*
včera
UEL: Michal Trávník po Fenerbahce
včera
Martin Svědík po Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Předzápasový trénink před Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Martin Svědík před Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Milan Petržela před Fenerbahce
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 966 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU
19.05.2022
Finále poháru fandění druhý poločas
19.05.2022
Finále poháru fandění první poločas
16.05.2022
Fanoušci v zápase proti Hradci
16.05.2022
Děkovačka po zápase proti Hradci

Petr Švancara: Je otázkou času, kdy bude Slovácko jak Jablonec

27.06.2015, sobota, 21:02
svancara_divadlo_velky.jpg

Pokud jste se z různých důvodů nedostali na fotbalové Euro do 21 let v Uherském Hradišti, čekala na vás alespoň varianta přenosů na stanici ČT sport. A pivo, brambůrky a spolukomentář Petra Švancary také dokážou navodit příjemný večer. Známý šprýmař si šampionát vychutnával a své postřehy předával televizním divákům z prostředí, kde jej v letech 2009–2011 zbožňovali fanoušci Slovácka.

„Přijel jsem do regionu, který mám moc rád, a na stadion, jenž považuji za jeden z nejhezčích v České republice. Moc jsem si to užíval. Role experta pro mě není ani práce, je to činnost, jež mě prostě baví. Připadám si, že jsem pořád u velkého fotbalu a věřím, že i diváci si přišli na své," líčil v rozhovoru pro Deník 37letý elegantní útočník, který zítra v Brně Za Lužánkami uzavře svou pestrou aktivní kariéru.

V Uherském Hradišti se odehrály tři zápasy ve skupině. Splnila jejich úroveň vaše očekávání?
Kvalita kluků s míčem byla velmi vysoká a to mě na tom nejvíce bavilo. Nejen Portugalci či Italové, ale i Angličané a Švédi dokázali, že mají šikovné hráče. Postup jsem sice přál Itálii namísto Švédska, technickou hrou mě upoutala více, nicméně celkově jsem byl překvapený, jak si někteří fotbalisté rozuměli s balonem a v jaké rychlosti s ním pracovali. Byla radost se na to dívat.

Utkají se Portugalsko se Švédskem znovu ještě ve finále?
Švédi vypadnou, Portugalci naopak postoupí a šampionát vyhrají. Jsou na tom velmi dobře takticky a přímo výborně se doplňují směrem do ofenzivy i defenzivy. Jdou přitom vidět krásné automatismy. K tomu disponují silnými individualitami a zároveň týmovými hráči.

Který fotbalista z těch, co se představili v Uherském Hradišti, byl nejlepší?
Portugalský záložník Bernardo Silva. To je v mých očích po dlouhé době nadstandardní talent, o kterém v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Hodlám jej přirovnat k Maradonovi nebo Decovi. V situacích, kdy to vypadá, že bude muset poslat míč dozadu nebo že mu jej někdo vypíchne, dokáže ještě vymyslet předfinální či dokonce finální přihrávku. Tím bych jej hlavně vyzdvihl.

A co jste vypozoroval v řadách útočníků coby sám forvard?
Musím pochválit Itala Berardiho, ten mě zaujal. Špatný nebyl ani Švéd Guidetti, který hodně pracoval pro tým, a třeba i Kane z Anglie dokázal v zápase sám asi sedmkrát zakončit, což je známkou kvality. Útočníci se mi líbili a hodnotím je velmi dobře. Vlastně na tom byli až nadstandardně technicky, takovou hru jsem měl vždycky rád, takže je oceňuji, že se umí prosadit v dnešním fotbale, kdy třeba u nás se někdy balon až zbytečně moc nakopává. Tady bylo vidět, že to tak být nemusí, když je taktika vhodně postavená. Například italská trojformace se velmi dobře doplňovala. Proti Portugalsku měl tým velkou smůlu, to výborně zachytal José Sá. (ukazuje pečlivou výslovnost)

Mezi fanoušky zanechali největší dojem Švédové, souhlasíte?
Jednoznačně. Připomínali mi fanoušky Slovácka, kteří vytvářeli atmosféru velmi dobrou, v Uherském Hradišti byla radost hrát. Ale i Portugalci se snažili. Jinak jsme zažili klasickou slováckou kulisu. Pokud byla možnost, třeba při mexické vlně, tak se diváci přidali, akce ocenili potleskem a určitě se ani sami nenudili. Takže Slovácko mě ničím nepřekvapilo, atmosféra byla skvělá.

Zaznamenal jste nějaký nedostatek na šampionátu?
Vezmu to osobně. Jsem už také mediální prvek, když to řeknu slušně, médiím se totiž někdy říká jinak, a byl jsem v Uherském Hradišti spokojený, jen bych víc doplnil catering. (humorný tón) Já toho rád docela dost sním a mám rád více druhů, tak jediné, čeho bych přidal, je jídlo. Ale chápu, že VIP zóna je VIP zóna a my jenom ty řízečky nebo bulečku. Každopádně z turnaje jsem mile překvapený. (úsměv)

Jako expert komentujete běžně českou první ligu. Lišila se nyní vaše příprava vzhledem k mezinárodní události?
Problém byl ten, že jsem vždycky znal třeba jen jednoho nebo dva hráče z týmu. V lize mám přehled o všech fotbalistech a devadesát procent z nich znám i osobně, takže se mi mluví lépe. Přípravu jsem tedy musel provést větší, minimálně jsem si zjišťoval posty a působiště hráčů. Další věcí je výslovnost, někdy ji člověk přesně neví. Dnes už třeba za Itálii hrají Turci, švédská příjmení nejsou klasická, budiž důkazem fotbalista číslo osm (Abdul Khalili – pozn. red.) atd. Euro pro mě znamenalo skvělou zkušenost a teď už vím, jak se chystat.

Kolik času za den vám příprava zabrala?
Před prvním zápasem na turnaji jsem zjišťoval informace hlouběji, strávil jsem u toho i dvě hodiny, jinak bývám do hodiny hotový. Při přípravě jsem využíval internet, četl jsem noviny, dělal si zápisky z předchozích duelů a přemýšlel jsem o práci, abych byl nachystaný. Pak jde ale hlavně o to, jaká je sestava. Trenéři ji mění pro karty, zranění, špatné výkony, takže člověk si pak informace dává znovu dohromady, aby následné komentáře nebyly nudné. Patří k tomu i poznatky, co mají hráči rádi, jaké mají kopačky, koníčky, protože když pak nastane hluchá dvacetiminutovka jak v utkání Portugalsko – Švédsko, tak se člověk musí bavit o počasí a těchto věcech.

Hlavním komentátorem přenosů byl Jiří Štěpán. Poskytuje vám rady k práci?
Musím jej strašně pochválit, dobře se mi s ním spolupracuje. Pomáhá mi, snaží se mě správně vést, abych například něco neříkal brzy. Říká, že si mám raději počkat na opakovaný záběr a utvrdit se ve svém hodnocení. Jirka patří k velmi kvalitním a nadějným pracovníkům České televize, protože komentáři umí dát barevnost a kreativitu. Příprava a výkon experta jsou právě také hodně o parťákovi.

Zítra vás čeká v Brně rozlučka s předchozí profesionální náplní života, na kterou během chvíle zmizelo z prodeje 23 tisíc vstupenek a o níž mluví celá republika. Představoval jste si, že se akce takhle rozšíří?
Ze začátku určitě ne. Ale tím, že se nám podařilo přemluvit některé lidi, aby se moje rozlučka s kariérou konala Za Lužánkami, tak přerostla v to, že dnes už je to i o záchraně a obnovení toho stadionu. Já jsem udělal velkou chybu, že jsem zájem trochu čekat mohl, kapacitu by bylo možné ještě navýšit. Běžně se dělají montované tribuny pro 15 tisíc lidí, takže jsme mohli přivítat i 38 tisíc diváků. Překvapilo mě, že i když jsem lístky nedával komerčně k distribuci, k dispozici byly jen ve sportovním obchodě, tak se za týden po nich jen zaprášilo.

Vaše kariéra čítá řadu klubů, mezi nimi i SYNOT Staré Město a později Slovácko. Kde bude zařazené ve vašem srdci?
Číslem jedna je pro mě Brno a navždy bude. A pak následuje jasně Slovácko s Opavou. I když jsem ze Slovácka neodcházel rád, bylo mi to líto, ale to je holt shoda lidí, kteří tým zrovna vedou a mělo to tak být, tak na zdejší prostředí nedám dopustit. Vždycky jsem tu působil s potěšením, fanoušci mi připravili skvělou rozlučku. I město se mi líbí, je malé, skromné, s fajn lidmi. A ze všeho nejvíc nemůžu zapomenout na to, jak jsme se zachránili (v sezoně 2009/10 – pozn. red.), diváci vběhli na hřiště a děkovali nám za to. (žasne) Fotbal tady mají fanoušci rádi a mně angažmá moc zpříjemnili. K tomu jsem se v regionu ještě naučil pít slivovici a víno, což byla možná trochu chyba. (úsměv) Alkoholik se ze mě nestal, ale přece jen v Brně toho tolik nemáme, byť jsme také Moraváci.

V bílém dresu jste také nastřílel několik krásných gólů. Který vám nejvíce utkvěl v paměti?
Hned ten první v úvodním utkání proti Plzni (25. 7. 2009 – pozn. red.). Sice jsme prohráli 2:3, ale zápas byl neskutečně krásný. V obrovském vedru jsem se dostal k odraženému míči a z voleje jsem jej trefil na zadní tyč. Prostředí jsem si hned od začátku zamiloval.

Jakou úroveň má Slovácko momentálně z vašeho pohledu?
V loňské sezoně se mi v některých utkáních líbilo až abnormálně, proto mu přeji, aby se v tabulce posunulo výš. Má výhodu skvělého marketingu, vedení klubu, podpory fanoušků, je bez finančních potíží a k tomu jej vede tak skvělý trenér (Svatlopluk Habanec – pozn. red.), kterého já bych chtěl jednou vidět ve Zbrojovce Brno. Nelze ani opomenout výbornou akademii, z níž je zdařile doplňován A-tým. Takže z mého pohledu je otázkou času, kdy se Slovácko zvedne a bude na úrovni Mladé Boleslavi nebo třeba Jablonce. Nebojím se to říct, protože kluci jsou v týmu opravdu šikovní a fotbal se tady dělá dobře.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • tvojemama - 30.06.2015, úterý, 16:05
  (0)

  Babu- ono to vypada, ze dalsi sezonu bude chodit pod 4tisice lidi a klubu je to jedno, to me sere. No a testovani hraci jsou zajimavy, akorat je problem, ze ten Kwon tu byl 4dny? Treba byl tragicky, ale za par dni je tezke neco predvest

 • Babu - 30.06.2015, úterý, 13:06
  (0)

  panpetr: Ne, to jsme se jen nepochopili, já jsem právě myslela, že vy máte něco dočinění s tím klukem z akademie, od kterého se tu odvíjí ta diskuze. Názor protistrany tu psát nebudu, protože nemám právo to dat ven, ale třeba někdo povolanější (měli by to být zaměstnanci klubu) zareaguje a vypustí ven informace.

 • eLucky - 30.06.2015, úterý, 08:09
  (0)

  to panpetr: Svědčí to jenom o nesouladu v akademii, to na čí straně je pravda si osobně netroufám tvrdit. A je jedno jaká je druhá strana.

 • panpetr - 30.06.2015, úterý, 06:54
  (0)

  eLucky: souhlasím. Je škoda,že neznáme druhou stranu mince. Ale už jen to, že se tyto informace dostávají ven o něčem svědčí.....

 • eLucky - 30.06.2015, úterý, 06:28
  (0)

  to panpetr: Já žádné jiné informace nemám, ale přesně to odpovídá tomu, co sem tu psal dříve. Že je mi zcela jasné, že bude u toho zmíněného problému i druhá strana mince, která bude znít zcela určitě zcela opačně. To holt v takových případech tak prostě bývá a ukazuje to historie nejen ve Slovácku. Osobně si myslím, že takové informace ani z jedné strany ven nepatří, protože jejich propírání na veřejnosti nepomůže vůbec nikomu! Barikáda je pouze slovíčkaření, nicméně v tomto případě jde defacto o názorovou barikádu.

 • panpetr - 30.06.2015, úterý, 06:09
  (0)

  babu:tak to si asi nerozumíme.Já psal něco o klukovi co měl nějaké problémy s Juráskem? Že o tom nevím. A nejsem osobně zainteresován na ničem. Juráska osobně neznám a jen jsem do diskuse vložil svůj názor s informacema a odkazem, které se ke mě dostali od trenéra akademie, jelikož jsem si myslel, že jako fanoušek, který "jezdil" pravidelně 12 let na každý domácí zápas mám právo a povinnost se o tyto informace podělit s ostatníma fans. Vy zase máte jiné informace, které podle Vás mnohé vysvětlují,ale bohužel už nám je nesdělíte. I když netuším o jaké "barikádě" mluvíte. Barikády se používali ve válce mezi protivníky. To už jsme ve Slovácku tak daleko,že se tu válčí?

 • Babu - 29.06.2015, pondělí, 21:34
  (0)

  panpetr: Vy jste v tom případu s klukem, co měl problémy s Juráskem, osobně zainteresován? Protože teď se ke mně dostaly informace z druhé strany barikády a i když je to slovo proti slovu, vysvětluje to mnohé a je to úplně jiná story než ta ve Vašem odkazu.

 • Babu - 29.06.2015, pondělí, 21:05
  (0)

  Na jednu stranu je dobré zjistit něco z kuloárů akademie i od lidí tu, co s tím mají zkušenosti, na druhou stranu mi přijde, že se tu z toho stává jen plivací forum, kde se neoceňují žádné dobré kroky. Tím nerozporuju, co tu píšete (o tom Juráskovi, do toho vůbec nevidím, takže nehodnotím), jen mi přijde, že i kdyby do Slovácka přišel Messi, tak tu někteří budou nadávat, jak ja vše špatně, jak se Zemek nestará (přispíváte vy?), jak nepřišla žádná posila, jak se zas budeme dole plácat, jak se tu sere na fanoušky, jak máme drahé vstupné, jak je krejčí špatný, jak švancara lže do novin.. jeden by si myslel, že s takovou bídou, co se tu píše, to Slovácko ani nemože do první ligy nastoupit. Neříkám, že vše funguje, ale některé věci se i my nezaměstnanci klubu ve svém volném čase snažíme změnit, i když víme, že to nebude nikdy oceněno..

 • panpetr - 29.06.2015, pondělí, 19:34
  (0)

  KEIKIN - tak pan Krejčí asi konat nezačne, protože o všem ví. Mimo to byla poslána rodiči hráčů kategorie U10, kterou Jurásek trénoval,petice na klub,proti odvolání Juráska. A to že je na stránkách ještě uveden jako trenér svědčí jen o tom, jak se klub stará o stránky. Jo a můžeš mu zavolat, má tam i číslo, třeba ti řekne něco víc :D

 • tvojemama - 29.06.2015, pondělí, 18:14
  (0)

  riedlss- tak ono to nezni dobre, kdyz se proda hrac a pak se rekne, ze nahradou budou hraci z akademie, ktera se vychvaluje a pak se clovek dozvida veci, ze hodne hracu odchazi :(

 • tvojemama - 29.06.2015, pondělí, 18:13
  (0)

  Tak Zemkovi budem vzdycky vdecni, ale proste pro fanousky by se melo delat vic veci

 • riedlss - 29.06.2015, pondělí, 17:58
  (0)

  Mne tyto informace od ostatnich teda urcite neodradi, ale vnimam to, neni to prijemne slyset, ale zamrzi to. Lidi mozna predbihaji, ve finale muzeme byt vsichni mile prekvapeni, kdo vi.........

 • riedlss - 29.06.2015, pondělí, 15:26
  (0)

  tuto sezonu se máme opravdu na co těšit, no alespoň víme komu ve finále poděkovat, ale nepředpokládám, že by si to ti dotyční uvědomili. Ale jakmile uvidí první domácí návštěvu buď to jim to dojde a nebo jim to bude dělat dobře..... kolik lidí už předem sere na fotbal, to jsem tu za ty leta ještě neslyšel. kolikrát lidem nic nevěřím jen tak, ale v případě Slovácka je to tutové, protože člověk není slepý a většině lidem už nervy přetekly......

 • KEIKIN - 29.06.2015, pondělí, 15:21
  (0)

  To co píšeš je minimálně na hloubkové prošetření! Vždyť peníze na mládež posílá akademii každý rok město UH (aŤ už je výše jakákoli), tedy vlastně i my ze svých daní. Doufám, že pan Krejčí dojedl chlebíčky a dopil víno z ME U21 a začne konat !!! Není lepší pozvánka na ligu než podivné zacházení s mladými talenty. Rime já se s tím nechci smiřovat! Jo a na oficiálním webu FCS je pořád uveden trenér Jurásek.

 • panpetr - 29.06.2015, pondělí, 13:25
  (0)

  rim: no tak to nevím, nějak jsem to nezaregistroval. Mě jen štve jak se všude píše o slavné akademii Slovácka a přitom se tu k dětem chovají jako ke šroubkům ve slévárně, kus sem, kus tam. Sledoval jsem případ brankáře Nemravy - místo toho, aby mu klub splnil jeho sen, a pustil ho do West Hamu, tak je teď kluk tady a šťastnější než v Anglii rozhodně není. Na jednu stranu jsme klub, který je finančně zabezpečený a na druhou nepustíme kluka tam kam chce, utlumíme jeho vývoj a neprofitujeme z dalších možných přestupů, protože zájemce nevysolil tolik, kolik jsme chtěli..... no ,ale to je jen můj názor. Možná se pletu. Každopádně to co jsem se minulý týden dozvěděl od jednoho z trenérů mě jen utvrdilo v tom, že už žádnou permici nechci a na stadion už ani nepáchnu.

 • rim - 29.06.2015, pondělí, 13:02
  (0)

  panpetr: smiř se s tím, že se jedná o zcela běžnou praxi i u nás. Tak jak píšeš - případ Růžička - to už jsme se tady dávno dočkali.

 • panpetr - 29.06.2015, pondělí, 12:44
  (0)

  Děti sponzorů? To je tady taky možné, né-li pravděpodobné. Snad se nedočkáme i u nás případu podobného s případem "Růžička" :(

 • eLucky - 29.06.2015, pondělí, 12:05
  (0)

  to panpetr: Já neříkám, že nevěřím tomu výkladu na webu, jenom říkám, že každá mince má dvě strany;) Každopádně je ale špatně pokud se takto jendá s hráči v akademii a je úplně jedno, jestli jde o hráče nadějné, děti sponzorů, nebo jenom o některé z mnoha v týmu.

 • panpetr - 29.06.2015, pondělí, 11:09
  (0)

  to eLucky:každý vždycky věří tomu, čemu chce..... já nemám důvod nevěřit tomu co jsem četl. Zvláště, když jsem teď zjistil že v zimní přestávce opustili další hráči kategorie U15 svůj tým pro nespokojenost s trenérem Stýskalem. Top utočník Kuchta odešel do Brna, kvalitní brankář Bobčík je ted ve Zlíne, kvalitní záložník Jurásek čeká jak dopadne u arbitráže a výborný obránce Naňák skončil v zimě uplně, ale ještě se ho podařilo zachránit Hlahůlkovi, který ho přesvědčil, aby znovu začal,až převezme tým v U16. No snad se takové věci nedějí i v ostatních kategoriích......

 • Pan Puk - 29.06.2015, pondělí, 10:39
  (0)

  panpetr> to je smutné, že se něco takového děje. Zvlášť u mládeže. :-(

 • eLucky - 29.06.2015, pondělí, 10:05
  (0)

  to panpetr: O Juráskově odejítí sem slyšel, co je pravdy na tom co sa tu píše netuším, ale pokud by to tak bylo, tak to dobrý signál samozřejmě není. Nicméně mince má dycky dvě strany a toto je dyžtak jenom jedna strana, neříkám že je překroucená a strana, kterou by podal klub, je správná, ale nemyslím si, že to bude všecko přesně tak, jak je tam psáno.

 • panpetr - 29.06.2015, pondělí, 09:42
  (0)

  No tak já nevím, ale když si některý možný sponzor přečte komentáře pod tímto viedeem, tak jako já, tak asi nebude mít moc chuti sponzorovat klub, ve kterém se chovají takto ke 14-ti letému klukovi. A asi bude jedno, jestli to je pravda, nebo ne, co se tam píše. Ale asi to pravda bude, protože trenér Jurásek od března ve Slovácku nepracuje, a pokud vím, tak odchází i další trenéři,jako třeba Kameník do Jihlavy. A jak se říká - ryba smrdí od hlavy. http://www.eurofotbal.cz/video/david-jurasek-16124/#forum

 • eLucky - 29.06.2015, pondělí, 09:16
  (0)

  to Michal fcs: to máš sice pravdu, ale sám mladý Leoš říkal, že má dostatečný polštář na další investice, takže to by nemusela být taková překážka. Navíc sponzoring regionálního klubu by byl zcela v souladu s jeho strategií zaměření se na tento region. Spíš si myslím, že by mohlo hrát roli to, že i bez toho má momentálně vlaky plné - teda alespoň předpokládám, protože konkurenci ČD nepovažuju z konkurenci;)

 • Michal fcs - 29.06.2015, pondělí, 09:05
  (0)

  to Puk: Leo expres je stále v červených číslech, takže nějaký sponzoring je utopie

 • eLucky - 29.06.2015, pondělí, 09:04
  (0)

  to KotelGuláša: Dlouhodobě ideální by bylo, kdyby si klub jednak na svůj provoz dokázal vydělat a jednak by se tu našel další movitý podporovatel, který by se třeba i zapojil do vlastnické struktury klubu a neleželo tak břemeno zaplácnutí rozpočtu z velké většiny na Zemkovi. V momentě, kdy Zemek vidí, že bez velkých investic do kádru klub celkem v pohodě proplouvá ligou, tak chápu, že nechce investovat do kádru s nejistou perspektivou. Protože je přece jasné, že můžeš mít sebelepší skouting a přivést sebelepší hráče, ale následný úspěch, který ti může tyto náklady vrátit, klubu nic nezaručí. Kdyby se Plzni nepovedlo dostat před 4 rokama do ligy mistrů, tak už se dneska možná plácá zpátky na dně tabulky, protože by spálila prachy od majitele a ten by další nedal. Povedl se jí ale opak a nyní z toho těží. Ale v lize už bylo několik opačných příkladů. Brno nebo Ostrava 5-7 let zpátky mělo pohárové ambice a dneska živoří na hraně přežití.

 • eLucky - 29.06.2015, pondělí, 08:59
  (0)

  to Hory: Pokud vím tak Hamé nepodporuje klasické lyžování, ale jenom biatlon. Navíc si troufám tvrdit, že tam opravdu kus práce dělá manažer biatlonu Hamza, který udělal před lety s Bobrovským evropský velkoklub v ženském basketu v Brně a po skončení v Brně se realizuje v biatlonu a biatlonu to jednoznačně svědčí! Vzhledem k tomu, že tomuto manažerovi se daří prakticky na co šáhne, tak je ideálním partnerem pro sponzoring momentálně. Nechcu tu tvrdit, že dobře vím, jak dnes klub přistupuje ke sponzorům, ale něco mi z doslechu říká, že s nimi jedná trochu jinak...

 • eLucky - 29.06.2015, pondělí, 08:54
  (0)

  to andretti: Pokud je mi známo tak Hamé osloveno bylo, dokonce nejednou a ještě za panování Leoša Novotného, bohužel Leoš se ukázal jako pravý patriot a vysral se na celé Slovácko;) Ostatně podívajte sa kolik slavné Hamé dává do fotbalu v Babicách;) Když sem slyšel tu částku, tak sem nevěřil vlastním uším, že taková společnost dá na sport ve své sídelní obci takové soply:D Teď je to navíc ještě horší s Islanďanama, ti na ten region serů víceméně eště víc. Ale nezoufejme, protože Islanďani Hamé pravděpodobně v dohledné době prodajů;) Asi Andrejovi a s ním bude líp prej;):D

 • KotelGuláše - 29.06.2015, pondělí, 08:37
  (0)

  Elucky má pravdu,ale je škoda furt hrát o nic nebo o sestup. Občas by se i ten Zemek mohl hecnout a o něco se pokusit.Ale jak se tu píše,bez pořádného sponzora,movité firmy co by zainvestovala to opravdu nepůjde. Nezbývá než se jen modlit,že se časem někdo takový najde.

 • Hory - 29.06.2015, pondělí, 08:32
  (0)

  Andretti - oslovit můžeš, ale nezapomínej, že každá firma má nějakou politiku, kde se chce prezentovat. Z hokeje Hamé odešlo a myslím si, že do tohoto koše u nich patří i fotbal. Zajímavé je pro ně klasické lyžování. Ale jedná se jen o můj názor, netvrdím, že to tak ve skutečnosti musí opravdu být.

 • Pan Puk - 29.06.2015, pondělí, 08:30
  (0)

  Hame se resilo v tom, ze po nakupu Hame severskou spolecnosti, upustili od financovani sportu - hokej ve Zline a dalsich aktivit ktere novy majitel nechtel podporovat. Pred 2-3 roky zacalo Hame sponzorovat biatlon, ale do fotbalu ani hokeje vstoupit nechteji. Je vcelku tezke presvedcovat firmy se zahranicnimi majiteli aby sponzorovali regionalni klub. Spis mi prijde divne ze se nepodarilo navazat spolupraci treba s Leo Expresem ktery zajizdi na Slovacko a majitel je z naseho Kraje.

 • andretti - 29.06.2015, pondělí, 08:21
  (0)

  My máme za zády gigant Hame. Proč ho nikdo neoslovi? To je jako škodovka ale v jídle...

 • eLucky - 29.06.2015, pondělí, 07:34
  (0)

  A čemu sa jako divíte? Že bolka - která ma za zády Škodovku, největší podnik v ČR - má dvakrát větší rozpočet než Slovácko? Bylo by dost divné, kdyby to bylo naopak. Dneska je situace zcelna normální. Máme majitele, který nám z velké částí hradí provoz ligového klubu. Vzhledem k tomu, že jeho hlavním byznysem je želázřství, kterému se momentálně extra nedaří, tak je jasné, že momentálně těžko najde peníze na něco víc, než údržbu klubu. Pořád furt všichni běcíme, že Valenta to dělal jinak a bla bla bla... jenže Valenta taky měl jiné možnosti, Valenta dával opravdu velké peníze do fotbalu, ale ono to taky bylo o tom, že vlastně dával, protože z automatů musel dávat prachy na sport a kulturu, tak to přes Nadaci řídil tak, aby ty prachy šly do spřízněných organizací logicky. Tady je začátek našeho dnešního problému, klub se naučil "hospodařit" tak, že víceméně neomezené peníze budou vždycky a že je vlastně nemusí shánět. Když toto skončilo, tak se klub začal sunout do prdele, protože najednou nebyly tyto příjmy a nebyly prakticky ani žádné jiné. Sotva sme se z toho průseru do kterého sme se tehdy po Synotu zřítili vyhrabali a vyhrabali sme sa z něho jenom díky Zemkovi! Vy možná zapomínáte, ale musíme mu být do smrti vděční, že klub tehdy zachránil a taky za to, že dneska sme ligový, protože kdyby tehdy nepřišel on, tak bysme na tom dnes byli ještě hůř a v tom nejlepším případě bysme sa plácali v druhé lize o přežití s chátrajícím stadionem.

 • Pivo10 - 28.06.2015, neděle, 23:19
  (0)

  tvojemama:rozpočet 60mega máme tak my a z toho jde tak jen 40mega na 1.ligu,ostatek na mládež a provoz.Kdyby takové rozpočty měla Boleslav a Jablonec tak musí ligu hrávat tak v 7lidech.

 • Moravian - 28.06.2015, neděle, 22:55
  (0)

  Přátelé; v posledním odstavci došlo k nedorozumění. Při tom srovnání měl Švancara samozřejmě na mysli rezeervní týmy Boleslavi a Jablonce, ale ty Béčka se redakci Slováckého Deníku jaksi vytratily.

 • Sodík - 28.06.2015, neděle, 21:38
  (0)

  Náklady za rok 2012 - 65 mil Kč, náklady za rok 2013 - 71 mil Kč. Klub vede účetně rozpočet na kalendářní rok, nikoliv sezonu. Výsledky za rok 2014 ještě nejsou k dispozici

 • tvojemama - 28.06.2015, neděle, 15:11
  (0)

  Ja nevim jaky mame presne rozpocet, ale asi kolem 40mega? Aby jsme se dostali a zustali na urovni Jablonce a Boleslavi, tak by byla potreba mit rozpocet 60-70mega

 • tvojemama - 28.06.2015, neděle, 15:05
  (0)

  Podpora fanousku a Habanec ok, marketing je vtip? :D Akademie nevim, hodne lidi rika, ze to neni zrovna dobre, no a vedeni klubu- jako treba ty posily, to je samozrejme tezke, kdyz maji minimum penez, dost veci se dela spatne

 • karagavrylydys - 28.06.2015, neděle, 10:48
  (0)

  Ten rozhovor asi dával včera až po afterparty ...

 • panpetr - 28.06.2015, neděle, 10:44
  (0)

  Švanci, Švanci....... Až na ten poslední odstavec dobrý......no. Tam máš pravdu jen v podpoře fanoušků. Marketing - za 4, vedení klubu - za 4, podpora fanoušků - za 1, trenér - jen zaměstnanec tipu koho chleba jíš, to ho píseň zpívej, ale to je v podstatě normální a akademie? Dávno už jen nafouknutá bublina. Každý kdo má jen trochu talentu a ještě může, se snaží zmizet.....

 • rim - 28.06.2015, neděle, 08:38
  (0)

  komik až do samotného konce!!! :-)

 • Šovkovskij - 28.06.2015, neděle, 08:09
  (0)

  To mne taky zaujalo. Říkám si, že buď je opravdu takový srandista, nebo něco popil. Já když si popiju, taky vykládám báje, pohádky a pověsti. Ale s tím marketingem, to teda naprosto zabil. A když nás ještě srovná s Jabloncem a Bolkou za pár let, tak tam asi bylo i LSD:-D

 • Hory - 28.06.2015, neděle, 00:33
  (0)

  Kolik dostal zaplaceno, že v závěru tak lže?

 • lagic - 27.06.2015, sobota, 23:37
  (0)

  Skvělý marketing? Švanci, už to nehul! Marketing tu žádný neexistuje, bohužel.

 • ostuda slovácka - 27.06.2015, sobota, 21:10
  (0)

  tak snad se toho dožijem

pristi
 Další články:
01.07.2015, středa, 21:39 - Slovácko přejelo Karvinou, zářil hlavně Koné
01.07.2015, středa, 09:27 - Korejec neuspěl, Slovácko testuje Tožana
30.06.2015, úterý, 16:46 - Podpora se upekla na stadionu
29.06.2015, pondělí, 10:36 - Trenér Slovácka zkouší obránce Dominika Simerského
27.06.2015, sobota, 11:33 - Slovácko zkouší Simerského i Korejce Kwona
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace