*
včera
UEL: Michal Trávník po Fenerbahce
včera
Martin Svědík po Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Předzápasový trénink před Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Martin Svědík před Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Milan Petržela před Fenerbahce
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 966 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU
19.05.2022
Finále poháru fandění druhý poločas
19.05.2022
Finále poháru fandění první poločas
16.05.2022
Fanoušci v zápase proti Hradci
16.05.2022
Děkovačka po zápase proti Hradci

Parkovat autobus v šestnástce nechceme

22.06.2018, pátek, 09:31
Kordula portret_velky.jpg

Zatímco v Rusku zahajilo ve čtvrtek (minulý týden, pzn.admin) mistrovství světa v kopané, ve Velkých Losinách odstartovala ve stejný den ostrá příprava 1.FC Slovácko na příští ligovou sezónu. Hráči mají za sebou sedmnáct osmnáct dní volna, které musely stačit k načerpání nových sil. "Někteří hráči už s námi nebyli v Jablonci, takže měli delší odpočinek. Ti, kteří měli plnili reprezentační povinnosti, se k nám zase připojí později, stejně jako Patrik Šimko, který se žení. Myslím, že čas na odpočinek měli všichni dostatečný a do přípravy vstoupí plní sil," věří trenér 1.FC Slovácko Michal Kordula.

Jaro bylo hodně náročné i na psychiku. Vám osobně stačily ty necelé tři týdny?
Mně fotbal chyběl už po čtyřech dnech. (smích) U vlastních dětí, s rodinou, která je pro mě nejvíc, si odpočinete rychle.

Síly jste nabíral s rodinou na mořské pláži?
Ano, vrátili jsme se na místo činu, tedy do Turecka. (smích) Nejsem ale zase takový blázen, abych vybral pro dovolenou stejný hotel, ve kterém jsme byli v zimě na soustředění.

S celým týmem jste absolvovali úspěšné jaro. Co je podle vás pro hráče nejcennější si z jarní části vzít do té podzimní?
Určitě poznání, že je dřina, dodržování taktických pokynů, systémových věcí může přivést k bodům a úspěchu.

Dá se říci, v kolika zápasech a na kolik procent jste byl s výkonem svého týmu spokojen?
To je těžká otázka a už vůbec to nelze počítat v nějakých procentech. Možná nejlepší výkon jsme třeba podali v Olomouci, kde jsme nakonec prohráli. Hráli jsme dobře s Brnem, v Karviné, domácí zápas s Duklou nám vyšel. Na Slavii nebo v Plzni jsme ale zase body uhráli třeba se štěstím.

V závěru sezóny jste umožnil i lehce zraněným hráčům nastoupit ještě před posledním zápasem rehabilitaci, která proběhla v Lázních Darkov, které patří majiteli klubu. Vyplatila se lázeňská péče a stane se z ní tradice pro hráče?
Je nespornou výhodou, že pan Zemek vlastní i lázně. Spolupráce s tak kvalitním lázeňským zařízením se nám osvědčila už dříve. Pomohla Břečkovi i Hofmannovi a teď také Zajícovi, Havlíkovi a Divíškovi. Určitě budeme těchto možností využívat i v budoucnu. Teď tam třeba pojede Marek Janša z dorostu...

Na začátku přípravy počítáte zatím jen odchody. Heča do Sparty, Břečka do Jablonce, Janošek do Plzně, i když ten bude hostovat ještě ve Slovácku. Je to velký zásah do týmu?
Pokud vám odejdou hráči, kteří odehráli na jaře všechny zápasy, tak to zásah do týmu samozřejmě je. Na druhou stranu je to příležitost pro hráče, kteří tolik nehrávali, že šanci využijí a díru zacelí. Hofmannovi, Šimkovi i Nemravovi s Trmalem dám možnost se o tuto šanci porvat. Tím neříkám, že na odchody nebudeme reagovat. Ale zpochybnit stávající hráče a přivést jiné, to je laciná cesta. Já vyznávám cestu opačnou a mám k hráčům důvěru.

Byl Janoškův přestup tečkou za letními odchody z týmu?
Nemám signály, že by měl odcházet ještě někdo. Jsem ale připraven na to, že nějací noví hráči přijdou. Trápí nás góly ve středové řadě, takže bychom chtěli hráče, který umí dát gól, nejlépe staršího zkušenějšího. Rozhlížíme se i po stoperovi. Na soustředění ale bereme Laca Tkáče a Soufiho Drameho, který odehrál celou druhou ligu ve Vítkovicích, kam jsme jej pravidelně jezdili sledovat a máme dobré reference. Třeba se těmi vhodnými typy na uvolněný post po Břečkovi ukáže jeden z nich.

Hodně diskutovaným postem je útok. Budete chtít po vedení přivést koncového útočníka?
My dva útočníky máme. V zimě jsme zkusili přivést zahraničního, který dal gólů spoustu, a moc to nevyšlo. Naše uvažování musí být stejné jako u těch stoperů. Pokud nebudeme stoprocentně přesvědčeni o kvalitách nového hráče, prověřeného českou ligou, tak jiným směrem se nemá cenu dívat. Ideální by byl útočník, který umí zakrýt  míč, sklepnout jej do stran, silný v šestnáctce. Pokud by ale přišel typologicky jiný útočník, rychlý, dynamický, tak ho můžeme zapracovat do systému.

V zimě se vám osvědčila tvrdá, podle hráčů mnohdy až krutá, kondiční část přípravy. Půjdete podobnou cestou i teď v létě?
Určitě navážeme na naši zimní cestu. Hlavně ale doufám, že ji potvrdíme i v podzimních bojích.

V přípravě nemáte žádný český celek. Je to váš záměr?
Rád se potkávám v přípravě se zahraničními celky, vesměs z první ligy. Těžcí soupeři vám ukáží vaše nedostatky.

Letos chybí mezi soupeři soupeř zvučného jména, jako byl AS Roma vloni anebo West Ham United. V Rakousku ale budete hrát se Spartakem Moskva. Je to adekvátní náhrada?
Určitě ano. Co si budeme nalhávat. Hrát s AS Roma je super, ale devadesát minut při něm hrajete v defenzívní činnosti a k ofenzívě se moc nedostanete. Teď nám navíc přibyl zápas s polskými Gliwicemi, což je také velmi kvalitní soupeř, a ještě je ve hře zajímavý soupeř pro generálku. Nad plánovaným Rostovem totiž visí otazník.

V průběhu minulé sezóny jste několikrát vzpomněl, že v tréninku se na vyloženou defenzívu příliš nezaměřujete. I v přípravě, která je před vámi, bude dominovat ofenzíva?
To, že na tréninku netrénujeme defenzívu, byla spíše novinářská zkratka. Na co se zaměřujeme v tréninku mimo jiného, je, abychom dokázali po ztrátě míče být v příslušných prostorech dostatečně rychle a při zisku míče naopak. Tedy přepínání z ofenzívy do defenzívy. Nikdy nebudu hráče nabádat před utkáním, abychom zaparkovali ve své šestnáctce autobus. Ale nakonec jsme ho v Plzni třeba zaparkovat museli.Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
23.06.2018, sobota, 20:42 - Trenér Dekař po šestnácti letech skončil ve Slovácku. V MSFL povede Hodonín
23.06.2018, sobota, 13:09 - Michal Kadlec: Chci klubu pomoci, o návratu se rozhodne během čtrnácti dnů
23.06.2018, sobota, 09:56 - Slovácko s Kadlecem zdolalo v přípravě Sereď
22.06.2018, pátek, 13:05 - Hofmann se oženil na hradě Hněvín, Šimko měl obřad v kostele
22.06.2018, pátek, 09:22 - Místo AS Roma Spartak Moskva
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace