04.02.2024
30.11.2023

Report ze zápasu s Bohemians

03.08.2014, neděle, 14:12

Druhé kolo Synot ligy a druhý domácí zápas Slovácko hostilo tým Bohemians Praha 1905. Po neúspěšné premiéře proti Slavii Praha chtěli domácí bodovat. Začátek zápasu byl opatrný a kostrbatý, i když mělo Slovácko převahu. Tu dokázalo zúročit ve 30. minutě, kdy se po přesné přihrávce Jirky Valenty trefil hlavou kapitán mužstva Libor Došek. Druhý poločas začal podobně jako konec prvního, aktivitu modrobílých završil v 54. minutě svou první brankou po návratu do Slovácka Veliče Šumulikoski. Když se hned o minutu později trefil Michal Trávník, bylo vymalováno. Slovácko pak trochu polevilo a dovolilo Bohemce snížit, závěr zápasu už ale opět patřil domácím, když čtvrtou branku přidal znovu Libor Došek po nahrávce Jardy Diviše. Slovácko tak vyhrálo 4:1 a připsalo si první tři body v letošní sezóně.

DIVÁCI: Na stadion v parném odpoledni přišlo 4185 diváků, což je naše klasické číslo. Hostů přicestovala asi padesátka. Ze začátku zápasu jich bylo v sektoru méně, postupně přicházeli další.

ULTRAS: V prvním poločase se modrobílí prezentují modrobílou igelitovou plachtou s nápisem Ultras Slovácko, která byla doplněna ve spodní části vlajkami. Ve druhé půlce vytahujeme nápis: Slovácko je kraj náš, Buď hrdý, že jsi náš, Sílu, víru, kterou obětuješ, Slovácký tým tím probudíš! Hosté se neprezentovali.

SUPPORT: Značně prořídlý kotel, ve kterém bylo asi 200 lidí, fandí docela dobře na nesnesitelné vedro, které panuje na stadioně. Ve druhém poločase přidávají hráči dvě branky brzo za sebou a support se dostává na lepší úroveň. Pozitivní bylo zapojení zbytku stadionu do odpovídaček. A-tribuna se nechala chvilku přemlouvat, ale my je to postupně naučíme a oni si zvyknou :-) C-tribuna se jako obvykle zapojila dobře a když se spojili všichni, stálo to za to. Kolem 70. minuty hráčům i nám trochu dochází dech a fandí se o něco méně. Konec zápasu je už ale opět dobrý a užíváme si výhru. Hosty nelze z naší pozice hodnotit, nicméně vypadali, že si utkání vůbec neužili.

POD ČAROU: Je škoda, že se nás v kotli sešlo o tolik méně než minulý týden, na síle supportu se to určitě projevilo. Nicméně v sobotu nás čeká výjezd do Jablonce, kdo může, ať jede! Podpora bude proti Galacticos Pelta týmu určitě nutná :-)