*
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
05.01.2022
Rozhovor: Tomáš Fryšták v FCS
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Majitel fotbalového Slovácka: Chci přivést do hlediště nové fanoušky

17.09.2015, čtvrtek, 15:03
zemek_velky.jpg

Při pohledu na ligovou tabulku se spokojeně usmívá - jeho fotbalisté Slovácka v úvodu podzimu až nad očekávání prohánějí největší favority. Klesající návštěvnost při domácích zápasech se ovšem majiteli Slovácka Zdeňku Zemkovi hrubě nelíbí a spolu se samotnými fanoušky ji chce změnit.

„Rádi bychom, abychom do budoucna jižní tribunu naproti našeho klasického kotle měli obsazenou novými návštěvníky. Aby optimálně fungovaly dva fanouškovské sektory, které by se při skandování doplňovaly. Vzniknout by tam mohl třeba i dětský kotel,“ uvažuje 64letý miliardář Zemek, který vlastní fotbalové Slovácko už devátým rokem.

Když jsem mluvil o návštěvnosti při zápasech Slovácka s ředitelem vašeho fotbalového klubu Vladimírem Krejčím, řekl mi: „Na Realu Madrid jsem taky neviděl nějaké doplňkové akce, vystoupení mažoretek stadion nenaplní. Jedinou cestou je atraktivní fotbal.“ Vidíte to stejně, nebo s ním v této problematice máte spor?
To se dá vyhodnotit velice jednoduše. Slovácko je zpět v lize od roku 2009. Tehdy jsme měli nejhorší umístění a zároveň nejvyšší návštěvy. Od té doby čím jsme na tom lépe v tabulce, tím je horší návštěvnost.

Čím je to podle vás především způsobeno?
Dá se to zdůvodňovat různě, každopádně fotbal není sektářskou záležitostí nějaké úzké skupiny, děláme jej pro lidi. A musíme je na fotbal dostat. Pokud se nám to nedaří dobrou hrou, o které svědčí naše pravidelné umístění ve středu tabulky, a návštěvnost naopak klesá, musíme hledat další řešení, co s tím. Všechny kluby na světě se přece snaží přitáhnout k sobě co nejvíc diváků, proto vytvářejí akce kolem. Náš klub tuto roli neplní.

Co s tím chcete dělat?
S fanoušky v čele s Alešem Mazúrkem a Pavlem Trubačíkem chceme dostat víc diváků na stadion. Zaměřujeme se při tom i na děti z dětských domovů, lidi ze sociálních ústavů a žáky, kteří se věnují fotbalu ve vzdálenějších lokalitách a nemají možnost se do Uherského Hradiště dostat, pokud je nepřiveze rodič.

Další příznivce si tedy vychováváte?
Ano. Práce s fanoušky, to by měl být permanentní proces, který začíná už odmala, jeho výsledky budou vidět později. V Hradišti máme z pohledu velikosti města dobrou návštěvnost, ale stadion má kapacitu ještě mnohem větší, nevyužijeme ji snad ani ve chvíli, kdy přijede Sparta. My zároveň chceme být regionálním klubem. A fanouškovský potenciál celého Slovácka je daleko větší.

Slovácký fotbal chcete víc vyvézt mimo Uherské Hradiště?
Od začátku propagujeme regionální význam klubu. Jsme přitom na jednu stranu fotbalovým zástupcem Slovácka, byť jsme až u severní hranice tohoto regionu, ale to při dnešních dopravních možnostech téměř nic neznamená. Zároveň se hlásíme ke Zlínskému kraji, jehož jsme hrdým reprezentantem, takže chceme přilákat co nejvíc fotbalových fanoušků i z hanácké a valašské části kraje. Proto bychom rádi s naším projektem vyrazili do různých míst Slovácka i Zlínského kraje.

Nekomplikuje vám tuto snahu letošní návrat Zlína do první ligy?
Naopak, líbí se mi to, i když na to slýchávám různé názory. Vzniká tím pro nás i určité konkurenční srovnání. Na Zlín vždy chodila polovina diváků oproti Slovácku, najednou mají oni v úvodu podzimu návštěvy vyšší. I to je jednoznačný důvod ke zvyšování naší aktivity.

S tou aktivitou jste přišel vy, nebo samotní fanoušci?
Já jsem s nápadem přišel už před rokem, kdy jsem chtěl určitý projekt uskutečnit se sdružením Korunka Luhačovice, ale klubu se to nepodařilo rozjet, byť jsme na představenstvu několikrát řešili, že je potřeba přivést do hlediště víc diváků. Zároveň byla už delší dobu cítit z fanoušků chuť s tím něco dělat. Před sezonou jsem pak byl na setkání se zhruba třicítkou zástupců fanklubu, poslouchal jsem jejich náměty. Jedním z nich právě bylo, aby klub nebyl tolik uzavřený do sebe, ale aby se víc snažil zviditelňovat. Moje a fanouškovské představy se vlastně potkaly.

Jednou z prvních aktivit byl sobotní zápas s Libercem hraný v rámci Slavností vína. Dorazily čtyři stovky krojovaných, kteří měli vstup na jižní tribunu zdarma. Líbil se vám folklorní kotel?
Bylo to nádherné. Na jedné straně náš klasický fanklub, který má možná taky 400 členů, na druhé straně stejný počet členů různých folklorních souborů, k tomu jsme měli 200 dětí z dětských domovů. Fandilo se slušně a vyšlo i počasí. Z hlediska návštěvnosti a kulisy to hodnotím jako jeden z nejpovedenějších zápasů. Herně to taky bylo rozhodně lepší než celá řada utkání tohoto ligového kola. Druhou věcí je, že jsme neuspěli výsledkově, ale to třeba vynahradíme teď v Brně.

Slovácko vyrazí do regionu
Fanoušci fotbalového Slovácka se pustili do ambiciózního projektu. S podporou majitele klubu Zdeňka Zemka se chystají oslovit široký region a z různých míst přivést co nejvíc nových příznivců. „Jde nám hlavně o mladou generaci, kterou chceme přitáhnout k fotbalu a sportování obecně, zároveň dětem chceme představit Slovácko coby nejlepšího reprezentanta profesionálního sportu v regionu,“ říká autor projektu Aleš Mazúrek, který čerpal také z dřívějších iniciativ fanoušků.

„Máme skupinu asi deseti aktivnějších fanoušků, kteří se na tom ve svém volném čase organizačně podílejí. Uvítáme i pomoc dalších,“ doplnil hlavní organizátor a fanoušek Slovácka Pavel Trubačík.

S podporou klubu už navštívili Veselí nad Moravou i některé mateřské školy v Uherském Hradišti a těsně před dalším domácím utkáním se příští týden chystají do Uherského Brodu. „Chceme vždy na fotbal pozvat nějakou významnou oblast regionu. Do města přijedeme se zábavnou slováckou fanzónou pro děti ze základních škol. Za 150 korun tam budou k dostání poukázky na vstupenku a dopravu na zápas Slovácka pro jednoho rodiče i s dítětem,“ poznamenal Trubačík.

Speciální nabídku dostaly také děti z fotbalových klubů, hlavně z těch částí regionu, které jsou od Uherského Hradiště vzdálenější. „Nabízíme jim možnost získat za 50 korun dopravu a vstup na zápas,“ upřesnil Trubačík, podle něhož je možné na každé utkání vypravit až kolem pěti autobusů.

Celý projekt má také charitativní charakter. Vidět fotbalisty Slovácka v akci totiž mohou zcela zdarma i děti z dětských domovů a klienti různých sociálních služeb. Na sobotní utkání s Libercem tak dorazilo 200 zástupců dvanácti různých zařízení třeba z Kroměříže, Hodonína, Vizovic nebo Bojkovic. Nejpočetněji byl zastoupen dětský domov z Uherského Ostrohu.
 Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • soča - 24.09.2015, čtvrtek, 13:20
  (0)

  panpetr - Orel muchy neloví. Nezajímáš mě. Tato diskuze sem nepatří.

 • eLucky - 24.09.2015, čtvrtek, 11:50
  (0)

  to panpetr: Ať už ste kdo ste, tak si myslím, že řešit problémy s trenérem mládeže na webu fanoušků pod článkem o projektu od fanoušků s podporou majitele klubu je... minimálně ujeté. Pominu-li fakt, že už jenom prát toto špinavé prádlo na veřejnosti je na přes čuňu. Byt trenérem kteréhokoli týmu, tak takový člověk nemá v kabině místo prostě. Nevim na které straně je pravda a víceméně mňa to ani moc nezajímá, ze zkušenosti předpokládám, že to bude někde uprostřed, ale toto se rozhodně nemá řešit veřejně. Pokud je trenér takový, jak píšete, tak těmito výlevy jenom ubližujete těm dětem, protože on se pomstí na nich. A pokud takový není, tak po těchto veřejných výlevech bude mít důvod k tomu, aby se tak choval.

 • panpetr - 24.09.2015, čtvrtek, 11:30
  (0)

  soča - O vás je známo, pane Obdržálek, že lezete trenérům, slušně řečeno, do zadku. Tak mě ani váš komentář nepřekvapuje. A že děti nazýváte "kokoty", at je zápas jakýkoliv, hovoří za vše. O to je to smutnější, že tak vlastně nazýváte vlastního syna.

 • soča - 23.09.2015, středa, 20:26
  (0)

  panpetr - ptal jsem se syna, jestli v kabině neco takového proběhlo. A o ničem takovém neví. On je sice jedním uchem tam a druhým ven, ale toto by si snad zapamatoval. Ten zápas jsem viděl a musím říct, že ti kokoti si ho prohráli opravdu vlastní vinou.

 • panpetr - 22.09.2015, úterý, 15:10
  (0)

  Changee - http://www.fcslovacko.cz/pripravky/36.html (ve svém mailu má taky "Z") :D

 • Changee - 21.09.2015, pondělí, 21:19
  (0)

  panpetr - http://www.fcslovacko.cz/kontakty/15.html

 • panpetr - 21.09.2015, pondělí, 21:09
  (0)

  Changee - info z ofic.stránek - Robert Blažko – vedoucí přípravek, Robert Blažko - hlavní trenér U11

 • Skein - 21.09.2015, pondělí, 19:55
  (0)

  a bacha na veřejné pomlouvání

 • Changee - 21.09.2015, pondělí, 19:23
  (0)

  panpetr - Kdybyste psal jméno trenéra správně - Blaško, tak by nebylo pochyb o kterého z této dvojice se jedná.

 • panpetr - 21.09.2015, pondělí, 18:59
  (0)

  pecan - šéftrenér přípravek a trenér kategorie U11 je pan Blažko Robert,není to tak těžké zjistit na ofic.stránkách.

 • Pecan - 21.09.2015, pondělí, 12:02
  (0)

  panpetr - o koho se jedna? Je tam Blazko Robert a Blazek Ivo, ktereho mas na mysli?

 • panpetr - 19.09.2015, sobota, 13:41
  (0)

  Děkuji. Zveřejnění arogantního,urážlivého a naprosto neprofesionálního emailu plného pravopisných chyb (ty jsou ale to nejmenší zlo v emailu) pana Blažka, adresovaném rodičům hráčů kategorie U11, na veřejném místě, zavánělo přinejmenším přestupkem. Ze zkušeností vím, že než by se řešilo v klubu chování pana Blažka k dětem, tak by se řešilo jak je možné, že tento email koluje mezi rodiči i jiných kategorií hráčů akademie.

 • Pan Puk - 19.09.2015, sobota, 13:37
  (0)

  Juancarlos - na schůzce fans s panem Zemkem většina z toho co píšeš zazněla - tedy větší hrdost na to že jsme malý, regionální ale hrdý klub a více využít potenciálu Slováckého regionu. Aby Slovácko bylo na Slováku více vídět. Lepší komunikace klubu směrem k fans a také lepší práce se stávajícími fanoušky a pernamentkáři. A´t už nějakou předsezóní akcí nebo dárkem k pernamentce. Byl zmiňovám Jablonec kde mají v současnosti k pernamentkářům velice zajímavé benefity. Viz: http://www.fkjablonec.cz/permanentky.asp

 • Pan Puk - 19.09.2015, sobota, 13:17
  (0)

  Pročištěno na žádost panpetr.

 • Skein - 19.09.2015, sobota, 12:14
  (0)

  právě startuje projekt Slovácko-Slovácku, ale to bych se opakoval, je zde na webu článek, následně vše odstupem času na FB apod. Budem rádi když se aktivně budete podílet, stačí nám dojít ;) k tomu co dělá p.Blažek, se těžko vyjadřuje, musí jedině klub, což na tomto webu - diskuzi, nijak nepomůže. Můžete se obrátit na komp.osoby.

 • panpetr - 19.09.2015, sobota, 12:08
  (0)

  no tak s přilákáním nových diváků,hlavně dětí do hlediště to bude hodně těžké. Trenéři se k dětem rozhodně nechovají tak, aby je udrželi. Mám na mysli přípravkovou kategorii a konkrétně trenéra a šéftrenéra přípravek pana Blažka. Na posledním turnaji kategorie U11 (E-on CUP) nadával desetiletým dětem že jsou "šulini" a po remízovém zápase 1:1 jim řekl že jsou "kokoti a že projebali zápas" Specialita pana Blažka je, že přikazuje dětem aby to co se řekne v kabině, taky v kabině zustalo. To ale některé děti nedali a s brekem se svěřili doma rodičům. Vzhledem k jejich věku to asi není nic divného. Informace mám od jednoho z rodičů, který ovšem nechce být jmenován. Má obavy z pomsty pana trenéra.

 • juancarlos - 18.09.2015, pátek, 21:18
  (0)

  co není ? Musíš to brat tak, že už Synot chtěl být regio a Slovácko je toho logické pokračování, proto se stavěl stadion nebo se snad stavěl kvůli Staráku ??

 • Greif - 18.09.2015, pátek, 18:51
  (0)

  10 let ještě není snad :D ale dobrej nápad ;)

 • juancarlos - 18.09.2015, pátek, 17:16
  (0)

  tomu rozumím Luku, proto říkám, že je to chválihodné ;-) Ano, krapet jsem to vytrhl z kontextu,ale jinak to s tím přece přímo souvisí, proč se nemluví o těch fans,o které jsme v posledních letech přišli ,kteří to jako regionální klub třebas vnímali a nikdo si toho jaksi nevšiml, nebo nechtěl všímat, najednou chybí a ani pěkný fotbal nestačí, klub je nekoncepční prací nepodchytil. V tomto vytrženém kontextu pak všechny ušlechtilé projekty s dětmi atd, které možná někdy za 20 let budou chodit na fotbal. Chybí práce z jedinečností a výlučností, třebas každého kdo už má pernamentku 5, 10, let atd, ale to je fuk už jsme o tom mluvili tady 10 krát . FCS nafurt jelimani

 • eLucky - 18.09.2015, pátek, 14:05
  (0)

  to juancarlos: Karle to není o tom, že se projekt na něco zaměřuje. Nevytrhávej to z kontextu:) TO je pouze jedna ze součástí. Hlavním cílem je dělat reklamu Slovácku v regionu a tím ukázat, že Slovácko je klubem opravdu regionálním a ne Hradišťským, jak někteří zabedněnci furt dokola omýlají...

 • juancarlos - 18.09.2015, pátek, 13:57
  (0)

  tak projekt je to chválihodný, pominu to, že přišel asi o 10 let později, ale obávám se,že ani pěkným fotbalem o moc víc lidí nepříjde. Opět postrádám to, že klub nepracuje dlouhodobě ze stávajícími fanoušky, kteří rok od roku ze stadionu mizí a zaměřuje se radši na děti z dětských domovů, což je tak trochu výkřik do tmy. Jsem z dnešní digitální doby skeptický, možná už je to věkem, ale víc lidí by přišlo akorát tehdy ,když to bude zadarmo. Což je dokazuje mizérií charakterů jaksi obecně ve společnosti.

 • Skein - 18.09.2015, pátek, 08:22
  (0)

  to karagavrylydys: tady ten rozhovor o je nečem jiném, takže prosím k tématu. Budeme rádi, když se k nám přidáte. Raději svoji iniciativu ve formě psání nápadu, písmenek se zapojte s podporou klubu. Více informací Vám předá p.Pavel Trubačík, kontakt a info o projektu je níže v článcích. Oživit kádr, že další segment takže sem to nepatří díky.

 • karagavrylydys - 17.09.2015, čtvrtek, 22:15
  (0)

  Super. Ale chtělo by to oživit kádr ...

 • tvojemama - 17.09.2015, čtvrtek, 17:56
  (0)

  Parada :)

pristi
 Další články:
21.09.2015, pondělí, 09:12 - Nepomůžu týmu, musím se zlepšit, přiznává útočník Došek
21.09.2015, pondělí, 07:42 - Došek: Ze svých posledních výkonů jsem zklamaný, musím se zlepšit
21.09.2015, pondělí, 07:40 - Slovácko sestřelil dvěma trefami Řezníček
18.09.2015, pátek, 14:39 - Jaroslav Diviš: V Brně jsem ještě neprohrál. Snad to vydrží
17.09.2015, čtvrtek, 07:41 - Droppa hlásí z Rumunska: Slovácku pořád moc fandím
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace