Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Jablonec - Slovácko 1:0, sérii bez vítězství přetrhl střelec Lafata

01.04.2012, neděle, 18:01

Jablonečtí fotbalisté po pěti zápasech bez vítězství zabrali. Ve 23. ligovém kole porazili na svém hřišti Slovácko 1:0. Vítězství zařídil David Lafata, jenž v tomto ročníku nastřílel už jedenadvacet branek.

Jablonci se vstup do jarní části ligy nepovedl a vypadl z boje o evropské poháry. Nyní bodoval po pěti zápasech bez vítězství. Naposled se radoval z výhry před více než měsícem - 19. února porazil Bohemians 1905.

Vítězství nad Slováckem zařídil Lafata, jenž se trefil po třízápasovém půstu. Na jaře se trefil potřetí a celkově má na kontě už jedenadvacet branek.

Aktuálně nejlepší střelec fotbalové ligy rozhodl dvacet minut před koncem zápasu. V rohu pokutového území se dostal k míči, obešel tři protihráče a z úhlu překonal slováckého brankáře Heču.

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, byť jim scházelo několik hráčů základní sestavy. V páté minutě střílel v dobré pozici kousek mimo Lukáš, vzápětí musel Špit zasahovat proti Hlúpikově pokusu ze strany.

Jablonec se do tempa dostával postupně a začal přebírat otěže zápasu. Ve 22. minutě měl i první šanci. Piták prostrčil míč Jarolímovi, ten ale v tísni přestřelil. Po půlhodině hry protáhl hostujícího brankáře Lafata.

Tlak Jablonce gradoval. Ve 37. minutě si na centr do šestnáctky naběhl Beneš a jeho tvrdá hlavička narazila do tyče. V závěru první půle pak ještě po velkém závaru mířil Vošahlík mimo.

Také ve druhém poločase měli úvodní možnost hosté. Došek krásně vysunul Hlúpika, který běžel zcela sám na Špita, míč si však příliš předkopl a jablonecký brankář mu včasným vyběhnutím šanci zmařil.

V 58. minutě se tváří v tvář brankáři Hečovi ocitl Piták, ani on se ovšem nedokázal prosadit. Vedení se tak aktivně hrající Jablonec ujal až v 72. minutě, kdy se trefil Lafata.

I ve zbytku zápasu byl Jablonec lepší, ale Jarolím ani Jablonský pojistku nepřidali. Domácí to nemuselo moc mrzet, v závěru v klidu uhlídali jednobrankový náskok a poprvé na jaře získali doma tři body.

Jablonec - Slovácko 1:0 (0:0)
Góly: 72. D. Lafata
Jablonec: M. Špit - P. Eliáš , V. Beneš , P. Pavlík , F. Novák - J. Vošahlík (59. J. Kopic ), L. Loučka , M. Jarolím , K. Piták (89. J. Štochl ), J. Kovařík (74. T. Jablonský ) - D. Lafata
Slovácko: M. Heča - M. Kuncl , J. Trousil , R. Mezlík , P. Reinberk - F. Hlúpik , V. Daníček , M. Trávník , D. Pavelka (78. M. Kovář ) - L. Došek , J. Lukáš (52. J. Čtvrtníček )
Žluté karty: 18. L. Došek , 85. R. Mezlík , 85. M. Trávník
Rozhodčí: M. Nenadál - J. Jiřík , M. Pilný
Počet diváků: 2145 (35% z kapacity 6216 diváků)