*
včera
P.Bláha a M.Klímová-príprava týmu žen
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Posily? Nejsem od toho, abych je hodnotil, říká Trousil

19.08.2013, pondělí, 12:00
trousil_velky.jpg

Stejnou situaci zažívá kapitán Slovácka Jan Trousil už potřetí v řadě. Nevydařený úvod do ligové sezony jako by byl pro mužstvo už pomalu tradiční. Čtrnácté místo a tři body, to není žádný velký důvod k jásotu. Opora týmu je ve stejném rozpoložení jako před rokem.

Nepanikaří a věří, že v dalších kolech bude pohled na tabulku už daleko příjemnější. „Věřím, že přijde série, která nás nakopne nahoru," povídá šéf kabiny fotbalistů Slovácka.

Jaká je aktuální pozice z pohledu kapitána?
Jsem ve Slovácku třetím rokem a v předchozích sezonách byla naše pozice ještě horší. Pro mě to není nic nového. Na druhou stranu to není ani nic příjemného, tak se to prostě vyvinulo. Nálada není úplně optimální, ale není to ani tak, že by někdo propadal panice. Je to náš klasický rozjezd a po pravdě asi jsme si víc bodů ani nezasloužili.

Dá se vaše postavení srovnat se situací před rokem, kdy jste měli po čtyřech kolech jediný bod?
Myslím, že před rokem to bylo, co se týče hry, ještě horší. První čtyři kola byla z naší strany úplně katastrofální zlomilo se to až ve druhé půlce na Dukle. Od toho zápasu jsme si začali věřit a bodovat.

První půlka proti Mladé Boleslavi už také mírné zlepšení naznačila…
Po Jablonci jsme si v kabině trochu víc promluvili a myslím, že se vyčistil vzduch. Po tom, co jsme tam předvedli, jsme byli celý týden od trenéra pod palbou kritiky, musím říct, že naprosto zaslouženě. Tam bylo všechno špatně. Zápas proti Boleslavi měl už trošku jiný obraz, i když proti nám stál hodně kvalitní soupeř. Utkání nám ukázalo, že fotbalovost tam byla, i když sami cítíme, že je to zatím ještě křečovité. Chybí odvaha směrem dopředu a víc lehkosti. Nejvíc nás mrzí, že nejsme schopni dát gól ze hry.

V prvních čtyřech kolech jste narazili na tři mužstva ze špičky tabulky. Názor některých fanoušků je, že na ně Slovácko nemá a mělo by se soustředit na Příbram, Bohemku a podobné mančafty. Mají pravdu?
Třeba Jablonec a Boleslav nejsou kluby, se kterými se můžeme úplně rovnat, ani co se týče zázemí ani kvalitou kádru. My se v těch zápasech můžeme pokusit sebrat jim nějaké body. To jsou mančafty, které mají obrovskou sílu dopředu. Můžeme je porazit ne porážet. Do kádru si můžou přivést každou sezonu, prakticky koho chtějí.

Před zápasem proti Boleslavi zněly z kabiny hlasy o bodovém zisku. Bylo reálné získat alespoň bod?
Za čtyři kola jsme ani jednou nevedli, o to se potom hůř hraje. Musíme dát gól ze hry a jít do vedení, aby byl obraz hry jiný. Potom je šance proti tak kvalitním soupeřům uspět. To je jedna z věcí, kterou musíme v nejbližších zápasech změnit.

Po zápase začalo několik hráčů diskutovat s fanoušky z kotle, kteří byli hodně nespokojení. Vy jste se nechtěl zapojit do debaty?
U toho kotle jsem stál. Vím, že tam byly nějaké proslovy někoho k někomu. Ti kluci na to mají právo. Dělají doma výbornou atmosféru a můžou dát najevo i svoji nespokojenost. Nebylo to poprvé, zažil jsem to i loni po začátku sezony. Oni vám odpustí, když budete v zápase jezdit a dáte do hry srdce, odpustí i prohry proti lepším soupeřům. Vadí jim, když se na to někdo vykašle což je správně. Bavili jsme se v kabině, že před kotlem něco proběhlo. Znovu říkám, že když si zaplatí a něco se jim nelíbí, můžou si říct svoje.

