28.02.2024
15.02.2024

Ostuda: Slovácko podlehlo Třinci

22.03.2008, sobota, 18:20
pruser_velky.jpg Fotbalisté Třince i ve druhém jarním domácím utkání uspěli. Tentokrát překvapivě porazili jednoho z aspirantů na titul 1. FC Slovácko. O výsledku rozhodl první poločas, který vyhráli domácí 2:1 a 70. minuta, kdy střídající záložník Vrba poslal ve vyložené šanci k zemi Macečka a mužstvo z Uherského Hradiště dohrávalo v deseti.

Třinečtí pozměnili oproti poslednímu utkání s Jihlavou sestavu. Místo Veselého v útoku nastoupil Maceček a na hře to bylo trochu znát. Třinečtí se s mužstvem Slovácka příliš nepárali a od úvodu měli více ze hry. V 5. minutě z pravé strany odcentroval Lukšík a Doubek hlavičkou poslal balón jen do břevna. O deset minut později se na druhé straně dostal do střelecké pozice Fischer. První střelu mezi tři tyče Lipčák vyrazil a následnou dorážku poslal Ineman vysoko nad branku.

Z branky se mohli diváci radovat ve 22. minutě. Lukšík poslal z levé strany přízemní centr před branku Slovácka a obránce Eismann odvrátil míč před Doubkem pouze do vlastní branky - 1:0. O tři minuty později zkoušel střelou z dálky vyrovnat Racko, ale vyprášil pouze rukavice domácího brankáře. Co se nepovedlo Rackovi, to se v devětadvacáté minutě vydařilo Šultésovi. Přízemní centr Eismanna z levé strany napálil po zemi k levé tyči z voleje ex-opavský útočník Šultés. Radost hráčů z Uherského Hradiště trvala pouze do třiatřicáté minuty, pak se do výhodné střelecké pozice dostal na hranici pokutového území Maceček a Görner ho poslal k zemi. Z následného přímého kopu vymetl pavučinu v levém horním rohu Berger.

Obě mužstva se prezentovala nebezpečnými akcemi i ve druhém poločase. Ve 35. minutě musel boxovat střelu Fischera z hranice šestnáctky Lipčák. O tři minuty později stejný hráč provětral z trestného kopu rukavice třineckého brankáře. Velkou šanci měl v závěru první půle Görner, ale z pravého rohu šestnáctky jen těsně minul levý růžek třinecké branky.

Hosté vstoupili do druhého poločasu s cílem vyrovnat. Střela Šultése z malého čtverce zkončila těsně vedle branky. V 58. minutě mohl zvýšit Chlebek, ale hlavou pouze usměrnil míč k brankáři Bolkovi. Rozhodující okamžik přišel v 70. minutě. Domácí se dostali do brejku, Maceček se snažil středem proniknout do pokutového území, ale těsně před vápnem ho sundal na trávník Vrba. Rozhodčí Hájek neváhal a ukázal hostujícímu záložníkovi rovnou červenou kartu. Z následného přímého kopu přestřelil Malíř branku Slovácka.

V závěru utkání hrozili více domácí. V 73. minutě zahrozil z brejku konečník, ale minul branku. O pět minut později Malířův centr poslal hlavou Maceček těsně vedle tyče. Na začátku poslední desetiminutovky našel před brankou Martinčík z pravé strany Konečníka, ale střídající útočník z otočky napálil pouze boční síť. Další šanci měl mladý ex-zlínský útočník v 85. minutě, kdy ho vyslal na branku Maceček, ale třinecký útočník z první střely trefil brankář Bolka a následnou dorážku poslal do boční sítě.

Třinečtí si v závěru udrželi vedení 2:1 a po skalpu Ústí si i po druhém domácím utkání drží domácí jarní neporazitelnost. O tu je budou moci připravit o dva týdny později hráči Fulneku.

Třinec - 1. FC Slovácko 2:1 (2:1)

Branky: 22. vlastní Eismann, 35. Berger - 29. Šultes. Rozhodčí: Hájek - Vysloužil, Santarius. ŽK: Maceček, Formánek - Görner, Šultés. ČK: 70. Vrba (Slovácko). Střely: 10:11. Střely na branku: 3:8 Diváci: 1122.

Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík - Malíř, Hubka, Berger (80. Cieslar), Lukšík (60. Konečník) - Doubek (73. Veselý), Maceček. Trenér. Kouřil.

Slovácko: Bolek - Němčický, Ineman, Šimáček (34. Vrba), Eismann - Racko, Fischer (78. Chmelíček), Görner, Gonda - Šultes, Matůš (72. Činčala). Trenér: Kalvoda