Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci

Penalta, červená karta a bod. Fotbalisté Slovácka remizovali v Jablonci

22.08.2021, neděle, 20:03

Mají bod, ale také dalšího vyloučeného. Fotbalisté Slovácka v 5. kole FORTUNA:LIGY remizovali na hřišti Jablonce 1:1. Hosty, které poslal v závěru prvního poločasu do vedení povedenou hlavičkou Jurečka, přišli o výhru čtvrt hodiny před konce, kdy proměnil Čvančara diskutabilní penaltu. V nastaveném čase pak uviděl červenou kartu střídající obránce Divíšek, který hrubě fauloval domácího veterána Hübschmana.

Celek z Uherského Hradiště tak na Střelnici přišli nejen o náskok, ale i dalšího hráče. Letos dohrávali v deseti už počtvrté, ale zvenku přivezli bod.

Slovácku na severu Čech scházeli vykartovaní Hofmann s Marečkem a také zraněný Navrátil. Útočník Cicilia znovu nebyl nominovaný k utkání, v neděli dopoledne pomohl gólem béčku Slovácka k výhře nad Kroměříží.

Hosty z lavičky vedl asistent Mucha, hlavní trenér Svědík totiž v minulém domácím utkání s Hradcem Králové obdržel červenou kartu a od disciplinární komise vyfasoval pokutu 30 tisíc a k tomu v následujících dvou duelech nesmí na lavičku.

Trenér Jablonce Rada, který v sobotu oslavil 63. narozeniny, před klíčovou venkovní odvetou Konferenční ligy v Žilině prostřídal sestavu, vyměnil hned sedm hráčů.

Úvod by divoký. Nejprve zahrozili Moravané. Petržela po centru Holzera přelstil obránce a překonal i Hanuše, gólu ale na brankové čáře zabránil dobře postavený křídelník Malinský.

Vzápětí orazítkoval Houska tyč a pohotový Čvančara uklidil balon do sítě. Radost Jabloneckých ale utnulo video, domácí forvard totiž stál při dorážce v ofsajdu.

Slovácko dál hrozilo. Po centru Holzera nedotlačili míč do sítě Sadílek s Kohútem. Na druhé straně Smejkal nastřelil břevno.

Hosté zahrozili ještě na konci první půle, Jurečka ale nejprve ve vyložené pozici netrefil míč a pak po úniku neprostřelil gólmana Hanuše.

Sedmadvacetiletý útočník se prosadil až ve 45. minutě, kdy za Hanuše uklidil míč hlavou po centru Holzera.

Domácí trenér Rada se snažil hru mužstva ve druhé půli oživit střídáním, po hodině hry vystřídal trojici hráčů. Jablonečtí se ale nedokázali dostat k tlaku. Moravané výtečně bránili, soupeře nepouštěli do šancí.

Až přišla 75. minutě a přísný pokutový kop, který sudí Petřík nařídil po střetu hostujícího kapitána Kadlece s útočníkem Doležalem. Míč si na bílý puntík postavil Čvančara a přesnou střelou k tyči srovnal na 1:1.

Jiné šanci Jablonec neměl, ani Slovácko už nezahrozilo, takže duel na Střelnici skončil dělbou bodů.

Celek z Uherského Hradiště v nastaveném čase přišel o vyloučeného Divíška. Zkušený bek před šestnáctkou soupeře sejmul Hübschmana a musel ze hřiště.

Trenérům Slovácka tak bude chybět v nadcházejícím domácím zápase s Pardubicemi.

FORTUNA:LIGA, 5. kolo - FK Jablonec – 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 76. Čvančara z penalty - 45. Jurečka
Rozhodčí: Petřík - Paták, Hurych (Ulrich) | VAR: Orel | AVAR: Adámková
Žluté karty: Štěpánek – Nguyen, trenér Mucha
Červená karta: 92.+2. Divíšek (Slovácko)
Držení míče: 55 % : 45 %. Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 13:17.
Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Kubista, Zelený, Surzyn (62. Krob) – Hübschman – Malínský (77. Vaníček), Martinec (62. Považanec), Houska (46. Pleštil), Smejkal (62. Doležal) – Čvančara. Trenér: Rada.
Slovácko: Nguyen – Reinberk (71. Tomič), Šimko, Daníček, Kadlec - Petržela (63. Šašinka), Havlík, Kohút (63. Kalabiška), Sadílek, Holzer (84. Vecheta) – Jurečka (84. Divíšek). Trenér: Svědík.