Na Slovácko přišli dva hráči, o kterých se aktuálně nejvíc mluví. Tomáš Rada a Petr Jakub. Zapadli oba do mužstva bez problémů?
Zapadli naprosto v pohodě. Co se týká herní stránky, tak není na mně, abych hodnotil, jak jsou mužstvu prospěšní. Na to jsou jiní lidé. Tady není problém s kabinou. Problém je sžít se s mužstvem fotbalově. Byli zvyklí na jiné systémy, je na nich, jak rychle se fotbalově adaptují na nové prostředí. Oba jsou zkušení fotbalisté, odehráli dobré sezony a jenom čekám, že čím víc odehrají zápasů, tím víc se sehrají a budou jenom lepší a lepší.

Že hráči zapadli do kolektivu, zní trochu jako fráze. Už se vám stalo, že některý nový hráč do kolektivu nezapadl?
Můžu říct, že ani na Slovácku ani v Brně, kde jsem hrál šest a půl roku, nepřišel do mužstva žádný hráč, který by si na něco hrál nebo měl nějaké hvězdné manýry. Když někdo začal vybočovat, tak mu určití lidé dali najevo, že takto ne. Ten hráč se vždycky srovnal. Nezažil jsem nikoho, s kým by měla kabina vážnější problém.

Před sezonou chtělo vedení klubu hrát kolem poloviny tabulky. Mění se nějak vaše cíle?
Žádné cíle se nemění. Aby někdo po čtyřech kolech říkal, že se hraje o záchranu, to určitě ne. Třetí rok jsme v podobné situaci a ve finále jsme skončili na sedmém nebo devátém místě. Liga je dlouhodobá soutěž a do konce schází ještě hodně kol. Nesmíme panikařit a přehodnocovat cíle po čtyřech kolech. To by bylo hodně liché a zbabělé. Teď musíme bodovat se soupeři, kteří jsou na naší úrovni.

Asi nejlépe už v pondělní televizní dohrávce na hřišti pražských Bohemians, že?
Zápas v Ďolíčku má svoje kouzlo, bývá tam vždycky výborná atmosféra. Domácí budou hrát na samé hranici obětavosti. Jestli chceme uspět, tak musí přijít z naší strany obrovská agresivita, bojovnost a jízda po zadku. Jedině to nám může přinést body.

Bohemka dostala v lize nejvíc branek dvanáct. Vypovídá to o něčem?
To nevypovídá vůbec o ničem. Viděl jsem je ve dvou zápasech a ti kluci si váží toho, že můžou hrát ligu. Mají srdíčko a jezdí po prdeli. Že dostali dvakrát pět branek? To může potkat kohokoliv. V Brně vedli a položili se až po přestávce. Mají svoji sílu a budou hodně nepříjemní. Zápasy na Bohemce vždycky bolí. Musíme hrát tak, aby to bolelo i je. Osobně tam jedu urvat tři body.

Je pro vás v lize nějaké překvapení po čtyřech kolech?
Neřekl bych. Ty mančafty, které měly hrát o vršek, tam hrají. Teplice zvedly posily. Ti kluci, co přišli, jsou opravdu výborní. Asi nikdo nečekal, že budou ve špičce tabulky. Ani Znojmo se zatím neprezentuje žádným ustrašeným fotbalem. Po čtyřech kolech nemůžete dělat žádné závěry. Může přijít série, která každé mužstvo nakopne nebo srazí. Všeobecně platí, že těch pět mančaftů, které jsou momentálně nahoře, asi odskočí, ale jinak může každý porazit každého.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
  • Babu - 19.08.2013, pondělí, 14:00
    (0)

    **U toho kotle jsem stál. Vím, že tam byly nějaké proslovy někoho k někomu. Ti kluci na to mají právo. Dělají doma výbornou atmosféru a můžou dát najevo i svoji nespokojenost.** Teď se cítím uražená :-)

  • Matesss - 19.08.2013, pondělí, 13:30
    (0)

    Oni vám odpustí, když budete v zápase jezdit a dáte do hry srdce. Svata pravda Trusko, jen aby si to vzali vsichni k srdci!!!:)

pristi
 Další články:
20.08.2013, úterý, 10:52 - Slovácko si i v devíti odvezlo z Ďolíčku bod
19.08.2013, pondělí, 12:37 - Slovácko si chce v dohrávce na Bohemians zvýšit sebevědomí
19.08.2013, pondělí, 12:03 - Fotbalisté Slovácka absolvovali speciální přípravu na Ďolíček
19.08.2013, pondělí, 12:01 - Béčko Slovácka ztratilo dva body a Fujerika
12.08.2013, pondělí, 10:15 - Rada to pořádně slíznul od fanoušků
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace