18
fanoušků

Report ze zápasu s Mladou Boleslaví + VIDEO

06.12.2011, úterý, 20:23

Posledním podzimním zápasem byla předehrávka 16. kola Gambrinus ligy, ve které Slovácko přivítalo na domácí půdě Mladou Boleslav. Modrobílí měli Boleslavi co vracet, neboť na jejich hřišti prohráli vlastním gólem Milana Kerbra z 90. minuty. Celek z města automobilů se před zápasem nacházel na třetím místě, slovácký tým však měl o motivaci postaráno, neboť při zisku tří bodů by přezimoval na krásné osmé příčce a jako bonus by hráči dostali od trenéra Soukupa týden dovolené navíc. Zápas začali lépe boleslavští, když hned ve druhé minutě trefili tyč. Z následné standartky se však hlavou prosadil Volešák po centru Valenty a dostal modrobílé do vedení 1:0. Slovácko následně mohlo zvýšit po šancích Reinberka, krásné střele z voleje Trousila či střele z dálky Volešáka, ale gólman Miller byl proti. Když ve druhém poločase navíc Filipko vychytal Chramostu a Doškovu střelu zastavil výborný Miller, skončil zápas 1:0 ve prospěch Slovácka.

DIVÁCI: Stadion Miroslava Valenty seniora navštívily čtyři tisícovky diváků. Toto číslo se dá považovat vzhledem k pondělku, zimě a špatné bilanci Slovácka na domácím hřišti za velmi dobré. Hostů přijelo asi osm.

ULTRAS: Na tribuně B5 byl vyvěšen RIP transparent za zemřelého fanouška Slovácka Miru Šoustka. Ke konci zápasu se v sektoru B3 objevilo také pyro a nějaké petardy. Hosté si pouze přivezli jednu vlajku.

SUPPORT: Po delší době se dá support na domácím zápase označit jako nadprůměrný. Úrovni fandění určitě pomohl nejen brzký gól Ládi Volešáka, ale také mikulášská nálada, která na stadioně vládla. Zvláštní ocenění si zaslouží římaldo, který ve svém čertovském oblečku ve druhém poločase vyhecoval kotel k dobrému výkonu. Kotelníci si však vedli dobře po celou dobu zápasu pod taktovkou Řezni. Hosté nebyli slyšet.

POD ČAROU: Zápas se povedl po všech stránkách, na hřišti bylo na co se dívat a v hledišti sme konečně převedli výkon, který se dá považovat za chvályhodný. Doufejme, že v jarní části sezóny se zase všichni v pořádku sejdeme a vyrazíme vstříc lepším výkonům v kotli na domácích zápasech a větším počtům osob na výjezdech.