Z PLOCHY | Tomáš Břečka po zápase v Hradci Králové

04.02.2024
30.11.2023

Mužstvo pracovalo až do konce, oceňuje Svědík. Vyzdvihl střídající hráče

07.05.2023, neděle, 11:30

Dvakrát dotáhli náskok soupeře, z Plzně si po čtyřech porážkách odvezli cenný bod. Fotbalisté Slovácka vstoupili do nadstavbové části FORTUNA:LIGY venkovní remízou 2:2, kterou jim zajistily trefy Kalabišky a střídajícího Vechety, a dál nahání čtvrté klokany.

„V tabulce máme bod navíc, příště jedeme na Bohemku. Myslím, že budou rozhodovat zápasy právě s ní nebo doma s Olomoucí. Na venkovních hřištích je každý bod cenný,“ vnímá kouč Slovácka Martin Svědík.

Jeho tým počtvrté z posledních pěti kol neprohrál a dál živí naději na účast v Evropské konferenční lize.

V Plzni prokázal morální sílu a nakonec i kvalitu v ofenzivě.

„Jsem samozřejmě rád, že jsme za nepříznivého stavu reagovali, dvakrát vyrovnali a máme bod, ale určitě nemůžu být spokojený s určitými pasážemi hry. Ať už to byl první poločas nebo některé věci z druhé půle. Ale musím si cenit toho, že mužstvo pracovalo až do konce,“ těší Svědíka.

Týmu z Uherského Hradiště ovšem v Doosan Areně znovu nevyšel začátek, na rozdíl od předcházejících zápasů ale brzy neinkasoval.