*
včera
Začátek letní přípravy | Příprava 2024
včera
Petr Drobisz | První rozhovor s novým trenérem brankářů
16.06.2024
Děkujeme za vše, KALI
12.06.2024
Roman West | První rozhovor s novým trenérem
30.05.2024
Trénink mladých fotbalistek s hráčkami žen
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 980 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
20.05.2024
Loučení s legendami klubu
20.05.2024
Fanoušci v zápase proti Slavii
07.05.2024
Fanoušci v zápase proti Spartě podruhé
23.04.2024
Fanoušci v zápase proti Plzni
10.04.2024
Fanoušci v zápas proti Slavii

Na jaře chceme v tabulce výš

14.12.2016, středa, 19:32
standa levy_velky.jpg

Po podzimních šestnácti kolech mají fotbalisté Slovácka na svém kontě osmnáct bodů, což je oproti „klidovým“ dvaceti dvoubodové manko, ale zase náskok na patnáctibodovou „čáru ponoru“. Každopádně trenér Stanislav Levý úkol vytvořit tým bez Libora Doška zvládl a pro zimní přípravu si zaslouží klid na práci.

Trenére, je zisk osmnácti bodů i z pohledu předsezónních ambicí úspěchem a co tento bodový zisk napovídá pro jarní část ligy?
Byly zápasy, které jsme měli rozehrané na lepší bodový zisk. Například Zlín, kdy jsme v poločase měli vést tři nula a nakonec jsme nezískali ani bod. S Hradcem jsme hráli de facto na jednu branku a byli potrestáni střelami z dálky. Náš problém byl ve zbytečných individuálních chybách, při pokrývání standardních situací… To jsou věci, které odstraňovat musíme. Byly ale i zápasy, které jsme získali podobným způsobem. S Duklou jsme prohrávali 0:2 i teď na Dukle, kdy Dukla měla víc šancí. Jsem rád, že jsme poslední dva zápasy venku zvládli, i když jsme mohli mít šest bodů. Začínat bodový zisk dvojkou by bylo příznivější. Musím ale říci, že každý získaný bod jsme si poctivě vydřeli a nikdo nám k nim nepomohl. Toho si nesmírně vážím. Věřím, že na jaře, kdy budeme mít za sebou druhou společnou přípravu, se dokážeme posunout v tabulce nahoru, přestože ta je momentálně zkreslena dohrávkami. O euforii či spokojenosti nemůžeme hovořit, to by byla velká chyba. Naopak se musíme připravit lépe. Výhodou bude, že mužstvo znám zase lépe. Stejně jako realizační tým. Spolu jsme dosud nikdy nepracovali, poznávali jsme se navzájem jak s trenérským týmem, tak hráčským kádrem.

Tým jste převzal v období, které by se dalo nazvat obdobím „po Doškovi“. Jak se vám podařilo naplnit představy o hře a výsledcích týmu bez této dnes už bývalé „slovácké ikony“?
Věděli jsme, že odejde nejen Libor Došek, ale i Martin Kuncl a Jirka Valenta, kteří byli i tmelem v kabině. Proto se uvnitř týmu musela vytvořit nová hierarchie. Začátek sezóny byl z pohledu výsledků i hry kostrbatější. Napomohlo tomu, že hned v úvodu přípravy vypadli na delší dobu Francis Kone i Standa Hofmann. V průběhu sezóny se přidaly karetní i další zdravotní absence, takže mužstvo si sedalo, přestože z větší části bylo pohromadě už i předtím. Ve druhé polovině podzimu šla naše hra nahoru. Organizace hry, kompaktnost, taktická disciplína, neinkasovali jsme tak jednoduše branky… To nás přivedlo v závěru podzimu k bodovým ziskům a zvedala se i hra. Některá utkání jsme ale ztratili zbytečně. Věřím, že po zimní přestávce udělá tým další krok kupředu, protože mužstvo chce pracovat a to je to nejdůležitější.

V průběhu podzimu jste přeorganizovali práci v realizačním týmu. Jak změny hodnotíte a jak se osvědčily?
Pokud jde o zodpovědnost a rozhodování, tak tam se nezměnilo vůbec nic. Plnou zodpovědnost nesu já. Víc prostoru v každodenní práci ale dostali asistenti, hlavně Michal Kordula. Díky jeho nynější roli mám větší možnost hodnotit hru a zasahovat do ní při utkání s větším odstupem a nadhledem. Myslím, že se ukázalo, že model, který jsme nastavili, může fungovat.

Poslední věcí, která zajímá fanoušky asi nejvíce, je posílení kádru. Už máte nějaké konkrétní požadavky?
Uvidíme, jaká bude situace. Jediná věc, která je definitivní, je, že Milan Kerbr odchází. Jednání probíhají i s Filipem Hlúpikem, kterému také na konci roku končí smlouva. Jinak jsou všichni hráči pod smlouvou, a tak v první fázi přípravy dostanou příležitost kluci z juniorky a dorostu, aby se ukázali. Chci věřit, že budeme mít stejně šťastnou ruku jako v případě Tomáše Zajíce nebo i Tomáše Ťoka, kteří se stali platnými hráči mužstva. Pokud bychom dospěli k názoru, že je potřeba něco s kádrem udělat, tak o tom budeme mluvit a pracovat na tom. Teď říkat něco konkrétního je předčasné.

Jméno Heslo
text
  • Ferda1 - 17.12.2016, sobota, 22:01
    (0)

    Pěkny Stando,fakt pěkny. Krásné svátky

pristi
 Další články:
30.12.2016, pátek, 11:44 - Končící ředitel Slovácka Krejčí: S majitelem klubu jsme nikdy stagnaci neřešili
28.12.2016, středa, 17:45 - Slovácko se mění. Ředitele Krejčího střídá Pojezný. Kouč Levý manažerem?
27.12.2016, úterý, 11:05 - Do nového roku bez Krejčího
22.12.2016, čtvrtek, 20:46 - Více než 25 000 Kč pro dětské oddělení! Díky všem!
14.12.2016, středa, 19:23 - Vladimír Krejčí: Jestli nepůjdeme naší vlastní cestou, tak umřeme
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace