Z PLOCHY | Tomáš Břečka po zápase v Hradci Králové

15.02.2024
04.02.2024

Juniorka porazila rezervu Brna

16.03.2008, neděle, 12:42
clanek_znak_slovacko_velky.gif Do jarní části vstoupila juniorka Slovácka vítězně když dokázala porazit rezervní tým Brna 1:0. V sestavě domácího týmu se objevilo několik hráčů šiřšího kádru A mužstva.

Slovácko "B" - Brno "B" 1:0 (0:0)

Branky: 65. Stýskala

Fotbalové jaro začalo dnes i pro juniorku Slovácka. Na umělé trávě v kunovické Bělince se dnes v moravském souboji střetla s mladíky z Brna.

Domácím jejich taktiku narušilo hned v úvodu zápasu zranění Filipského, jehož musel vystřídat Šilinger už v páté minutě zápasu. Tempo na začátku zápasu udávali spíše hosté, kteří přehrávali domácí Slovácko ve středu pole a byli důraznější v boji o míč. Slovácko s přibývajícími minutami hru vyrovnalo a vytvářelo si i brankové příležitosti. Ty ale často končily u pomezního rozhodčího, který si zřejmě, s vědomím, že mu za zády jezdily vlaky, spletl povolání. Ať to bylo tak či onak, jisté bylo to, že první gól měl na kopačce domácí Grim, jehož jedovatou křížnou střelu vytahoval s obtížemi brankář Hrdlička na roh.

O několik minut později vyrobili hosté v obraně hrubici, když přihráli přímo na kopačky Grimovi. ten s míčem prošel až k pokutovému území, nahrál doleva nabíhajícímu Ondřejkovi a ten...musel svou akci zastavit, protože tu byl znovu pomezní a jeho praporek.

Hosté drželi v první půli míč asi častěji na svých kopačkách, do velkých příležitostí se ale moc nedostávali. Tedy až do 35. minuty zápasu. To si míč za půlící čarou převzal Urban, prošel přes několik bránících hráčů, jenže tísněn dokázal míč poslat ke Kovářovi jen špičkou kopačky. I tak dokázal domácí golman balon pouze vyrazit před sebe. Naštěstí pro Slovácko zrovna tam stáli jen jeho spoluhráči, kteří dokázali míč dostat do bezpečí. Brněnští se poté na nějakou dobu usadili na polovině domácích, na závěr jejich víření kolem šestnáctky ale hodně nepřesně střílel Hanák.

Do druhého poločasu nastupilo Slovácko s odhodláním posunout jazýčky pomyslných vah na svou stranu a na hřišti to bylo vidět. Výpady do brněnské obrany, kombinační akce a rychlé průniky po stranách, to byly recepty, které na hosty docela platily. Jenže zakončení vázlo. Střelu Ondřejky dokázala zastavit obrana, dorážku Šilingera zase lapil Hrdlička. Neuspěl ani Grim s pokusem přelobovat vyběhnuvšího brankáře.

A tak málem přišel trest. Lacko dostal dvakrát příležitost zakončovat po rychlém brejku. Naštěstí pro domácí ale v prvním případě o hodně přestřelil, v tom druhém pouze zahřál golmanovy ruce.

Nedáš? Dostaneš. Toto úsloví platilo i dnes. Po dvou Lackových pokusech se opět rychlou kombinací dostalo Slovácko až před Hrdličku. Po narážečce převzal míč Šturma, který už sám mohl zkusit zakončit proti vybíhajícímu golmanovi z hranice malého vápna, jenže zvolil ještě přihrávku na Stýskalu a pro něj dopravit míč z metrové vzdálenosti už nebyl problém.

Hosté se několikrát pokusili o vyrovnání, jenže bez úspěchu. Slovácko spolehlivě bránilo a hráči domácích vyráželi k nebezpečným útočným akcím.

V závěru utkaní ještě zavařil vlastnímu brankaři jeden z domácích stoperů, když se mu příliš nepovedla malá domů, Kovář trochu zaváhal v souboji s napadajícím brněnským útočníkem, ten ale upadl a dožadoval se penalty, rozhodčí však měl jiný názor a nechal pokračovat ve hře.

Poslední minuty pak Slovácko strávilo na polovině hostí a pohlídalo si svou první jarní výhru.