*
včera
Lukáš Sadílek po Budejovicích
včera
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Naplňuje mě zlepšování hráčů, říká trenér „nevyzrálého“ Slovácka

03.10.2017, úterý, 12:51
Kordula portret_velky.jpg

Byl to vzácný moment. Den po nechtěné remíze s Karvinou popadl kouč fotbalistů Slovácka Michal Kordula u svého domu kolečka a pustil se do převážení fůry dřeva. „To jsem si vyčistil hlavu. Když jsem tlačil plná kolečka, funěl jsem, ale při cestě naprázdno už jsem zase přemýšlel, co jsme mohli udělat jinak,“ usmívá se 39letý Kordula, jenž před třemi týdny povýšil z asistenta kouče Stanislava Levého.

Mám pocit, že od té doby jste v jednom kole. Zaujalo mě například, že po každém tréninku si pouštíte ještě jeho videozáznam?
Když trénujete od pondělí do pátku, stane se i spousta chyb. A můžete udělat spoustu práce jejich rozborem, mnohem rychleji se můžete poučit než jen analyzováním chyb v zápase. Jak člověk trénuje, tak taky hraje.

Zpracovat denně takové množství materiálu musí být pro vás časově mimořádně náročné, ne?
To je. Hráči mají po tréninku ještě nějakou činnost, ale třeba v jednu jdou domů. Vy se pak ale ještě musíte podívat na devadesátiminutový záznam tréninku, sestříhat jej, vyhodnotit data ze sport-testerů, z GPS vest. A na druhý den jim chyby ukážete a řeknete, co má kdo změnit, zlepšit. Může se to týkat taktických i kondičních činností.

Na stadionu tak trávíte celé dny. Nevadí vám to?
Věděl jsem, že jestli jednou budu trénovat, půjdu i cestou analyzování tréninků a poučení se z chyb. Rozhodně nejsem tím, kdo by přišel deset minut před tréninkem, pořádně se na něj nepřipravil, odešel dvacet minut po něm a hodil jej za hlavu. Chci mít čisté svědomí, že jsme pro úspěch udělali maximum. A nejvíc práce opravdu stihnete vždy od pondělí do pátku. Ale chci, aby také u hráčů platilo, že fotbal není jen hodina a půl tréninku. Musí na něj přijít mentálně připravení, že se při každém tréninku chtějí o něco zlepšit. Nesmí to brát tak, že si jdou splnit, co my trenéři po nich chceme. Chtít pracovat musejí oni, my jim k tomu jen děláme maximální servis.

A váš předchůdce Stanislav Levý pravidelně zdůrazňoval, že se snad ještě nesetkal s tak pracovitým týmem, jako je ve Slovácku.
Co se týče pracovitosti, nejde jim opravdu nic vyčíst. Určité nedostatky samozřejmě vždycky jsou.

Váhal jste, jestli na pozici hlavního kouče povýšit?
Nikdy jsem se do toho nehnal. Mě především ohromně naplňuje zlepšovat hráče. Mohl bych dát hodně příkladů, jak se to daří, i když to třeba právě teď na výsledcích není tolik vidět.

Máte za sebou první tři zápasy. Ke spokojenosti - vzhledem ke dvěma získaným bodům - asi máte daleko, ale udělalo vám v nich i něco radost?
Spousta věcí. Samozřejmě jsme chtěli mít víc bodů, nechtěli jsme prohrát s Mladou Boleslaví - a především jsme chtěli vyhrát poslední zápas s Karvinou. Ale udělalo mi radost, jak se kluci rvali s dlouhým oslabením i s nepříznivým stavem. Možná to dostanu sežráno, ale udělala mi radost i naše převaha proti Karviné. Přehrával jsem si ten zápas dvakrát. Samozřejmě mě netěšilo, jak jsme řešili finální třetinu hry. Ale jak jsme se přes soupeře dokázali dostávat do situací, kolik jsme měli přesných přihrávek... Dát gól a vyhrát, je ten zápas hodnocený úplně jinak. Sám jsem byl z toho den špatný, ale závěr je jasný: musíme se z toho poučit a jít dál. Když udržíme to všechno dobré, třeba i organizovanost obrany, a zlepšíme finální fázi, což je samozřejmě nejtěžší, musí se odměna dostavit.

Po devíti zápasech máte osm bodů a jste v tabulce jedenáctí. Asi vnímáte, že fanoušci jsou nedočkaví.
Mužstvo je hrozně mladé, nevyzrálé. Samozřejmě chci vyhrávat, ale je potřeba si uvědomit, že naše cesta bude oproti některým jiným někdy možná trnitější, ale musíme být trpěliví a věřit si navzájem, že všichni děláme maximum. Chceme fanouškům dávat vítězství, občas to ale není tak jednoduché.

Nebylo by to jednodušší s druhým plnohodnotným útočníkem, kdybyste měl alternativu k jedenadvacetiletému Tomáši Zajícovi? Chybí právě další útočník k tomu, abyste byli i s tím mladým týmem úspěšnější?
To je tady mezi lidmi věčné téma. „Musíme koupit, potřebujeme...“ Cesta Slovácka je jiná. Není naším zájmem nakoupit pět hráčů a postavit ty, které si vychováváme, na vedlejší kolej.

Trošku mimo hlavní dění došlo i ke změně mezi asistenty, místo ostříleného Jiřího Dekaře nastoupil váš vrstevník Tomáš Stýskal.
Nechybí ve vašem realizačním týmu nějaký „stařešina“?

Vyvažuje to Standa Levý, který ale není stařešinou, je samozřejmě starší, ale myšlením je mladý.

Proč jste ke změně asistentů sáhl?
Tomáš myslí, na fotbal nahlíží a chce jej hrát podobným způsobem jako já.

Jaká je role dosavadního hlavního kouče a nyní sportovního ředitele Stanislava Levého směrem k ligovému týmu? Účastní se drtivé většiny tréninků, jak plánoval?
Standa asi nikdy nebude kancelářským typem ředitele. (směje se) Je na všech trénincích. A já, ještě než si jdu pustit záznam z tréninku, jdu vždycky za ním, ptám se jej, jak se mu líbil, jak kdo podle něj pracoval. Tím, že Standa není úplně v tom dění, mi vždycky řekne cenné postřehy z nadhledu.

A při zápasech? Na lavičce jsem jej nyní neviděl.
Stál v tunelu mezi střídačkami a tvrdil mi, že je to ještě horší než na lavce. Já tomu úplně nevěřím. Říká mi své názory, je pak jen na mně, co si z toho vezmu. Většinu věcí ale vidíme stejně.

Myslel jste na to, že z vás jednou bude trenér, už při hráčské kariéře?
Když tady byl trenér Soukup, začal jsem si psát denní skladbu jeho tréninků. V té době už jsem na to asi v koutku duše myslel. Šel jsem si tehdy taky dělat licenci A. Ale ještě dřív jsem měl jako hráč především pocit, že trenér je občas na úplně druhé straně lodi. A já bych nechtěl, aby to tak naši hráči vnímali. Chci, aby nás brali jako partnery, kteří jim můžou pomoct zlepšovat jejich výkon.

Někteří z vašich svěřenců vás znali ještě jako spoluhráče. Byl s tím někdy problém?
Nejtěžší to pro mě asi bylo, když jsem začínal jako asistent. Ale měl jsem štěstí, že v týmu byl třeba Libor Došek, takový profík, že nebylo potřeba cokoliv řešit. Nikdy jsem necítil, že by kluci využívali dřívějšího společného hraní, že by ke mně neměli respekt.

Michal Kordula

Odchovanec Ratíškovic opustil jihomoravský klub až ve 24 letech a v zimě 2002 přestoupil do Jablonec, kde vydržel až do srpna 2007, kdy odešel do rakouského FC Kärnten. V lednu 2009 se do české ligy vrátil a zamířil do Slovácka, kde nosil i kapitánskou pásku. V létě 2013 ukončil kariéru i vinou předchozího zranění zad. Celkem v lize odehrál 185 zápasů a čtyřikrát v nich skóroval (z toho ve Slovácku 71 ligových utkání a 3 góly). Později se ve Slovácku stal i asistentem trenéra a několikrát zaskočil i na pozici hlavního kouče. V polovině září převzal vedení týmu místo Stanislava Levého, který se přesunul na post sportovního ředitele.Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • Šovkovskij - 05.10.2017, čtvrtek, 10:13
  (0)

  Babu: Tak vida, to je jak na objednávku:-)

 • Babu - 04.10.2017, středa, 11:47
  (0)

  šovki: a vidíš, už máš i aktuální článek :)

 • vajdik - 04.10.2017, středa, 11:41
  (0)

  Kecipep - škoda že se náš trenér nechytl při výměně :-D

 • tomrs - 04.10.2017, středa, 10:36
  (0)

  kecipep: Ať je situace ve Zbrojovce jaká chce, my musíme tam jet pro tři body, v opačném případě se budeme plácat v bahýnku ve spodních patrech tabulky.

 • kecipep - 04.10.2017, středa, 10:25
  (0)

  Pivarnik do Zbrojovky. Opet se na nas bude chytat novy trener

 • Babu - 04.10.2017, středa, 10:04
  (0)

  šovki: http://www.fcslovacko.cz/clanek/treti-kolo-mol-cupu-se-odehraje-4-rijna/6705.html Hned v ten den, kdy proběhla změna termínu, to bylo na webu..

 • Šovkovskij - 04.10.2017, středa, 09:25
  (0)

  eLucky: Napsal bych něco o amatérismu, ale to už by bylo ohrané klišé...

 • eLucky - 04.10.2017, středa, 08:59
  (0)

  to Šovki: Mysli si to, co je pravda - na oficiální web v klubu každý sere a majů ho enom z povinnosti;)

 • Šovkovskij - 04.10.2017, středa, 08:51
  (0)

  Je to mimo téma, ale dnes hrajeme MOL cup v Ústí nad Labem a jak pátrám, tak pátrám a na oficiálních stránkách není o zápase jediná zmínka. To je něco podobného, jako když se původní termín přesunul a nikdo neráčil fanoušky třeba informovat. Byli jsme v Liberci, chystáme se i do Ústí, máme 100% jistotu, že se hraje? Nevím, co si o tom mám myslet...

 • tomrs - 03.10.2017, úterý, 20:22
  (0)

  Kecipep: zatím trener juniorky

 • kecipep - 03.10.2017, úterý, 18:11
  (0)

  A Dekar sel teda kamna?

 • jjirin - 03.10.2017, úterý, 17:43
  (0)

  Jsem jediný, kdo nerozumí trenérovu hodnocení zápasu s Karvinou?? A dát gól, tak je ten zápas i tak hodnocený úplně stejně, jako jeden z nejhorších výkonů proti nejslabšímu soupeři, na jakého jsem schopen si teď vzpomenout. Kordulovi přeju, ať všem pochybovačům včetně mě ukáže, jak moc se v něm mýlím..

 • karagavrylydys - 03.10.2017, úterý, 17:42
  (0)

  Nemusí se kupovat hned 5 hráčů. Bohatě budou stačit aspoň 2 do základu.

 • Hory - 03.10.2017, úterý, 16:09
  (0)

  Celý problém proč k odchovancům nepřijde jeden či dva kvalitní hráči odjinud, je to, že majitel dává jen tolik aby to fungovalo, nic víc. Ono je to tady opravdu dobře poskládané, ale parodoxně pověstná žaba na prameni je majitel. Toť můj názor.

 • KEIKIN - 03.10.2017, úterý, 15:10
  (0)

  Myslím, že Kordič na hlavního byla dobrá volba, na rozdíl od mnoha z vás si myslím, že ta změna mohla přijít už dříve. Co se týče odchovanců, tak my na nich ani stát nemůžeme. Dokud tu bude majitel jaký je, tak každého odchovance, který bude co k čemu tak prodáme. Defacto my je vychováváme pro jiné kluby, kolikrát naše konkurenty. Ale samozřejmě čest vyjímkám ala Daníček. Michalík, Sadílek, Zajíc..tyhle borce už mají agenti v merku a jen se čeká až za ně na dřevo někdo vysází nějaký ten melcek. KDyž je náš odchovanec dobrej, tak ho prodáme, kolikrát ještě dřív než se adaptuje v "dospělém" fotbale. A když tak dobrý není, tak ho pošleme na hostovačku. Já osobně si myslím, že bychom měli mít svůj systém a do něj hledat vhodné typy hráčů. Klidně přetahovat hráče odjinud, mít čuch na hráče, kteří moc nestojí, ale mají potenciál a chuť, aby hráli dobře v našem systému hry. Hawk.

 • Skein - 03.10.2017, úterý, 13:09
  (0)

  pěkný rozhovor...jen no odchovncích stát nemůžeme...

pristi
 Další články:
09.10.2017, pondělí, 12:28 - Výjezd do Brna! Hlaste se!
05.10.2017, čtvrtek, 12:29 - Bereme vítězství, které jsme vydřeli jako tým, říká Daníček
05.10.2017, čtvrtek, 08:35 - Slovácko si zahraje osmifinále Mol Cupu. V Ústí rozhodlo během sedmi minut
04.10.2017, středa, 11:05 - Kordula neví, co je širší kádr. Opory v poháru šetřit nebude
03.10.2017, úterý, 18:44 - Report 9. kolo: Slovácko - Karviná 0:0
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace