*
23.05.2022
FCS-Pardubice 7:3/6:1/-liga dorostenek-D.Němčí 22.5.22
18.05.2022
Petr Reinberk po výhře nad Spartou v poháru
18.05.2022
Martin Svědík po výhře nad Spartou v poháru
17.05.2022
Martin Svědík před pohárem se Spartou
17.05.2022
Vlastimil Daníček před pohárem se Spartou
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 960 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU
19.05.2022
Finále poháru fandění druhý poločas
19.05.2022
Finále poháru fandění první poločas
16.05.2022
Fanoušci v zápase proti Hradci
16.05.2022
Děkovačka po zápase proti Hradci

Otcové s dětmi mohou na zápase Slovácka vyhrát v soutěži

17.10.2015, sobota, 09:00
stadion_velky.jpg

V sobotu se na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty seniora odehraje utkání 1. FC Slovácko s ostravským Baníkem. Utkání se ponese v duchu aktivity Fotbalové asociace nazvané „Víkend otců". O prvních zážitcích na fotbale, současných aktivitách klubu, či rizikovosti sobotního utkání jsme vyzpovídali tiskového mluvčí klubu Františka Uhříčka.

Pamatujete si na svou první návštěvu fotbalu? Byla s otcem?
Tuším, že to byly nedělní dopolední termíny a já nepravidelně chodil s otcem na tehdejší Slováckou Slávii. Nevím, jestli si pamatuji první návštěvu, ale dodnes si vzpomínám, že na tribuně A byly hnědé a pak zelené dřevěné lavičky, kolem kterých jsem běhal, když mě fotbal zrovna nebavil (smích). S dvojkou na zádech hrával Jiří Flašar a velkým úspěchem byla účast ve třetí lize. Byl jsem s otcem dokonce na finále poháru v Hodoníně, které tehdejší Slovácká Slávia hrála s Duklou Praha.

Co dnešní Slovácko nabízí dětem?
Rodinnou tribunu je v současné době problém vybudovat, nicméně aktivity, které jsou zaměřeny na děti, postupně přibývají a jsou momentálně hlavním tématem pro marketingovou část klubu. Ve spolupráci s lidmi, kteří se starají o projekt Slovácko Slovácku, klub oslovuje především tu nejmenší populaci. Ať už jsou to návštěvy mateřských školek, dětské fanzóny v nejrůznějších částech našeho regionu, či prohlídky stadionu pro základní školy. Děti mají na utkání poloviční vstupné a ty, které fotbal aktivně hrají, mají vstupné dokonce za dvacet korun. Co se týče aktivit na stadionu, připravujeme návrat maskota. V letním období bude v parku v rámci projektu Slovácko Slovácku opět fan zóna se skákacím hradem, či fotbalovými aktivitami. Právě při sobotním utkání bude spousta těchto aktivit pro děti v části Slovácké dědiny pod tribunou B.

Co klub chystá do budoucna pro ostatní fanoušky?
Stále hledáme cesty a možnost, jak návštěvu našich utkání lidem zpříjemnit. Ale hlavním důvodem, proč lidé na stadionu jsou, je možnost osobně vidět dobrý fotbal. Ten tvoří především hráči na hřišti. Naším úkolem je hledat jen ty doplňky, aby se u nás lidé cítili dobře a dostali dobrý servis.

A daří se to?
Mám názor, že letní Mistrovství Evropy bylo pro nás všechny v klubu hodně přínosné spoustou zkušeností. Zároveň se v rámci tohoto šampionátu vylepšil stadion. Od turniketů, toalet, zázemí pro novináře až po světelnou tabuli. Velmi podnětnou byla také schůzka vedení klubu s fanoušky na začátku sezony, kde se debatovalo o spoustě věcí. Některé se snažíme realizovat, některé přibudou v budoucnu. Stále si ale je nutno uvědomit, že klub má určitý rozpočet a také určité množství lidských zdrojů. Věřím ale, že spousta fanoušků změny vnímá. Ať už na stadionu, tak v prezentaci klubu. Musíme stále hledat možnosti, jak se v rámci možností posouvat.

V čem například?
Příkladem je využití velkoplošné obrazovky. Lidé od ní očekávají mnohem víc, ale teď není v našich možnostech poskytnout například opakované gólové situace. S pomocí přispěchal jeden z fanoušků, který pracuje u společnosti, která podobné systémy zajišťuje. Není to ale jen o natažení dvou káblíků a koupení kamery… I když bychom strašně rádi, tak investice do takového systému je sedmimístná. Ale svého cíle se vzdát nechceme.

Pojďme k sobotnímu utkání. Přijede Baník Ostrava. Jaká budou bezpečnostní opatření?
Utkání s Baníkem je vždy považováno za rizikové a tak bude tradičně uzavřena dvě hodiny před utkáním ulice Stonky. Budou také posíleny bezpečnostní složky a nebude spuštěn prodej vstupenek na tribunu D, která bude vymezena pro fanoušky Baníku a bezpečnostní zónu. Nebyl také spuštěn prodej E-vstupenek, proto žádáme fanoušky o včasný příchod na stadion, aby si včas zakoupili lístek, dostali se včas na stadion a vychutnávali si utkání od začátku. Ne úplně vhodně na nás vyšel termín rizikového utkání a akce „Víkend otců", která by měla být věnována spíše dětem. Přesto dle minulých utkání věřím, že to bude utkání se skvělou atmosférou, bez jakéhokoli problému a děti, které na utkání dorazí, budou chtít opět příjít.

Kdy a kde tedy mohou fanoušci vstupenky na utkání zakoupit?
Předprodej byl spuštěn už v rámci prodeje vstupenek na reprezentační utkání jednadvacítek. Vstupenky budeme prodávat v den utkání od 13 hodin na pokladnách stadionu.

V rámci „Víkendu otců" se uskuteční soutěž pro fanoušky. V čem bude spočívat?
Zúčastnit se může ten, kdo se na sobotním utkání s Baníkem vyfotí se svou ratolestí, respektive se svým otcem, jak společně fandí našemu týmu a pošle nám fotografii. Z došlých snímků pak hráči vyberou osm nejlepších, které budou odměněny. Tři nejúspěšnější fotografie budou oceněny programem, který bude obsahovat prohlídku stadionu, návštěvu tréninku A-mužstva včetně setkání a fotografování s hráči 1. FC Slovácko a repliku domácího dresu 1. FC Slovácko. Pět dalších zúčastněných získá vstupenky na další vybrané domácí utkání.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
  • Skein - 17.10.2015, sobota, 12:19
    (0)

    jsem rád, že nějaké věci rozvíjí, že Euro bylo nějakým impulsem, postupně pracujme a uvidíme ;) Hlavně dobře podporovat klub na stadioně, výjezdech a snažit dostat nové tváře na stadec ;)

pristi
 Další články:
06.11.2015, pátek, 12:00 - Výjezd do Gottwaldova - vyprodáno!
30.10.2015, pátek, 09:03 - Na kluky se těším, na souboje s nimi ne, říká Trávník před Slováckem
20.10.2015, úterý, 17:28 - Report ze zápasu s Baníkem + video
17.10.2015, sobota, 22:27 - Výjezd do Boleslavi- ZRUŠENO!!
17.10.2015, sobota, 09:29 - Habanec varuje před Baníkem: Takové zápasy neumíme
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace