15.02.2024
04.02.2024

Proti Sigmě to jsou ztracené body, musíme se oklepat, burcuje trenér Svědík

28.05.2020, čtvrtek, 12:27

Slovácko po restartu ligy neprohrálo, nedostalo branku, vypracovalo si několik solidních příležitostí, přesto všichni cítili, že proti olomoucké Sigmě byla remíza málo. Kouč domácích kritizoval hlavně první poločas.

„Ve hře bylo dost nepřesných soubojů, ztráceli jsme lehké míče. Sigma držela balon, ale spíš dávala přihrávky dozadu, my jsme slušně bránili v bloku. Každý mančaft si v prvním poločase vypracoval po jedné šanci,“ hodnotil první půlku Martin Svědík.

Druhý poločas byl jasně v režii domácího týmu. Po góle volaly hlavně příležitosti aktivního Sadílka, šanci měl i Petržela, nebezpečně střílel také kapitán Daníček. Druhou půlku domácí kouč chválil.

„Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil, ale znovu se potvrdila naše sterilita v zakončení. Nejsme z našich šancí schopni dát branku, stojí nás to výsledek a body. Byli jsme lepší, Sigma neměla nic kromě pár standartek. Jsou to pro nás ztracené dva body, teď půjdou zápasy rychle za sebou, musíme se z toho rychle oklepat,“ dobře ví Martin Svědík.

Radoslav Látal: Bylo to o jedné brance. Remízu bereme

Jeho protějšek kouč Olomouce Radoslav Látal byl s remízou spokojený.

„Odvážíme si ze Slovácka plusový bod, jsme s ním spokojení. V první půli nám nešlapala finální fáze, měli jsme jenom nějaké náznaky a pološance. Ve druhém poločase už to bylo horší. Ztráceli jsme vepředu míče, bylo to jedné brance. Jsme rádi, že jsme ji neinkasovali, teď bude důležitý zápas proti Příbrami,“ hodnotil duel Látal a na závěr si posteskl.

„Hrajeme bez diváků. Je to smutné, bohužel, zažíváme takovou dobu. Musíme na to hráče připravit a vydržet to. Snad nám v budoucnu nějaké fanoušky povolí.“

• pema - 29.05.2020, pátek, 12:13
    (0)

K hodnocení utkání se Sigmou - nejlepší hráč Slovácka Michal Kadlec - nenápadně předvedl svou zkušenost a spolehlivost, Jurečka mile překvapil a ukázal svou kvalitu, je to příslib pro budoucnost a k završení jeho výkonu chybělo jen vstřelit gól, v poli obrovskou práci odvedl neunavný a stále se lepšící Sadílek, na krajích dřeli Petržela s Navrátilem. Hofman svůj výkon kazí zejména opakovanými zbytečnými přihrávkami zpět brankáři a některými zbytečnými fuly, Pepa Divíšek odvedl svůj standart ale musí si dát pozor na mladší protihráče a souboje rameno na rameno - bylo asi ve dvou případech vidět,že nestačil a pomáhal si i loktem ... Větší efektivitu jsem očekával od Reinbergra. Trmal špatný při rozehrávce - zejména nepřesná rozehrávka nohou, Havlík se zejména v prvním poločase na hřišti ztrácel a nebyl vidět a Vlasta Daníček - nemůže hrát na pouzici rozehrávače či dirigenta hry, kterou zdržuje, rozehrávka velmi špatná a bohužel je již pomalejší a mnohokrát si pomáhá zbytečným držením soupeře a o střelbě ze střední vzdálenosti nehovořím... V Liberci to bude těžké, ale věřím tomu, že Slovácko ukáže sílu svoého kolektivu, zahraje výborně a snad přiveze i nějaké body. Nesmí se nechat otrávit prostředím v Liberci či případnými nepřesnými verdikty rozhodčích.

• Skein - 28.05.2020, čtvrtek, 20:15