*
včera
Príprava: Ohlasy po zápase s Olimpijí Lublan
22.01.2022
Príprava U19: FCS - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1) - Belinka 22.1.22
18.01.2022
Rozhovory s trenérem Petrem Bláhou a Markétou Klímovou
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Město Uh. Hradiště míří do 1.FC Slovácko

02.02.2012, čtvrtek, 13:49
mestouh_velky.jpg

Stanislav Blaha dostal pověření na zastupování města Uh. Hradiště v dozorčí radě klubu

Zdá se, že se začínají měnit zažité tradice. Vedení 1.FC Slovácko znovu nabízí otevření klubu veřejnosti a vypadá to, že by tentokrát mohlo být vyslyšeno. Dopisem vyzvalo město Uherské Hradiště, aby do dozorčí rady klubu jmenovalo místostarostu Stanislava Blahu, který má na radnici na starosti investice a majetek. Hradišťská radnice a její místostarosta Stanislav Blaha nabízenou rukavici zvedli.

Pane místostarosto, co se začíná na radnici dít, že po letech mlčení naráz vstupujete do významného orgánu fotbalového klubu?
Dovolte, abych s vámi nesouhlasil. Léta jsme určitě nemlčeli. Podporovali jsme klub v rámci možností našeho města. A tak to bude i nadále, přičemž znovu opakuji a zdůrazňuji: v rámci možností našeho města. Jsem zodpovědným správcem města.

Jak si tedy váš vstup do dozorčí rady 1.FC Slovácko vysvětlit, když říkáte, že se nic nemění?
Za prvé nám byla tato pozice nabídnuta. Takže účast v dozorčí radě je reakcí na nabídku klubu. Za druhé to není zase tak moc nová věc. Už v době vlastnictví klubu holdingem Synot byl v jeho orgánech místostarosta města. Tehdy to byl kolega Uher. Za třetí se klub a vlastně celý český sport změnami v legislativě týkajících se loterií dostává do nové situace, díky které zřejmě chtějí klub více otevřít veřejnosti. Město se nechce k prvoligovému klubu nejvýznamnějšího sportu otočit zády. Fotbal je, ať je jakkoliv prezentován médii, velkým fenoménem. Ročně jej v našem městě navštíví desetitisíce návštěvníků, kteří při něm prožívají chvíle zábavy a uvolnění, a to nemluvím o stovkách malých dětí, které v klubu vyrůstají, a možná dalších stovkách dětí, které si na pláccích města hrají na Švancary, Došky apod. Je to určitě nejlepší druh prevence proti společensky škodlivým jevům. Nemůže nám tedy být lhostejná situace klubu, který vykonává mimo jiné i tuto veřejnou službu. Proto jsem nabízenou pozici přijal.

Přece jen je to ale soukromý klub. Navíc obchodní společnost.
To je sice pravda, ale nejsem naivní, abych si myslel, že to je obchodní aktivita, která by byla provozována za účelem dosažení zisku. Klub není v Lize mistrů, kde by se mohl stát výdělečným. Proto činnost této společnosti chápu skutečně spíše jako službu veřejnosti.

Takže začnete fotbalový klub více dotovat?
Pozor! To jsem neřekl a ani to nemohu říci. O veškerých dotacích rozhoduje rada města a zastupitelstvo.

Proč se tedy stanete členem dozorčí rady, když vlastně nic do klubu nepřinesete?
(smích) To byste se měl spíše zeptat v klubu, proč městu takovou roli nabídli, když mu nic nepřinese. Teď ale vážně, protože to jsou vážné věci. Myslím, že vysvětlení najdete v mých předchozích odpovědích. Členství v dozorčím orgánu vnímám jako možnost i povinnost dohlížet na chod klubu. Nezapomínejte, že klub spravuje městský majetek v podobě stadionu v hodnotě stovek milionů korun, a je tak v mé přímé zodpovědnosti na radnici, kde mám na starosti právě majetek a investice. Zároveň však vidím členství v dozorčí radě klubu jako příležitost k důkladnému seznámení se s chodem klubu, jeho řízením, ekonomikou, marketingem, PR a dalšími oblastmi, které se týkají hlavně veřejnosti. Takové znalosti jsou nezbytné k tomu, abyste si mohl vytvořit ucelený a pravdivý obraz o klubu a pak se mohl zamýšlet nad koncepcí případné užší spolupráce města s klubem.

Ale vždyť město s klubem spolupracovalo a spolupracuje. To jste sám řekl.
V úvodu jsem vám řekl, že díky legislativě je nová situace v oblasti financování sportu. Proto se nedivím klubu, že hledá nové možnosti rozšíření spolupráce a hledá nové partnery. Kde jinde by měli začít než u města, jehož obyvatele či návštěvníky dvakrát do měsíce pobaví? A kdo jiný by měl na tuto novou situaci reagovat než město, na jehož stadionu se baví možná sto tisíc lidí ročně? I když jsou to na první pohled neporovnatelné věci, tak já nevidím zase tak velký rozdíl mezi Slováckým divadlem a slováckým fotbalovým klubem. Obě jsou to zábavy na té nejvyšší úrovni a navíc spojené s velkou reklamou města a obě mají možná podobnou návštěvnost. Navíc fotbalový klub aktivně pracuje s mládeží. Kultura i sport prostě jsou a budou městem vždy výrazně podporovány.
Proto se diskusi s vedením i majiteli klubu nebráníme. Naopak.

Jenže město je zřizovatelem divadla a „zřizovatelem“ klubu je soukromá firma.
V tuto chvíli je to pravda.

Počkejte. Co tím chcete naznačit? Že by se město mohlo stát vlastníkem klubu?
To určitě ne. To je samozřejmě nesmysl, ale za jistých podmínek si já osobně dovedu představit malou majetkovou spoluúčast. Ale to je hudba budoucnosti, otázka složitých jednání jak s klubem, tak s politickými subjekty působícími ve městě. K takovýmto krokům by byl potřeba konsensus všech klíčových subjektů zastoupených v zastupitelstvu. Hlavně se ale do těchto otázek nyní nechci pouštět. Ne že bych na ně neměl názor, ale jsou v tuto chvíli skutečně předčasné.

Vstup do fotbalového klubu si tedy představit dokážete. Dokážete si představit i větší finanční pomoc ze strany města? Ta při avizovaném zmenšení pomoci ze strany holdingu Synot může být klíčová.
Uvidíme, jak se bude vyvíjet rozpočet a jednání v zastupitelstvu. I pro města je nová legislativa tak trochu neznámou a zatím nemůžou předjímat její dopady.

Co dalšího by mohlo město klubu nabídnout?
Mám řadu konkrétních nápadů, které si ale v tuto chvíli nechám pro sebe a seznámím s nimi nejprve funkcionáře klubu.

Taková odpověď ale čtenářům i vašim voličům stačit nemůže.
Dobrá. Dokážu si například představit zvýraznění myšlenky klubu jako reprezentanta slováckého regionu v oblasti sportu a Uh. Hradiště jako srdce i centrum tohoto regionu.Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
03.02.2012, pátek, 07:38 - Slovácko získalo na hostování mladého slávistu Palka. A má i opci
02.02.2012, čtvrtek, 20:49 - Slovácko si s Nitrou poradilo jen jednou
02.02.2012, čtvrtek, 13:56 - Do Turecka i s mladíky - Kdo z brankářů si vytáhne černého Petra?
02.02.2012, čtvrtek, 13:55 - Doporučil mě Dostálek
31.01.2012, úterý, 16:37 - Hlahůlek na sérii nemyslí
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace