*
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
Více na fcslovacko.cz
*
19.09.2021
msfl: FCS"B"-Zlín"B" 2:0/1:0/-Belinka 19.9.2021
18.09.2021
Daniel Holzer po Zlínu
18.09.2021
Martin Svedík po Zlínu
16.09.2021
Stanislav Hofmann pred Zlínem
13.09.2021
Filip Vecheta po Slavii
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Miroslav Soukup: Jsme za očekáváním o jeden až dva body

06.04.2012, pátek, 17:38
soukup_fcs_velky.JPG

Lavičce fotbalistů Slovácka šéfuje už 58 zápasů a za pár dnů bude ve své funkci dva roky. Trenér a sportovní ředitel klubu v jedné osobě Miroslav Soukup dosáhl sedm kol před koncem Gambrinus ligy aktuálně nejlepšího umístění mužstva ve třetí prvoligové sezoně po postupu mezi elitu.

S třiceti body má jeho tým dostatečný klid do závěrečné čtvrtiny soutěže.

Dva roky se Slovácko zachraňovalo v lize téměř do posledních kol. V letošním ročníku je situace daleko příznivější. Cítíte posun za dobu svého působení v klubu?
Pokud bychom necítili nějaký posun, tak by naše dvouletá práce neměla vzestupný charakter a žádný význam. Určitě se nedá říct, že každou další sezonu postupujeme mílovými kroky. To rozhodně ne. Někteří mají možná představu, že vývoj klubu by měl jít rychleji, ale změny probíhají v duchu dlouhodobé strategie a našich možností. Už v této fázi se musíme zamýšlet nad tím, jak realizovat další sezonu, aby šly naše kroky znovu kupředu.

Heča, Trávník, Lukáš a Hlúpik. To jsou všechno mladí fotbalisté kolem dvaceti let, kteří nastoupili v Jablonci od prvních minut. Vyplynulo to ze situace, nebo by tito hráči dostali příležitost i při kompletním kádru?
To jsou hypotetické otázky. Někteří hráči byli zranění a někteří měli karetní tresty. Když se to sečetlo, tak jsem nemohl pět nebo šest hráčů použít. Na druhou stranu tito mladí fotbalisté s námi trénují a jsou členové širšího kádru. Jsou tam proto, že mají předpoklady hrát ligu. V Jablonci jsme měli pět hráčů s průměrem dvacet let a na lavičce další. Extrémní situace byla v Budějovicích, kde posledních třicet minut hrálo osm hráčů s průměrem dvacet let a z toho sedm odchovanců Slovácka. Pokud bychom se podívali do minulosti, tak jsme možná udělali nějaký ligový rekord.

Měl jste v plánu zařadit do sestavy mladé fotbalisty i pokud by byl kádr kompletní?
Jestli by nastoupili za plného kádru, na to vám neumím odpovědět. Sestava se nějakým způsobem tvoří. Je možné, že například Trávník by svoji šanci dostal a Hlúpik by nastupoval pravidelně. Nemyslím si, že všechno je dané tím, že nám někteří hráči chyběli. Jen se zúžila naše možnost výběru. Pokud bychom měli kádr ještě širší, tolik možností by nedostávali, ale svoji šanci by určitě dostali.

Před každým ligovým zápasem upozorňují trenéři soupeře na Libora Doška. Před rokem hrál ještě v Teplicích, ale příliš se na hřiště nepodíval. Těší vás, že jste z něho znovu udělali obávaného útočníka?
Mít dobře poskládaný tým není jenom o tom, jestli je hráč malý nebo velký. Musíte mít shodu parametrů, kterou do kabiny potřebujete. Dřív tam byl ze starších hráčů vůdčí typ, srdcař a bojovník jenom Michal Kordula. S příchodem Honzy Trousila a Libora Doška se v mužstvu výrazně posílila skupinka vítězných typů. Chováním na tréninku a přístupem v kabině to jsou hráči, které potřebuje každé mužstvo. Libor Došek je zkušený a dobrý útočník, který cítí, že u nás jsme na něm postavili hru. Každý hráč, který cítí důvěru trenéra a týmu, hraje daleko lépe a jeho výkony jdou nahoru.

Naplňuje tedy Libor Došek vaše představy?
Netvrdím, že v každém zápase podá optimální a super výkon. Je velmi silný při standardkách, umí uhrát spoustu balonů a připravuje pro mužstvo šance. V Jablonci dal tři vynikající přihrávky a ze všech mohl padnout gól. Jsem rád, že Libor důvěru klubu vrací a věřím, že postupem času půjdou jeho výkony ještě nahoru. Mužstvo ale nemůže být jenom Došek a kolem nic. Pro svůj výkon potřebuje podporu ostatních hráčů, teprve potom může dál růst.

Gambrinus liga má odehránu přesně polovinu jarních zápasů. Jak hodnotíte po sedmi zápasech výkony vašeho týmu?
Jsem rád, že jsme až na Olomouc zvládli klíčové a nesmírně důležitě zápasy. Přestože naše výkony proti Baníku a Bohemce nebyly špičkové, tak jsme obě utkání dotáhli do vítězného konce. Nejde o to, jestli předvedeme úplně super atraktivní výkon, ale musíme uhrát body ve chvílích, kdy je prostě uhrát musíme. O tom liga je. Tam se ukazuje síla týmu a hráčů.

A pokud vezmeme jednotlivé zápasy konkrétně?
Prohry na Spartě a Jablonci asi nebyly překvapení. Vnitřní zklamání je prohra s Olomoucí a možná jsme čekali lepší výsledek na Dukle. Reálně jsme v této etapě zůstali za očekáváním o jeden až dva body.

Ponechme body stranou. Jak hodnotíte mužstvo z hlediska předváděné hry?
Tam spokojený nejsem. Náš herní projev je daleko horší než na podzim, kdy jsme odehráli kvalitnější zápasy. Byli jsme aktivnější, dravější. I když jsme některá utkání také nezvládli, náš herní projev byl lepší. Nechci dělat analýzu, proč se nám úvod ligy nevyvedl, ale když vezmu jenom fakta, tak mimo utkání se Spartou jsme neměli možnost využít kádr v jeho nejsilnější podobě. Pokud si to dám do nějakých čísel, tak jenom s Bohemkou a Baníkem jsme nastoupili téměř ve stejné sestavě. Jinak nás provází zranění, karty a další vlivy. Podzim jsme odehráli téměř v nezměněné sestavě a výkony byly lepší.

Jak moc vám scházel na šest kol potrestaný Václav Ondřejka?
Jeho trest byl velký zásah do mužstva. Venca odehrál osmdesát procent zápasů, každou sezonu dával několik gólů. Takový hráč se těžce nahrazuje. To je fakt, který se nedá přejít.

Na internetových stránkách Slovácka se objevila informace o možném odchodu talentovaného Michala Trávníka. Je o tohoto sedmnáctiletého fotbalistu konkrétní zájem?
Jestli je o něho aktuální zájem a jestli ho někdo sleduje, je to normální. O tom fotbal je. My se také jezdíme dívat na hráče, kteří by se nám hodili do našeho týmu. Pokud je o Trávníka zájem, i když žádnou konkrétní nabídku zatím nemáme, tak je to jenom dobře. Je to výsledek naší práce. Z tohoto pohledu nás to těší. Fotbal je byznys a je otázka nabídky a poptávky. Pokud nějaká nabídka přijde, tak se jí musíme zabývat. Znovu ale říkám, že žádná konkrétní nabídka nám na stole neleží.

Jak vypadá situace okolo Víta Valenty? Údajně vám a asistentům nepodal po vystřídání v Budějovicích ruku a byl přeřazený do béčka?
Už jsem na to odpovídal na jedné tiskovce. Vnitřní věci klubu nekomentuji přes média. Víťa Valenta nebyl na poslední dva zápasy nominován. Jestli bude v kádru na zápas v Plzni, to se ještě uvidí. V současné době se připravuje a trénuje s áčkem. To je jediné, co k tomu mohu říct.

Při pondělní dohrávce Plzně zaznělo, že v dalším kole hraje proti Slovácku, které na jaře předvádí otevřený fotbal. Souhlasíte s tím výrokem?
To bylo vyjádření komentátora, který má právo si udělat vlastní úsudek. Já nevím, co je to otevřený fotbal. Nabádám hráče, aby šli do každého utkání s cílem vyhrát a dát branku. Určitě jim neříkám, aby otvírali hru a abychom dostávali branky. Hra musí být vyvážená. Jenom hloupý mančaft se hrne bezhlavě do útočení a nepomýšlí na to, co bude dělat při ztrátě míče. Naše hra by měla být bezpečná v obraně a nebezpečná v útočné fázi. Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
 • plasátko - 08.04.2012, neděle, 21:14
  (0)

  to pitros- naprostý souhlas

 • pitros - 08.04.2012, neděle, 20:24
  (0)

  neříkám, že úplně všechno že :-) , ale v tomto případě by to vědět mohli. Obávám se ale, že rozumné vysvětlení není.

 • Gigi26 - 08.04.2012, neděle, 20:19
  (0)

  Já si myslím, že fanoušci vše vědět nemusí...a je dobže, že nějaké věci se ven nedostanou :)

 • pitros - 08.04.2012, neděle, 20:14
  (0)

  bez vysvětlení mi to totiž zatím připadá jako prachsprostá demonstrace moci, nic jiného. A schovávat se za to, že jsou to vnitřní věci klubu, ale kdepak, vždyť ten fotbal hrajete pro fanoušky!

 • pitros - 08.04.2012, neděle, 20:12
  (0)

  k tomu Víťovi Valentovi, já si naopak myslím, že fanoušci mají právo vědět, proč je hráč přeřazený do béčka a co k tomu trenéra, potažmo klub, vedlo.

pristi
 Další články:
09.04.2012, pondělí, 20:56 - Slovácko odjelo s Plzně se ctí, ale bez bodů
09.04.2012, pondělí, 11:28 - Snad jsme do Plzně ani nemuseli jezdit, zlobil se Soukup na experty
09.04.2012, pondělí, 11:19 - Plzeň - Slovácko 1:0, mistr se hlásí do hry o titul. Jen výsledkem
08.04.2012, neděle, 18:11 - Ondřejkovi vypršel dlouhý trest. A co neštovice?
06.04.2012, pátek, 17:04 - Kuncl si četl o Tibetu. Pauza byla neskutečně dlouhá, říká
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace