*
25.09.2022
MSFL: FCS B -SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:3 (1:0) - 8. kolo - Bělinka 25.9.2022
21.09.2022
FCS "B" před HS Kroměříž
20.09.2022
UECL: Ohlédnutí za domácím zápasem proti Partizanu Bělehrad
18.09.2022
Marek Havlík po Jablonci
18.09.2022
Martin Svědík po Jablonci
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 968 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
07.09.2022
Fanoušci v zápase proti Slávii
31.08.2022
Fanoušci v zápase proti Liberci
19.08.2022
Děkovačka po zápase proti AIK
19.08.2022
Fandění v zápase proti AIK Stockholm
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU

Partizan vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

03.11.2022 od 21:00

Bělehrad

Přihlášeno
14
fanoušků

Mladá Hlučanka v prvoligovém dresu

05.03.2009, čtvrtek, 20:25
saris_velky.jpg

V našem regionu neběhá mnoho prvoligových fotbalistek. Vždyť i za ligové mužstvo žen 1. FC Slovácko hrají především ženy odjinud – z Prahy, Frýdku – Místku nebo třeba z Nového Města na Moravě. Existují však i výjimky, i v našem okrese vyrostly výborné fotbalisty.

Patří mezi ně Šárka Ondračková, osmnáctiletá dívka z Hluku, která patří i díky velké podpoře rodiny mezi velké ligové talenty. Nyní máte možnost se s ní seznámit…

Mladá fotbalistka patří k těm hráčkám nebo chcete-li studentkám, které se rozhodně nenudí. O tom svědčí i moje prosba o setkání, aby mohlo vzniknou následující povídání. „Nezlobte se, ale tento týden to určitě nepůjde, máme toho ve škole moc a také mám ještě jiné povinnosti,“ omlouvala se do telefonu. Nakonec jsme ale společný termín pro schůzku přece jenom našli.

Začátky v Otrokovicích byly těžké

Fotbal začala hrát, tak jak bylo u holek obvyklé, mezi kluky u žákovského mužstva Hluku. Na první zápas už si Šárka ale nevzpomíná. „Úplně přesně si to nepamatuji. Vím, že nás trénoval pan Tinka a pan Bachánek, hrávala jsem v útoku a dala jsem dokonce i nějaké góly.“
Po skončení žákovského věku se rozhodovala co s fotbalovým životem dál. V tu dobu zrovna zakládal  ženský prvoligový fotbalový klub Compex  Otrokovice mužstvo juniorek. Bylo rozhodnuto - Šárka se vydala zkusit štěstí do Otrokovic, ale jednoduché to rozhodně nebylo.
„Jela jsem na výběr hráček společně s našima a byla jsem z toho strašně nervózní. Běhaly jsme, přihrávaly, střílely na branku. Nakonec jsem to úspěšně zvládla a vzali mě. Trénovaly jsme třikrát a někdy i čtyřikrát týdně. Bylo to náročné hlavně na cestování. Ráno do Starého Města do školy, odpoledne vlakem do Otrokovic a domů jsem se vracela pozdě večer,“ vypráví o začátcích v novém klubu.

Z Hluku se vytratila úplně a domů jezdila vlastně jenom přespávat. Známí a spolužáci se divili, že jí nikde není vidět a že hraje fotbal dál. Všichni si mysleli, že skončila v žácích Hluku. O ženském týmu někde v Otrokovicích vůbec nikdo ani netušil.

Opakovaná zranění kolena – bolestí brečela

Zhruba před třemi lety převzal ženy Otrokovic pod svá křídla fotbalový klub 1. FC Slovácko.Prvoligové ženy musí mít z rozhodnutí svazu i juniorský tým, který hraje tkz. pozápasy. V tomto mužstvu začala za Slovácko nastupovat i Šárka Ondračková. Patřila k oporám, a jak sama říká, dařilo se jí.  Fotbalem se bavila a cítila, že má tu správnou formu. V nejmíň vhodnou chvíli ale přišlo to, co k fotbalu bohužel také patří -  zranění. „Hrály jsme proti Teplicím, tuším, že to bylo na podzim v roce 2007. Dostala jsem balón, chtěla jsem udělat kličku, byl tam nějaký nezaviněný střet s protihráčkou, spadla jsem a ze hřiště mě museli odnést. Bolestí jsem bečela, měla jsem natržené zkřížené vazy v pravém koleně,“ líčí Šárka nepříjemnou příhodu. Následovalo to, co je u  těžkého zranění obvyklé. Operace, rehabilitace a pozvolný návrat na fotbalové trávníky. Koleno se dobře hojilo a v jarní sezóně 2008 už se zase začala objevovat v dresu 1. FC Slovácko.

Ráda vzpomíná na zápas ve Strání, kde porazily před téměř pětistovkou diváků favorizovanou pražskou Slavii. Také na turnaj v Itálii odkud si přivezly krásný pohár za první místo. Na podzim začala naskakovat do prvního mužstva žen a patřila k oporám juniorky. Přišel říjen a pro holky ze Slovácka největší svátek. Do Uherského Hradiště přijela pražská Sparta. V zápase juniorek těsně před poločasem udělala Šárka skluz a to byl také její poslední zákrok na  hřišti až do dneška.  Odneslo to stejné koleno a následoval stejný scénář. Operace, rehabilitace a pomalé zatěžování. „Za dva měsíce už bych mohla běhat a snad stihnu alespoň několik jarních zápasů,“ přeje si mladá fotbalistka, kterou podporuje celá rodina. „Největší fanoušek je taťka a mamka, někdy chodí na zápasy i děda s babičkou. Naši mně hodně pomáhají a jsou rádi, že něco dělám. Jenom taťka, který také hrával fotbal, chce pořád rozebírat zápasy, a to nemám moc ráda. Ale někdy je to dobře a řekne mně chyby, které jsem udělala,“ uznává Šárka.

Internet a počítač– fenomén Šárky

Šárka Ondračková má ještě jednoho koníčka. Dělá neoficiální  internetové stránky žen 1.FC Slovácko. On je to sice koníček, ale také pěkný bič. Věřte, že veškeré vzkazy, tréninkové plány, články o fotbalistkách a vlastně všechno co najdete na adrese: www.fc-slovacko.webgarden.cz  je dílo této mladé slečny. Je tím hodně zavázaná všem, kteří se pohybují kolem ženské kopané na Slovácku. Ostatní jdou po tréninku odpočívat a Šárka sedá k počítači a aktualizuje a aktualizuje. „Začátky byly strašně těžké. Učila jsem se program a zabralo mně to spoustu času, teď už je to ale v pohodě a baví mě to. Včera jsem měla 171 návštěv,“ chlubí se webmaisterka a studentka třetího ročníku gymnázia.

Kromě fotbalu baví Šárku ještě běhat a nejraději běhá sama. Ráda se také dívá na krojované páry, které chodí kolem jejich domu, když je v Hluku Jízda králů. Je to hezké, říká, ale není to pro mě to pravé. Raději jsem na hřišti. Co bude po maturitě ještě neví. Mluvila o tom, že by ji možná bavila novinářská práce, ale hlavně prý udělat maturitu - stresuje se už teď. Ve fotbale si žádné cíle po těžkých zranění už nechce dávat. Co má přijít, tak to přijde - říká.  Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
07.03.2009, sobota, 20:47 - Vysočina odjíždí ze Slovácka s výpraskem
07.03.2009, sobota, 12:05 - Trenér Slovácka cítí předstartovní horečku
06.03.2009, pátek, 20:00 - Slovácko zítra přivítá Jihlavu
06.03.2009, pátek, 13:40 - Slovácko přivítá Jihlavu, hlavní úkol zní: uhlídat Faldynu
05.03.2009, čtvrtek, 16:16 - Jihlavě nevyšlo utajení + info z tisku
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace