04.02.2024

Korejce zničil Švancara

06.02.2010, sobota, 11:30

Fotbalistům Slovácka, zdá se, turecké podnebí svědčí. A Petru Švancarovi zvlášť. Zatímco doposud kanonýr mužstva v přípravě mlčel, v prvním duelu na herním soustředění se trefil hned dvakrát a měl tak lví podíl na výhře nad jihokorejským týmem FC Daegu.

Jihokorejci překvapili rozestavením 3–4–3 a v úvodu utkání zlobili svým pohybem a agresivitou. Po deseti minutách se však Slovácko začalo prosazovat kombinační hrou. První gólový zápis na sebe nenechal dlouho čekat. Abrahám poslal kolmici mezi obránci na Švancaru, který mazácky otevřel skóre – 1:0.

To však nebylo zdaleka vše. Na korejskou branku se řítil jeden útok za druhým a bylo jen otázkou času, kdy přijdou další góly. Fujerikova hlavička ani Ondřejkova střela sice ještě gólem neskončily, mladý útočník si ale všechno vynahradil o chvíli později. Za obranu jej ideálně vyslal jeho parťák z útoku Švancara a Ondřejka tentokrát mířil přesně. Za tři minuty si oba útočníci role vyměnili a bylo to 3:0.

Jedinou kaňkou na skvělém prvním poločase tak bylo lehčí zranění Kuncla, kterého musel nahradit Randa.

Druhý poločas byl na šance méně bohatý. Na čtyřbrankový rozdíl mohl zvýšit aktivní Ondřejka, jeho střelu ale zastavila tyč. V 67. minutě se dočkali i Korejci, když Filipko neměl šanci zareagovat na tečovaný trestný kop. V závěru ještě mohlo Slovácko svůj nákok několikrát navýšit, výsledek se však už nezměnil.

• Greif - 08.02.2010, pondělí, 11:30