*
25.09.2022
MSFL: FCS B -SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:3 (1:0) - 8. kolo - Bělinka 25.9.2022
21.09.2022
FCS "B" před HS Kroměříž
20.09.2022
UECL: Ohlédnutí za domácím zápasem proti Partizanu Bělehrad
18.09.2022
Marek Havlík po Jablonci
18.09.2022
Martin Svědík po Jablonci
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 968 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
07.09.2022
Fanoušci v zápase proti Slávii
31.08.2022
Fanoušci v zápase proti Liberci
19.08.2022
Děkovačka po zápase proti AIK
19.08.2022
Fandění v zápase proti AIK Stockholm
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU

Partizan vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

03.11.2022 od 21:00

Bělehrad

Přihlášeno
14
fanoušků

Krejčí: Nejednali jsme unáhleně

16.06.2009, úterý, 12:33
krejci_velky.jpg

Postupu do první ligy předcházela důkladná ekonomická, sportovní a technická analýza

Má zkušenosti z ligového fotbalu, za sebou působení v Drnovicích, Brně a ostravském Baníku. Od prosince 2008 pak nastoupil na místo ředitele 1.FC Slovácko. Do klubu přišel s ambicemi, které se mu vlastně povedlo naplnit už po prvním půlroce. Přivedl Slovácko do první ligy. Na otázky odpovídal ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Kdy jste začali uvažovat o tom, že byste ligu koupili?

Tato možnost byla okrajově diskutována hned po mém příchodu do klubu. Vzhledem k tomu, že jsem do Slovácka nepřišel druhou ligu dělat dlouhodobě, tak jsme po finálovém utkání Poháru ČMFS začali vážně situaci analyzovat.

Co vás přesvědčilo?

Po důkladné analýze, zvláště pak ekonomické, a také díky jarnímu zlepšení výkonů týmu a přesvědčení trenéra Mazury jsem došel k názoru, že za určitých okolností můžeme zvládnout i 1. ligu. To byl ten první impulz.

Přesto nákup první ligy vyvolal také negativní reakce.

Způsob získání 1. Gambrinus ligy byl naprosto legitimní. Tuto možnost měly i ostatní týmy. Zatímco například Jihlava volila cestu pokusu změnit předpisy v průběhu soutěže a mediální napadání našeho klubu, my jsme se soustředili na práci, která vedla k dovedení projektu do úspěšného konce.

Projektu postupu do ligy?

Ano. Nejednalo se o jedno rozhodnutí postoupit či nepostoupit, ale celý projekt jsme řešili po stránce sportovní, ekonomické, samozřejmě také po stránce technického zázemí a všech dalších aspektů s cílem minimalizovat rizika.

Celou transakci musel posvětit výkonný výbor svazu. Jak probíhalo jednání tam?

Výsledek možná vypadá jednoduše, ale pro úspěch bylo potřeba udělat hodně. Myslím, že jsem při těchto jednáních zúročil svých třináct let praxe v profesionálním fotbale. Kuriózní přístup ovšem zaujal moravský předseda Mokrý, který se zdržel hlasování, přesto, že náš požadavek splňoval veškerá požadovaná kritéria dle platných norem, a tím dal najevo vztah k našemu klubu. Mimochodem pan Mokrý si nenašel čas ani nebyl účasten ani na finálovém utkání Poháru ČMFS, kde byl po delší době moravský celek.

Jaké reakce na postup máte vy osobně?

Já se po reakcích moc nepídím, ale pokud stačím vnímat, tak veskrze jsou reakce pozitivní.

Jsou pozitivní také reakce například od sponzorů?

Není to tak, že by po oznámení postupu zvonil jeden telefon za druhým, to ne, ale logicky toto rozhodnutí bude mít jistě pro klub pozitivní přínos.

Zaměřme se teď na sportovní stránku postupu do ligy. Jak se projeví postup na složení mužstva?

Když jsem do klubu vstupoval, všem hráčům jsem vysvětlil cíle klubu a moji filozofii práce. Každý měl možnost se v uplynulém půlroce nějak prezentovat. Podle toho je také vyhodnocen. Ti, kteří prokázali své kvality, zůstanou, ti, kteří kvalitu neprokázali, odejdou a za ně budeme hledat náhradu.

Kolika hráčů se týkají případné odchody a příchody?

Pokud by to bylo podle mých představ, tak by to byl docela radikální řez. Jsem ale realista a můžeme mluvit zhruba o šesti až deseti hráčích dvaadvacetičlenného kádru, kteří si zřejmě budou hledat nové uplatnění.

Víte už, o koho se jedná?

To určitě vím, ale jsou to citlivé věci a nerad tyto věci řeším přes média, takže jména po mně nechtějte. A proč tolik? Dalo by se říct, že někteří hráči nepochopili svou úlohu v týmu. Chceme po hráčích, aby prokazovali nejen sportovní kvalitu, ale také schopnost tvrdé práce, odpovědnost a profesionalitu. Hráči musí mít vysoké cíle, a podle toho jednat vždy a všude.

Co bude s hráči, kteří byli ve Slovácku na hostování?

S některými jsme spolupráci ukončili, s výjimkou Fujerika a Clebera, o jejichž příchodech natrvalo se ještě bude jednat.

Počítáte do kádru s kmenovými hráči, kteří hostovali v jiných klubech?

Do kádru se vrací Racko, otevřená pak ještě zůstává otázka Grima. S ostatními do kádru nepočítáme.

Nějaká další jména posil týmu už prozradit můžete? Mluvilo se o Heinzovi, Švancarovi…

Tyto otázky bychom měli řešit během následujícího týdne a do té doby není možné říct nic konkrétního. Řádově je to šest až osm hráčů, o které bychom měli zájem. Chceme ale jít cestou minimálního rizika, takže na přestup chceme jen ty, o nichž budeme přesvědčeni, že budou dlouhodobým přínosem pro klub.

Mění se s postupem do ligy také příprava týmu?

Příprava byla nastavena na druhou ligu a teď ji musíme částečně přepracovat. Snažíme se ji zkvalitnit v rámci přípravných utkání, optimální to ale asi nebude. Bude nám chybět konfrontace s ligovou či mezinárodní kvalitou. Budeme to muset dohnat v úvodu soutěže.

S jakými ambicemi chcete do soutěže vstupovat?

Chceme působit jako zdravý tým, ukázat se v dobrém světle a bojovat o co nejlepší výsledky. Rozhodně nechceme být uťápnutý tým, který se soustředí výhradně na záchranu. Konkrétní cíle si určíme až poté, jak se podaří mužstvo doplnit a jak proběhne příprava.

Co mohou očekávat v následující sezoně diváci?

Předně konfrontaci s nejlepšími českými týmy. Neopakovatelnou atmosféru velkých utkání. Samozřejmě že zvýšené náklady na organizaci a bezpečnost se částečně musí promítnout do ceny vstupného. Chceme nabídnout výhodnější cenu těm, kteří si zakoupí lístek v předprodeji, a výrazný profit pro permanentkáře. Další novinkou bude možnost zakoupení „klubových míst“, což budou atraktivní místa na stadionu a jejich majitel během zápasů bude mít nadstandardní servis (občerstvení, program apod.). Tato místa budou dražší a nejvěrnějším příznivcům tím dáme možnost napomoci klubu příspěvkem do rozpočtu.

Zvažujete také zlepšení prostředí na stadionu?

Na stadionu jsme pouze v nájmu, ale lze předpokládat, že dílčí úpravy ve prospěch diváků a hlavně bezpečnosti bude nutné realizovat v krátkém čase. Stejně tak bude nutné postupně zahájit úpravy, které vyžaduje „projekt 2012“, bez jehož naplnění nebude stadion způsobilý pro nejvyšší soutěž. Do budoucna by bylo dobré, aby postupně byly dokončeny vestavby severní a jižní tribuny a stadion tak byl stavebně dokončen.

Jak se promítne postup do bezpečnostních opatření?

Musíme počítat s nárůstem diváků, a také bezpečnostních rizik. Ze strany organizace dojde určitě k nárůstu počtů pořadatelské služby a bezpečnostních opatření na stadionu i před vstupem. Bude nutné technicky řešit vstupní kontrolní systém, který již neodpovídá požadavkům doby.

Při nástupu do funkce jste prohlásil, že posílíte management týmu, jak jste daleko v tomto směru?

Máte pravdu, já sám teď sedím prakticky na několika židlích a dlouhodobě je to neudržitelné. Proto už jsme nyní dohodnuti na příchodu obchodního manažera. Pro tuto funkci počítáme s Pavlem Trubačíkem, který by měl od počátku července převzít jednání s reklamními partnery. Angažování sportovního ředitele je pro nás klíčové, stav je ale takový, že nechci dělat kompromisy a musím na člověka, který splňuje naše požadavky, čekat, protože je smluvně vázán jinde.

Poslední dotaz bude směřovat na jarní evergreen - kauzy se Spartou a Baníkem. Jaký je jejich vývoj?

V případě Sparty a podílu z přestupové částky za přestup Michala Kadlece do Leverkusenu bych řekl, že je to takové řešení po česku. Pokud vám má někdo zaplatit větší částku, tak hledá důvody, proč to neudělat, a takto se chová i Sparta. Proto jsme museli tento spor řešit na fotbalové arbitráži. Jenže za dva měsíce ještě nebylo nařízeno jednání. U Baníku je situace obdobná. Přesto, že FIFA po naší stížnosti rozhodla, že se ČMFS má ujmout výkonu rozhodnutí, které učinila nejvyšší sportovní arbitráž v Lausanne, ČMFS nadále nekoná, a tak v příštím týdnu budeme zřejmě posílat další dopis na FIFA. Myslím, že obě kauzy jsou věrným odrazem stavu vedení našeho fotbalu.

STANISLAV HORÁKShare |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
20.06.2009, sobota, 15:00 - V sobotu 20. června sraz fanoušků z kotle
18.06.2009, čtvrtek, 14:04 - Posily Slovácka: tajnější než kód navajo
18.06.2009, čtvrtek, 10:45 - V pátek semifinále Karaoke Stár
16.06.2009, úterý, 16:45 - Členství SUPPORTER 2009/10 přijďtě do kotle!
16.06.2009, úterý, 07:10 - Anketa: Co říkají na návrat Slovácka do první ligy
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace