18
fanoušků

Na zápas nikdy nezapomenu, přiznal Formánek, jenž srazil Slavii

08.05.2009, pátek, 08:48

Při oslavném běhu švihal dlaní, jako by kácel stromy. René Formánek, kapitán druholigových fotbalistů Slovácka, však setnul pražskou Slavii, což se během ročního provozu moderního stadionu Eden žádnému českému týmu dosud nepodařilo. Úspěšnou hlavičkou po Kazárově přímém volném kopu v 63. minutě utkání rozhodl o vítězství 1:0 v úvodním semifinále Poháru ČMFS.

"Na tento zápas nikdy nezapomenu, budu na něj vždycky moc rád vzpomínat," přiznal čtyřiatřicetiletý stoper slováckého týmu.

Jaký je to pocit stát se prvním člověkem, který porazil Slavii na jejím novém stadionu v Edenu?
Pocit je to výborný. Slavia je kvalitní mančaft a o to víc nás těší, že jsme ji dokázali porazit u nich doma. Už možnost hrát na takovém stadionku bylo skvělé. Jen je škoda, že takových stánků v Česku není víc. I když samozřejmě platí, že doma je doma. Stadion v Hradišti mám ze všech nejraději.

A vy jste k tomu přispěl vítěznou brankou.
Je to nádhera. De facto je jedno, kdo dá gól. Ale jsem rád, že jsem konečně dal gól ze standardky i já. Čekal jsem na to už pěkně dlouho. Náhodný gól to rozhodně nebyl. Tyto situace nacvičujeme a já už předem cítil, že bych se mohl prosadit. Slavia totiž standardky moc dobře nebránila. Krásně se mi povedlo najít prostor a trefil jsem to přesně tak, jak jsem chtěl.

Jak daleko je Slovácko od finále?
Vyhrát venku, to je v pohárové matematice moc dobrý výchozí výsledek. Ale jsme teprve v poločase, ve středu nás ještě čeká odveta u nás. Určitě to nebude lehký zápas, musíme se na slávisty připravit se stejnou poctivostí jako předtím. Žádné oslavy si teď nemůžeme dovolit. V neděli nás čeká další důležitý zápas znovu ve Vršovicích proti Bohemce

Nepřekvapilo vás, že nějaký drtivý tlak Slavie se snad kromě úvodních minut vůbec nekonal?
Překvapilo mě to. Byli jsme připravení, že Slavia hraje dobrý kombinační fotbal. My jsme si na ně počkali a snažili se hrát na brejky. Oni navíc vydrželi tlačit jen dvacet třicet minut, pak to opadlo a my jsme se dostávali víc do hry.

Když už se domácí hráči k vaší šestnáctce dostali, zdálo se, že jste s nimi neměli až na pár výjimek větší práci.
Snažili jsme se hrát hlavně poctivě dozadu, i když je pravda, že ke konci pár ošemetných náznaků slávisté měli. Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli.

Co říkáte na to, že devátý tým druhé ligy může porazit lídra první ligy?
Rozdíly mezi první a druhou ligou vlastně ani nejsou. Když hrajete poctivě dozadu a dokážete se soupeřem běhat, tak se dá hrát s každým. Fotbalovou kvalitu našeho soupeře jsme nahradili bojovností.

Vaši fanoušci vám navíc vytvořili v Edenu doslova domácí prostředí.
Jsou výborní, v domácím prostředí jsou hodně slyšet a podporovat nás jezdí i na každé venkovní utkání. Jsme za to moc rádi a těšíme se na domácí odvetu. V Hradišti bude plno, tomu věřím.