18
fanoušků

Marek Havlík: Kazaši hráli hodně agresivně

09.02.2018, pátek, 13:06

Předposlední prověrkou před ostrým ligovým startem byl pro Slovácko třetí celek kazašské ligy FC Ordabasy. Utkání, které se hrálo ve středu, skončilo remízou (2:2). Kouč Slovácka Michal Kordula točí i v závěrečných přípravných zápasech sestavou. Záložník Marek Havlík nastoupil proti Kazachům v prvním poločase, který jeho mužstvo prohrálo o dvě branky.

„První poločas nám moc nevyšel. Soupeř byl velice kvalitní, ale hrál hodně agresivně. Myslím, že za druhou půlku jsme si vyrovnání zasloužili. Kluci soupeře do ničeho nepustili. Řekl bych, že jsme mohli klidně i vyhrát,“ hodnotí středeční duel Havlík, který se odehrál netradičně na dvakrát pětatřicet minut.

„Původně jsme nechtěli zápas hrát vůbec. Měli jsme za sebou náročné tréninky a chtěli jsme se věnovat spíše taktice, ale nakonec jsme se se soupeřem dohodli, že zápas přece jen odehrajeme, alespoň v kratším čase,“ vysvětloval trenér Michal Kordula.

Dva zápasy v jednom dni odehrál Marek Havlík trošku kuriózně za Slovácko na soustředění v Turecku.

Nejprve v sobotním dopoledni nastoupil na celých devadesát minut proti čtvrtému týmu dánské ligy Hobro IK. Odpoledne si potom střihl půlhodinku proti makedonskému mužstvu Vardar Skopje.

„Rambo (Petr Reinberk) se v odpoledním zápase zranil, tak jsem ho musel vystřídat. My, co jsme hráli ranní zápas, tak jsme byli na střídačce. Pak mě zase vystřídal Filda Kubala, abychom hráli každý třicet minut,“ vysvětluje záložník Slovácka, ale svoje výkony v přípravě hodnotit nechce.

„Od toho je někdo jiný, ale myslím, že vždycky to může být lepší.“

Příprava čtrnáctého týmu HET ligy je v plném proudu, hráči jsou aktuálně v největší zátěži. Zkraje týdne si na jednom z tréninků připravil pro své svěřence asistent trenéra netradiční cvičení. Hráči podobně jako v britském legendárním válečném filmu Pahorek běhali znovu a znovu přes hromadu písku.