*
včera
UEL: Michal Trávník po Fenerbahce
včera
Martin Svědík po Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Předzápasový trénink před Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Martin Svědík před Fenerbahce
10.08.2022
UEL: Milan Petržela před Fenerbahce
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 966 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU
19.05.2022
Finále poháru fandění druhý poločas
19.05.2022
Finále poháru fandění první poločas
16.05.2022
Fanoušci v zápase proti Hradci
16.05.2022
Děkovačka po zápase proti Hradci

Nový kabát bude šít Vladimír Krejčí

01.12.2008, pondělí, 13:49
clanek_znak_slovacko_velky.gif
Čerstvý vítr do fotbalového Slovácka by měl přinést Vladimír Krejčí, který má za sebou řadu let v čele moravských fotbalových klubů. Drnovic, Brna i Baníku Ostrava. V posledních měsících si však od fotbalu tak trochu odpočinul.
V profesionálním fotbale jsem působil dlouho a cítil jsem v určitém okamžiku potřebu změny. Chtěl jsem se dostat mimo fotbalový okruh a podívat se na něj zvenčí. Přijal jsem nabídku na funkci ředitele pro infrastrukturu Olympijských her Praha 2016. Zpracovávali jsme tam uchazečský dotazník pro Prahu, který znamenal řadu konzultací na úrovni Mezinárodního olympijského výboru. Zpracovávali jsme jej v úzkém kruhu a já jsem měl na starosti infrastrukturu sportovišť a dopravy. Byla to hektická, ale zajímavá práce.

* Jak dlouho jste vedl jednání s panem Zemkem?

Zásadní rozhovory s panem Zemkem probíhaly v uplynulém týdnu s tím, že koncem týdne padlo definitivní rozhodnutí.

* Měl jste i jiné nabídky?
Ano. Měl jsem možnost vstoupit v Praze do dalšího zajímavého projektu, ale nakonec zvítězila varianta možnosti uplatnit zkušenosti z prostředí, které znám, a také možnost zůstat s rodinou. Navíc, když vidím potenciál, který tento klub má, tak je to pro mě výzva a já mám rád výzvy. Většinou jsem nastupoval do funkcí v situacích, které vyžadovaly odvahu a výzvu k překonávání překážek.

* Pocházíte z Vyškova, takže se vracíte vlastně i domů. Berete působení ve Slovácku jako srdeční záležitost?
Pocházím odjinud, ale celý život bydlím ve Vyškově. Do Hradiště ale mám vazby z manželčiny strany. Pochází odsud její otec, má tady příbuzné, se kterými udržujeme dlouholetý vztah. Hradiště nám proto není lhostejné a působení na Slovácku beru jako srdeční záležitost.

* Sledoval jste Slovácko i v obdobích, kdy jste působil mimo fotbal?
Slovácko je samozřejmě jedním z fenomenů, který se v českém fotbale nedá přehlédnout. I z tohoto pohledu jsem věděl o vývoji Slovácka.

* Jak tedy hodnotíte onu sinusoidu, po které se Slovácko v posledních letech vydává?
Různí majitelé měli různé filozofie i možnosti. To je evidentní. Převzetí klubu panem Zemkem považuji za hrdinský čin, myslím v tom smyslu, že by mu měli fanoušci postavit pomník. Pan Valenta nasadil takovou laťku, která podle mě nejde udržet. Na české poměry to byla fantastická éra tohoto klubu. Na druhou stranu si řekněme, že dlouhodobě pro tento region těžko udržitelná. Dobu, kdy se hrálo o titul, je potřeba vidět jako výjimečnou éru a když se nám podaří za pomoci celého regionu dostat se alespoň do pozice účastníka ligy, který produkuje kvalitní mládež, kvalitní fotbal, baví jím region, tak se nám časem může podařit při dobré konstelaci napodobit tuto éru. To jsme ale úplně v cíli. Teď nás čeká něco, co se bude zvedat ze dna. Chybí tady něco, co se nedalo převzít z řezníkovské éry. Chybí tady nějaká koncepce, které by se klub držel. Nechci teď vůbec hodnotit vnitřní úroveň a kvalitu, protože ji znám jen z exteriéru. Proto po mě nechtějte teď hodnocení. Přicházím proto, abych v krátké době nakoukl a pokusil se zhodnotit stav a přinést svůj díl, aby se dařilo naplnit cíle, které má majitel i veřejnost.

* Nemáte tedy představu, co s klubem uděláte hned? Jestli odvoláte trenéra, nebo posílíte managment?
Představu mám z exteriéru, několik informací mám i bližších. Jsem ale dalek tomu, abych přišel jako děd Vševěd. V tomto klubu pracuje spousta obětavých a kvalitních lidí, od kterých je možno čerpat, a já se pokusím z nich vyčerpat maximum. Nastavíme určitá pravidla, která budou založena primárně na odbornosti, kompetenci a na velmi tvrdé odpovědnosti. Na každé úrovni, na každém úseku. Mým cílem teď bude, abych tohle zmapoval, pokusil se tahle pravidla nastavit a pak obsadit správné lidi na správné místa s kvalifikací, která k tomu přináleží, a velmi tvrdě vyžadovat jejich odpovědnost.

* Kolik času si na toto mapování dáváte a kolik vám jej dal majitel?
Zadání od pana Zemka je velmi realistické. Není to z jeho strany nůž na krku. Je vidět, že jde o člověka, který rozumí byznysu. V tento okamžik však budeme řešit krizový scénář. Krizový scénář tady prostě je. Sportovní výkonnost klubu s takovým zázemím a s takovými ekonomickými možnostmi prostě nekoresponduje a dostává se až do fáze krize. Podívejme se, kde stojíme s áčkem. A dívejme se jen na fakta. Jsme dva body od sestupu. Juniorka je na tom podobně a A-dorost taky. To jsou tři zásadní články každého fotbalového klubu. Proto musíme zaujmout krizový scénář. Chtěl bych, aby se jasně definoval v průběhu prosince a s tímto scénářem vstoupíme do jarní části. Po dobu jarní části sezóny bych byl rád, aby za spolupráce statutárních orgánů a všech lidí v klubu byla zpracována pod mým vedením dlouhodobá koncepce rozvoje tohoto klubu. Do léta by tento materiál měl být jasně definován a pokud bude schválen představenstvem, tak pak se stane manuálem pro celý klub, který se jím bude řídit. Každý zaměstnanec musí vědět, kam se klub ubírá a jakou cestou. Pokud to tak není, tak je to špatně. Mým krédem je dělat to profesionálně. Tedy, aby na každém místě byli profesionálové, aby jejich kompetence došla naplnění. Jejich nadřízení pak musí být natolik schopní, aby mohli jejich práci hodnotit. Nelze očekávat, že člověk, který nemá potřebnou erudici v oboru, nemůže hodnotit výsledek práce podřízeného.

* Řešili jste s majitelem otázku hráčských změn a jejich finanční náročnosti?
Zatím vůbec ne. Jde o ryze odbornou záležitost, která vyžaduje jakási vstupní data, která nemám k dispozici. Znám jména a to je všechno. Stavění kádru považuji za ryze odbornou záležitost. Proto se musí vytvořit detailní analýza stavu a pak přijmout řešení. Prosinec máme na to, abychom to zvládli a byli schopni změny pro jarní část udělat.

* V minulosti jste úzce spolupracoval s Janem Gottwaldem, Tomášem Peterou a řadou dalších fotbalových funkcionářů. Hodláte těchto vazeb využít?
Udržuji vazby se všemi lidmi, se kterými jsem se ve fotbale potkal. Se všemi jsem se dokázal vždy rozejít natolik slušně, že se můžeme vždy potkat a podat si ruku. Budu se snažit dělat co nejlepší práci pro Slovácko a pokud se ukáže, že nám v něčem prospěje spolupráce s Baníkem Ostrava, tak moje vazby na tento klub nám určitě prospějí, ale že bychom se měli nějakým směrem vyloženě orientovat, to jistě ne. Využívat budu všechny mé vazby, které prospějí klubu. Dobré vztahy mám se všemi lidmi z fotbalového prostředí na všech úrovních.

* Hodně se hovořilo o ambicích Slovácka. Každý rok vstupuje do soutěže s cílem vrátit se do nejvyšší soutěže. Je to podle vás cíl reálný?
Ten cíl nemůže být jiný. Klub čerpá ze své nedávné historie, ze svého zázemí a ze svého současného ekonomického potenciálu, který je. Je to cíl legitimní a musí být. Je samozřejmě otázkou reálnosti dosažení tohoto cíle v tento okamžik. Klub bude vždycky před začátkem sezóny hovořit o postupu. Nemůže to proklamovat jinak. To by popřel sám sebe. Ovšem v tuto chvíli nacházíme dva body od konce, a tak nemůžeme vyhlašovat do světa, že chceme postupovat. To by byl nesmysl. Chceme se v tuto chvíli se zachránit, stabilizovat klub natolik, abychom byli schopni v krátké budoucnosti se do ligy vrátit. To je jednoznačný cíl, tak jej cítím a tak vnímám i svoji zodpovědnost.

* Ve Slovácku je silný fenomén fanoušků Na jedné straně je to pozitivní moment. Vysoké návštěvy. Ale na druhé straně je to velký tlak na úspěch.
Na tlak jsem zvyklý celý svůj život. Fanouškovské prostředí bylo jedním motivem, proč jsem na tu nabídku kývl. Vůbec se tlaku nebráním. Naopak jej považuji za legitimní. Fanoušci s klubem žijí, mají jej rádi, a tak se k němu vyjadřují ať v dobrém či zlém.

Autor: Aleš Mazúrek (Dobrý den s Kurýrem)


Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
06.12.2008, sobota, 12:26 - Naše stránky jsou zpátky při životě!
02.12.2008, úterý, 09:29 - Nový ředitel Slovácka: Je to výzva
01.12.2008, pondělí, 20:39 - Slovácku bude šéfovat Krejčí. A trenérem Bartl?
01.12.2008, pondělí, 13:48 - Zemek: Pro Krejčího rozhodly zkušenosti z profesionálního fotbalu
01.12.2008, pondělí, 13:46 - Slovácko: Výměna na židli ředitele
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace