04.02.2024
30.11.2023

Hellebrand jako záložník Pjuniku Jerevan. O střídání si nejlepší hráč řekl sám

27.11.2019, středa, 14:47

Doteď sbíral ligové starty po minutách. Kdo chtěl Patrika Hellebranda vidět v akci, musel na zápas béčka v MSFL. Nadaný záložník pořádnou příležitost ukázat se v nejvyšší soutěži jako hráč Slovácka dostal až v pondělí večer proti Jablonci. Proti Severočechům poprvé v sezoně nastoupil od první minuty a důvěru kouče Svědíka splatil vrchovatě.

Dvacetiletý fotbalista se v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY blýskl výtečným výkonem, který povýšil nádhernou akcí a asistencí na vyrovnávací trefu Reinberka.

„Trenérovi děkuji za šanci. Snad jsem ho nezklamal. Zápas jsem si užil, z hlediště mi fandili táta, brácha i děda. Z remízy ale radost nemám, měli jsme k vítězství blíž," říká odchovanec sousedního Fastavu.

Na tenhle duel čekal syn bývalého ligového obránce, jenž si dokonce s Petržalkou zahrál Ligu mistrů, více než dva roky. Právě v létě 2017 totiž Hellebrand pikantně přestoupil ze Zlína do Slovácka.

Cítil větší šanci, že v Uherském Hradišti bude hrát. Nakonec si ale šikovný středopolař, kterého trenér Páník kdysi přirovnal k Tomáši Rosickému, hodně vytrpěl, než se objevil v základní sestavě ligového mančaftu.

Proti Jablonci ovšem ukázal, že talent má. Mládežnický reprezentant trápil soupeře pohybem i nápady. Míč mu bylo těžké sebrat, myšlením byl vždy dva kroky napřed.

„Patrika znám ještě ze společného působení ve Zlíně. Je to vrtkavý, šikovný kluk. První poločas nás vodil sem a tam,“ říká stoper Jablonce Jakub Jugas.