*
DNES
U17: FCS-Príbram 5:1/3:1/-Širuch 23.10.2021
DNES
U19: FCS-Príbram 3:1/1:1/-Širuch 23.10.2021
včera
Martin Svedík po Bohemians 1905
včera
Jan Kalabiška po Bohemians 1905
21.10.2021
Milan Petržela pred Bohemians 1905
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 957 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci

Hradiště se chystá na malé Euro, kvůli prestižní akci opraví stadion

22.02.2014, sobota, 13:07
stadion_velky.jpg

Bude to událost, která příští rok v červnu přitáhne do Uherského Hradiště i celého regionu tisíce cizinců. Město totiž bude spolu s Olomoucí a Prahou hostit mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let, nejprestižnější fotbalovou akci v českých dějinách.

Zatímco místní podnikatelé se těší na to, kolik peněz zde utratí fanoušci ze zemí tradičních účastníků, jako jsou Německo, Anglie, Francie, Španělsko nebo Itálie, radnice řeší, jak městský stadion na šampionát připravit. Plánovaná rekonstrukce za zhruba 100 milionů korun totiž nemá jednoznačné zastání.

"Jedná se patrně o nejvýznamnější fotbalovou událost, kterou je možné v Česku uskutečnit. A když bylo jako jedno ze tří měst vytipováno Hradiště, musíme si toho vážit a zajistit i odpovídající fotbalové zázemí," zdůraznil místostarosta města Stanislav Blaha z ODS.

Projekt, který si město spolu s fotbalovým klubem nechalo vypracovat, přitom ukazuje na nutnost zásadních úprav.

"Stadion zůstal v roce 2003, kdy byl otevřen, jen v první fázi přestavby. Teď je potřeba jej dostat na standardní úroveň," prohlásil už dříve výkonný ředitel prvoligového Slovácka Vladimír Krejčí.

Nový trávník i divácké vstupy

Stadion by se tak mohl dočkat výměn dávno přesluhujícího trávníku, neekonomického systému vyhřívání i zastaralé světelné tabule, úpravy diváckých vstupů do areálu nebo třeba rozšíření prostorů pro novináře a VIP, s čímž souvisí i přesun klubových kanceláří a mládežnických šaten z útrob hlavní tribuny pod jednu z kratších tribun.

"Projekt ještě zpřesňujeme o požadavky Evropské fotbalové unie UEFA, nyní počítáme s částkou asi 155 milionů korun, ale můžeme očekávat výrazné snížení ceny soutěží firem ve výběrovém řízení," uvažuje místostarosta Blaha.

Opozice však dosavadní kroky vedení města kritizuje. "Nelíbí se mi už to, že zastupitelé dosud neměli možnost si projekt, který město přišel 4,5 milionu korun, prohlédnout," upozornil městský zastupitel a poslanec za ČSSD Antonín Seďa.

"Navíc se ukazuje, že město podcenilo přípravy a především komunikaci s vedením Fotbalové asociace České republiky."

"Mnohá jednání uzavíráme až v těchto dnech, takže mohli zastupitelé mít dojem, že nejsou dostatečně informováni," uznal místostarosta Blaha.

Hradišťská radnice totiž zatím nemá jasno, kdo rekonstrukci zaplatí. Vedení města je však za jedno s opozicí, že ve vlastním rozpočtu na to peníze nemá. "Zastupitelstvo schválilo nejvýše desetiprocentní podíl, a to maximálně deset milionů korun. Část z toho už jsme vynaložili na projektovou dokumentaci," uvedl Blaha.

O dotacích ze státního rozpočtu i podpoře od UEFA za jednotlivá města vyjednává vedení Fotbalové asociace. "Je to na dobré cestě," uvedl šéf organizačního výboru šampionátu Petr Fousek. "Od města očekáváme spíš zajištění dění kolem mistrovství, úpravy stadionu by jeho rozpočet přehnaně zatěžovat neměly," ujistil.

"Ano, už se nacházíme v časové tísni, ale vina není na straně města. Velmi se protáhla jednání české asociace s UEFA o rozsahu úprav stadionu. Složitá jsou rovněž jednání o podmínkách dotace z ministerstva školství, ale byli jsme ujištěni, že česká vláda si důležitost akce uvědomuje," poznamenal Blaha.

Dojde na minimalistické řešení?

Seďa se snaží na vedení radnice tlačit, aby rozsah prací na stadionu kvůli časové tísni omezilo.

"Měli bychom připravit i minimalistické řešení vycházející z požadavků UEFA, na které budou peníze i čas," nabádal Seďa na posledním jednání zastupitelstva.

Blaha však namítá: "Máme šanci zhodnotit majetek města, který by brzy tak jako tak další investici potřeboval. Díky mistrovství na to můžeme z opravdu velké části získat dotace."

Vedení města však je připravené i na kompromisy. "Až budeme znát nároky UEFA a rozsah dotací, můžeme vzít tužku a třeba některé věci proškrtat," uznal Blaha.

Stadion by se podle něj případně mohl obejít bez nového systému vyhřívání trávníku nebo úpravy vstupů do areálu.

"Ale nový trávník nebo vestavba v krátké, jižní tribuně jsou nezbytností. UEFA má totiž vysoké požadavky na zázemí pro televizní techniku, novináře, VIP nebo antidopingovou kontrolu," upozornil místostarosta.

Konečnou podobu úprav stadionu i způsob financování bude zřejmě v dubnu schvalovat zastupitelstvo. Stavbaři by se pak podle Blahy měli na stadion vrhnout v červnu, tedy hned po konci letošní fotbalové sezony. Hotovo by měli mít příští rok v dubnu.

Je tedy pravděpodobné, že úpravy promluví do příštího ligového ročníku. O tom, jestli některé ze zápasů budou muset fotbalisté Slovácka odehrát mimo svůj stadion, zatím jasno není.

Stadion v Hradišti

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty byl po kompletní přestavbě za 190 milionů korun slavnostně otevřen 12. října 2003.

Má kapacitu 8 121 diváků, díky tribunám těsně přitisknutým k hřišti zde fanoušci dokážou vytvořit výbornou kulisu. Je známý unikátními stožáry s osvětlením, které připomínají srdce či soví oči.

Dvakrát zde hrála česká seniorská reprezentace.Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
22.02.2014, sobota, 13:55 - Vysněný útočník Slovácko neposílí
22.02.2014, sobota, 13:53 - Záložník Jiří Valenta: Na tribuně budu držet pěsti, ať to kluci zvládnou
22.02.2014, sobota, 13:53 - Šumulikoski po přípravě: Na plácání po zádech je ještě čas
22.02.2014, sobota, 13:33 - Šumulikoski potřetí ve Slovácku. Zase se těší na první zápas
21.02.2014, pátek, 11:15 - Slovácko chce už v prvním kole ukázat, že nehraje jen o záchranu
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace