18
fanoušků

Náročný soupeř, Slovácko čeká v Evropské lize Fenerbahce.

28.07.2022, čtvrtek, 18:05

Fotbalisté Slovácka už ví, na koho narazí ve třetím předkole Evropské ligy. Bude to Fenerbahce, které padlo v odvetě druhého předkola Champions League s Dynamem Kyjev 1:2 v prodloužení.

Úvodní duel v polské Lodži, kde hrálo Dynamo kvůli válce na Ukrajině domácí utkání, skončil bez branek.

Čekání na gól prolomil v 57. minutě po zpětné přihrávce do vápna skluzující Bujalskij. To už hrálo Fenerbahce tři minuty bez vyloučeného Yükseka, který dostal dvě žluté karty.

V 70. minutě navíc zneškodnil Buščan Valenciův pokutový kop, ukrajinský gólman ale nakonec kapituloval v závěru řádné hrací doby. Do prodloužení poslal duel po rohovém kopu hlavou stoper Szalai.

Ve 114. minutě ale přece jen zajistil postup kyjevskému celku Karavajev. Dynamo se v další fázi utká se Štýrským Hradcem.

Slovácko začne dvojzápas 4. srpna v Istanbulu, odveta je na programu o týden později v Uherském Hradišti.

Vnímal jsem obrovskou kvalitu obou týmů, které jsme mohli dostat. Abych řekl pravdu, nijak jsem se nezaobíral tím, kdo nám stoupne do cesty. I kdyby to bylo Fenerbahce, tak pro nás pořád platí, že se chceme co nejlépe připravit pokusit se postoupit. To je můj cíl,“ řekl na středeční tiskové konferenci trenér Slovácka Martin Svědík.

Slovácko bude usilovat o první postup do základní skupiny v evropských pohárech. Pokud by vítěz domácího poháru MOL Cupu a čtvrtý celek uplynulé sezony české ligy s tureckým soupeřem neuspěl, čekalo by ho závěrečné předkolo Evropské konferenční ligy.

• jjmc - 29.07.2022, pátek, 06:29
    (0)

Jinak za ty zápasy mají snad 7 ŽL+1ČK, tak by mohli ještě vyfasovat nějaké stopky- nevím jestli je stopka po 2 nebo 3 ŽK?

• Skein - 28.07.2022, čtvrtek, 18:10
    (0)

Zatím ani klub apod. se nevyjádřili...ale je to hnus!

• Bonito33 - 28.07.2022, čtvrtek, 18:09
    (0)

17:31 UEFA řeší fanoušky Fenerbahçe Trenér Dynama Kyjev Mircea Lucescu odmítl po středečním utkání 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Fenerbahçe přijít kvůli chování některých domácích fanoušků na tiskovou konferenci. Část tureckých příznivců během zápasu provokativně skandovala jméno ruského prezidenta Vladimira Putina. Incidentem už se začala zabývat disciplinární komise UEFA. (ČTK) No třeba tam peklo nakonec nebude