*
včera
U17 se pripravuje na ligu
26.01.2022
Príprava: Ohlasy po zápase s Olimpijí Lublan
22.01.2022
Príprava U19: FCS - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1) - Belinka 22.1.22
18.01.2022
Rozhovory s trenérem Petrem Bláhou a Markétou Klímovou
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

O život mi nešlo, ale bylo mi hodně zle, vzpomíná na infekční nemoc Němčický

29.12.2015, úterý, 13:50
nemcicky_velky.jpg

Podle internetové encyklopedie Wikipedia přišel málem v létě 2004 po infekci o život. „To si nemyslím, ale bylo mi fakt hodně zle," vzpomínal na nejtěžší období v rozhovoru pro Deník někdejší obránce prvoligového 1. FC Slovácko a Liberce Pavel Němčický, který tak až o šest let později ukončil profesionální kariéru se 223 zápasy v nejvyšší soutěži.

Se Slováckem zažil postupy, poháry i pády. Teď v klubu trénuje mladší dorostence. „Po skončení kariéry mi vedení nabídlo funkci trenéra. Přes asistenta jsem se dostal na pozici hlavního trenéra dvou ročníků, šestnáctky a sedmnáctky," vyprávěl po vánoční benefici v Otrokovicích Němčický, jenž ještě válí za Vlčnov v I. A třídě.

Baví vás cepovat a vychovávat mladé kluky?
Ano. Naplňuje mě to. Patří k tomu i to, že mladí kluci jsou v pubertě, ale už se s nimi dá na určité úrovni domluvit. Někdy je ale potřeba i přitvrdit.

Máte ambice se jednou prosadit i do áčka?
Všechno má svůj průběh. Ale ambice mám i vyšší. Nechci to však lámat přes koleno. Všechno má svůj čas. Určitě bych se rád podíval do mužského fotbalu.

A do toho válíte v I. A třídě ve Vlčnově…
Jsme tam parta „vysloužilých" fotbalistů. Ještě se nějak hýbeme a zkušenosti přenášíme. S Mirou Hlahůlkem a Vencou Činčalou jsme se tam sešli a i Vlčnov nás přijal. Víceméně je to o dobré náladě a zahrát si fotbal. Nikdo nechce prohrát, ale už je to na nižší úrovni a je důležité, aby nás fotbal bavil.

Když se ohlédnete za svou kariérou spojenou s výjimkou dvou let v Liberci se Slováckem, jste spokojený, co jste dokázal?
Na to, co jsem uměl, jsem toho odehrál hodně. Fotbal jsem vždycky hrával naplno s obrovským zápalem. Samozřejmě že vždycky můžete dosáhnout víc, ale neřekl bych, že bych něco udělal špatně.

V evropském poháru Intertoto cup jste odehrál kompletních osm utkání včetně dvojzápasů proti francouzským týmům Stade Rennes a Sochaux. Byl to váš vrchol?
Určitě pro celý region. To jsme ještě hrávali ve Starém Městě. Byl úspěch, že jsme do tak malého města přivedli takové mančafty. Nechci říct, že patří k evropské špičce, ale rozhodně jsou pojem. Proti takovým mančaftům nehrajete každý den. Byla to dobrá zkušenost a výborný zážitek.

Je to dodnes dosavadní vrchol pro Slovácko?
Těžko říct. My jsme tam tehdy postupovali až z desátého místa. Některé mančafty totiž účast odmítaly, protože jste se museli prokousat pavoukem se vzdálenými týmy do ekonomicky slabších zemí. Nechci říct, že to bylo na slabší úrovni, ale když jste se dostali dál, už tam byli zajímaví soupeři. Zaplať pánbůh, že jsme se i za průměrná umístění dostali do pohárové Evropy.

Se Slováckem jste zažil dva postupy. Zatímco jeden jste vybojovali na hřišti, druhý vedení klubu odkoupilo legislativně od Čáslavi. Ale také jste zažil pád do druhé ligy. To bylo pro vás nejsložitější období kariéry?
Měl jsem to nahoru-dolů. Určitě to nebylo příjemné. Byl jsem jeden ze starších hráčů a hodně jsem si to bral. Ale i porážky někdy fotbal přináší. Jak úspěchy, kdy jsme postupovali do ligy a hráli Intertoto cup a k tomu patří i prohry. To je fotbalový život. Člověk se to musí naučit vzít.

Hodně se ale řešila budoucnost klubu. Jak jste to vnímali?
Nebylo to příjemné, když vám nechodí výplaty. Ale zažil jsem výbornou éru Synotu. Ale pak i slabší období, kdy přišel nový majitel a následně i pan Zemek, který Slovácko zase zvedl. Všechno vás ale nějakým způsobem obohatí.

V roce 2004 jste prošel těžkým obdobím, kdy jste dostal infekci. To byl ještě těžší boj než na fotbalovém trávníku, že?
Nebylo mi zrovna nejlépe. Tři čtvrtě roku jsem s tím bojoval. Jezdil jsem do Prahy na vyšetření a trvalo to dlouho. Člověk pak přemýšlí o všem možném. Ale v životě i ve fotbale jsem bojovník a nakonec jsem se dal zdravotně nějakým způsobem do pořádku a jsem rád, že můžu fungovat.

Máte tušení, jak jste k infekci přišel?
Letěli jsme se Slováckem do Portugalska na soustředění. Už týden předtím jsem byl nemocný. Moc jsem na to nehleděl, přecházel jsem to. Samozřejmě jsem chtěl letět s týmem a právě tam se mi infekce rozjela naplno. Týden jsem tam strávil v nemocnici. Potom jsem měl revmatické problémy, začaly mě bolet klouby a dlouho jsem se nemohl vrátit do normálního života. Ale lékaři mě u nás v Uherském Hradišti a v Praze dali do kupy. Když teď vidím mladé kluky, říkám jim, že musejí něco překonat.

Byl to boj o život, jak se píše na internetu?
Nevím, jestli šlo o život. To si nemyslím. Ale je pravda, že mi bylo fakt hodně zle.

Posílilo vás to?
Když nad tím přemýšlím, určitě jsem byl pokornější, vážil jsem si, že můžu fungovat ve vrcholovém sportu. Člověk už musí přemýšlet i o jiných věcech, než je fotbal.

Jak to prožívala vaše rodina?
To byste se musel zeptat jich, ale jejich podporu mám celoživotně. Jednu chvíli jsem byl víc v nemocnici než doma, takže to asi nesli těžce. Ale takový je život.

Tři sezony jste odehrál i v Liberci v letech 1997 až 1999. Tam jste se dostal jak?
Do ligy jsem naskočil už v dresu Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Vybrali si mě v osmnácti letech, když jsem byl v nároďáku do 20 let. Tehdy jsme byli na soustředění v Jablonci, kde mě oslovili se zájmem. Dostal jsem několik ligových nabídek, ale vybral jsem si právě Liberec.

Sledoval jste jeho podzimní jízdu?
Mají to také nahoru-dolů. Minulý rok se zachraňovali, teď hrají výborně. Dostali se do pohárů. Samozřejmě Liberec sleduju, ale tam už hodně lidí není. Pamatuju už snad jen brankáře Hauzra, který dělá trenéra gólmanů. Třeba Jana Nezmara jsem potkal až na Slovácku. A jinak spoustu dalších činovníků se i tam věnuje mládeži. S nikým ale v kontaktu nejsem.

Ale s bývalými parťáky ze Slovácka se potkáváte, ne?
Na stadionu jsem každý den. Třeba s Petrem Drobiszem bydlíme ve stejné ulici. Přiženil se tady, takže jsme v kontaktu. S Vaškem Činčalou i Mirou Hlahůlkem hrajeme ve Vlčnově. Tenhle region je malý, pořád se někde potkáváme.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • Nike - FCS - 04.01.2016, pondělí, 16:00
  (0)

  Trenér Habanec sice nepřivítal žádnou novou tvář, mužstvo by přesto mělo být silnější. Na srazu se totiž hlásil kompletní kádr včetně uzdravených Kaloudy se Šimkem a navrátilce z hostování Milana Kerbra. Novinkou při pilování formy na jarní část Synot ligy bude přítomnost kondičního trenéra a fyzioterapeuta u týmu...... To si dělají srandu, ten co to tu psal měl fakt pravdu :D :D :D Máme posily jako hráči kteří přišli z hostování a nebo kteří jsou fit po zranění.... tak to není fakt ani možné :D :D lol.

 • Nike - FCS - 04.01.2016, pondělí, 11:50
  (0)

  Zápas os zápasu říkají že už musí přijít změny v obraně a najednou se dostane do fáze kdy můžeme někoho koupit ale jak k tomu dojde už je obrana zajištěná a v pohodě....nevím no ale v průběhu sezony říkali že musí někdo přijít a oživit tým....

 • riedlss - 04.01.2016, pondělí, 10:25
  (0)

  podle poslední schůzky s vedením to moc na posily nevypadá. Ostatně zvyknul jsem si na tu jejich ohranou písničku........

 • vajdik - 04.01.2016, pondělí, 10:08
  (0)

  Skein - tak ono posila na konci února, když se začíná 13.2.2016 je naprosto k ničemu. Zvlášť do obrany, kdy je potřeba si stopery vyzkoušet spolu... Jinak taky bych rád ale viděl jak píšeš kluky jezdit po prdeli, ale já bych to rád viděl v každém zápase, ne jen v prvním kole s Duklou a pak v 16 s Teplicema...

 • Skein - 04.01.2016, pondělí, 09:04
  (0)

  pro mě bude důležité když budou kluci zdraví, nebudou patálie, budou jezdit po prdeli, jak hráli třeba posledně s teplákami, a udělají nějakou změnu v obraně. jestli někdo dojde, tak uvidíme třeba nakonci unora, není potřeba pospíchat, a hlásit během xx dní xy posil. a hlavně chci odvetu zlínu, kua.

 • achjohosku - 04.01.2016, pondělí, 08:52
  (0)

  Já si nemyslím, že jsem vtipný, já si myslím, že tak to opravdu bude.

 • kecipep - 03.01.2016, neděle, 23:11
  (0)

  Ja se, panove, nejvice bojim, ze vy si myslite, ze jste vtipni.. Zustante spise na tech fb diskuzich

 • karagavrylydys - 03.01.2016, neděle, 21:56
  (0)

  My jsme vlastně posílili tím, že jsme zatím neoslabili.

 • achjohosku - 03.01.2016, neděle, 19:57
  (0)

  Vždyť Slovácko posílilo - Kalouda, Šimko, Kerbr, Ťok, Křivánek....to vám nestačí ?

 • vajdik - 03.01.2016, neděle, 17:57
  (0)

  Teplice hezky, posila do utoku 2x, ted stoper, makedonec..skoda, mame v týmu Sumiho..stehna zeme..mohl mit partaka. Ale na Teplicich je videt ze nejsou na rozdil od FCS spokojeni s umístěním

 • céčkař - 03.01.2016, neděle, 15:44
  (0)

  ....děkuji panu Krejčímu tímto za obsáhlé a vyčerpávající informace z dění v klubu...je to taková první vlaštovka směrem k nám, ale jak my skalní fanoušci říkáme:...nemusí pršet, jen když kape !!!

 • juancarlos - 01.01.2016, pátek, 16:58
  (0)

  Takové srdce jak má Němča, bychom dnes potřebovali u většiny současného kádru, hlavně těm mladým co eště nic nedokázali,myslí si,že každý je nejmíň druhý Messi a že na ně čeká zlatý poklad někde na západě,toto dnes velmi chybí a měli by si z tohoto kluka vzít příklad. Bojovnost a pokora.

 • KotelGuláše - 01.01.2016, pátek, 16:38
  (0)

  No to je taky dost možné :-)

 • FcS - 01.01.2016, pátek, 15:10
  (0)

  a nebo Biolek se půjde rozehrát do 2.ligy, Kalouda ještě nebude 100 % připraven na zápasové vytížení a Kerbr třeba pujde opět někam na hostování , protože Slovácko se mu nebude líbit :D.. a Svat´a řekne , když nikdo neodešel jakoby by sme posilili . A hotovo

 • KotelGuláše - 01.01.2016, pátek, 11:18
  (0)

  Tedy né novou,ale spíše jarní část té probíhající.

 • KotelGuláše - 01.01.2016, pátek, 11:16
  (0)

  Takže prozatimní posily pro novou sezónu jsou Kalouda,Kerbr a Biolek. A nestálo to ani korunu :-) Ale přeci jenom do té obrany by to někoho chtělo.

 • CeZeRo - 30.12.2015, středa, 23:44
  (0)

  http://slovacky.denik.cz/fotbal_region/matej-biolek-verim-ze-moje-zdravotni-patalie-jsou-u-konce-20151229.html

 • mates - 30.12.2015, středa, 02:51
  (0)

  Jojo tohle si pamatuji byli jsme Pavla po návratu do Uh navštívit...a byli jsme všeci fanoušci rádi,že to dobře dopadlo a Pavel nam to pak oplatil svými výkony na hřišti...věčný dříč co nic nevypustil...

 • vajdik - 29.12.2015, úterý, 18:29
  (0)

  Asi BC chtel moc penez, tak nema za Kebu ani korunu, Keba asi moc za Slovacko hrat nebude chtit..jak to asi dopadne... Nebo ze by byl Keba prvni a poslední posilou v zimni pauze :-)

 • ostuda slovácka - 29.12.2015, úterý, 18:21
  (0)

  Kádr fotbalistů Slovanu Liberce doznal ještě před startem zimní přípravy prvních změn. Záložník či útočník Milan Kerbr se po půl roce vrací do Slovácka, s nímž se zástupci Liberce nedohodli na prodloužení jeho hostování

 • tvojemama - 29.12.2015, úterý, 16:07
  (0)

  Paradni rozhovor! Fotbal jsem vždycky hrával naplno s obrovským zápalem. - Verim, ze z nej bude dobry trener

pristi
 Další články:
04.01.2016, pondělí, 16:14 - Slovácko začalo přípravu, posily neshání
04.01.2016, pondělí, 11:43 - Zimní příprava fotbalistů Zlína i Slovácka bude hektická
01.01.2016, pátek, 17:33 - RIP Josef Malovaný
31.12.2015, čtvrtek, 11:06 - Matěj Biolek: Věřím, že moje zdravotní patálie jsou u konce
23.12.2015, středa, 17:37 - Fanoušci Slovácka obdarovali děti v nemocnici
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace