*
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
05.01.2022
Rozhovor: Tomáš Fryšták v FCS
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Fotbalisté Slovácka sníh uvítali, ale přišli o přípravný zápas

09.01.2010, sobota, 12:58
zl09_artmedia_velky.jpg

Jedni z mála, kdo měli z posledních přívalů sněhu radost, jsou fotbalisté Slovácka. Prvoligový tým do dneška nabíral kondici v hotelu Diana u Velkých Losin a v lesích "na konci světa" se mu zvýšená sněhová pokrývka hodila.


"V minulých dvou dnech jsme totiž museli jezdit na běžkách bez stopy," povzdechl si Petr Švancara.

Především starší hráči, mezi které patří i dvaatřicetiletý nejlepší střelec týmu, se vypořádali se dvanáctikilometrovými výpravami lázeňským parkem výtečně. V čele se s velkým náskokem držela trojice Němčický, Urbánek, Švancara.

"Ale o rychlost nejde, základem je držet si tep na úrovni, kterou každému určily zátěžové testy. Já mám třeba mít tep 170," vysvětluje obránce Aleš Urbánek.

Kouč Josef Mazura si pak výkony svěřenců může zkontrolovat díky sporttesterům, speciálním hodinkám, které tep zaznamenávají. Švancara vyzkoušel od sportovního ředitele klubu Miroslava Soukupa i unikátní sporttester ohlídající polohu běžce.

"Jako mladý jsem si to v lese občas zkrátil, a když mě při tom starší hráč chytil, dal mi do držky. Ale když máte hodinky s GPS, tak si vás trenér pohlídá," vypráví útočník Švancara. "Sám už navíc moc dobře vím, že tu kondici nabíráme pro sebe, že to není trenérův výmysl."

Pro některé fotbalisty však byly běžkařské výpravy utrpením, které nemá s nabíráním kondice mnoho společného. Na lyžích tak vydrželo dvanáct hráčů, zbytek se ve sněhu bořil po vlastních. Čtveřice testovaných Makedonců či brazilský záložník Cleber zvolili jistější pohyb okamžitě.

"Neuměl bych zastavit," smál se při pohledu na své spoluhráče Jihoameričan a odmítal se k běžkám přiblížit byť jen kvůli fotografování. Po padesáti minutách běhu či běžkování toho měla většina hráčů skutečně dost. Dobrá nálada je ale neopouštěla.

"Jeden den zlomím hůlku, když mi koupí novou, tak se mi zase hned rozbije rukojeť. Jak pak můžu vyhrát?" zlobil se naoko záložník Tomáš Abrahám.

Kromě běžeckých fází tým absolvoval i tréninky v hotelové posilovně a tělocvičně, hráči se ale těšili hlavně na večerní rehabilitace ve wellness centru. Opakovaně navíc vyráželi do nedalekého Šumperku na fotbalové hřiště s umělou trávou.

"Takový je trend. Nejde o to, abychom hráče strhali. Kondici je samozřejmě nutné nabrat, ale příprava není šíleně náročná. Je klukům šitá na míru," říká trenér Mazura.

Sypající se sníh však do přípravy Slovácka ale i druholigového Zlína výrazněji promluvil. Oba týmy se dnes měly střetnout v Brněnských Ivanovicích na úvod zimní Tipsport ligy, ale kvůli sněhové kalamitě je zápas přesunutý na středu, kdy se nejprve od 13 hodin utká Slovácko s Olomoucí, poté bude následovat derby a od 17 hodin bude hrát Zlín s domácím Brnem. Soustředění v Losinách si tak Slovácko prodloužilo ještě o dnešní dopolední tréninkovou dávku.
 

Valenta byl devět let bez zimní přípravy, na běžky se těšil

První opravdovou zimní přípravu letos zažívá odchovanec fotbalového Slovácka Vít Valenta. Rodák z Kněžpole totiž už jako dorostenec vyrazil do světa a vrátil se teprve v létě po devíti letech.

"Zimní příprava je pro mě novinka. V Holandsku i Belgii, kde jsem působil, totiž byla kolem Nového roku pauza maximálně dva týdny. Jinak se pořád hrálo, i mezi svátky," popisuje Valenta.Jak vlastně vzpomíná na předchozí dlouhou zimu bez mistrovského fotbalu, kterou zažil v dorosteneckém věku? "Pamatuju si, že tenkrát bylo víc sněhu. Dali jsme si jenom igelitové sáčky do kopaček a makali jsme na škvárovém hřišti v Hluku. Teď už se tomu můžu jen smát," vrací se v čase zpět střední záložník Slovácka.

Zima bez přestávky podle něj má své výhody. "Nejlepší na fyzičku jsou totiž zápasy. Je jasné, že my hráči a ani diváci tu pauzu nemáme rádi. Tři měsíce jsme bez mistrovského utkání, to je hodně.
Ale na druhou stranu počasí teď fotbalu moc nepřeje," uvědomuje si Valenta.

I když neměl se zimním kondičním drilem dosud zkušenosti, zvládl týden ve Velkých Losinách bez potíží. "Na běžky jsem se vyloženě těšil. Tento rok jsem na nich předtím ještě nebyl, ale vždycky jsem jezdil se švagrem na běžkách při řece Moravě, když byl sníh," říká Vít Valenta.

"Mezi klukama nejsem nějaký excelentní běžkař, spíš průměr." Průměrný byl i jeho první půlrok ve Slovácku, ve druhé polovině podzimu totiž plnil jen roli střídajícího hráče. "Budu se snažit prosadit zpátky do základu a pomoct manačaftu získat rychle body, abychom pak jaro dohrávali v klidu," uvažuje Valenta.

"Ale návrat z Holandska už teď hodnotím kladně, rozhodně nelituju. No a rodina, ta je nejspokojenější, vždyť loni jsem doma ani nemohl prožít Vánoce." Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
10.01.2010, neděle, 10:33 - Fotbalovo-lyžařský servisman Švancara: Makat musím i s voskem
09.01.2010, sobota, 19:28 - Mezi Slováckem testovanými Makedonci vyniká nadaný Nestoroski
09.01.2010, sobota, 19:20 - Slovácko chce mít konečný kádr na konci ledna, aby mohl společně absolvovat soustředění v Turecku
08.01.2010, pátek, 19:21 - Příprava Slovácka zatím probíhá hladce, Mazura je s prací hráčů spokojen
07.01.2010, čtvrtek, 14:06 - Slovácký sportovní ředitel Soukup: U zkoušených Makedonců jdeme do rizika, další posily máme vyhlédnuté i v lize
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace