*
včera
Atmosféra zápasu proti Fenerbahce
15.08.2022
Ondřej Mihálik po zápase v Českých Budějovicích
14.08.2022
Martin Svědík po Č.Budějovicích
14.08.2022
msfl:FCS"B"-Znojmo 0:0, 2.kolo-Bělinka 14.8.22
13.08.2022
U17: FCS-Pardubice 3:1/2:1/-2.kolo-Širůch 13.8.22
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 966 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU
19.05.2022
Finále poháru fandění druhý poločas
19.05.2022
Finále poháru fandění první poločas
16.05.2022
Fanoušci v zápase proti Hradci
16.05.2022
Děkovačka po zápase proti Hradci

Fotbal versus menší sporty. V Uherském Hradišti se přou o městské dotace

16.02.2011, středa, 16:26
vlajka_uh_velky.jpg

Přes čtyři miliony korun rozdělil fond sportu radnice v Uherském Hradišti. Z toho dostal nejvíc fotbalový klub 1. FC Slovácko - 1,85 milionu korun. Podle opozice by mělo město daleko více podporovat menší sporty.

Na fond sportu uherskohradišťské radnice se soustředí naděje řady sportovních oddílů, klubů či spolků ve městě. Tento fond je totiž jednou z mála možností, jak získat peníze na provoz a různé akce.

Jenže při únorovém schvalování rozdělených peněz zástupci opozic označili systém rozdělování za netransparentní a nejasný. Co se jim nelíbí?

Třeba to, že se snižuje počet peněz, které do fondu směřují. Navíc určování toho, kdo peníze dostane, kolik jich dostane nebo nedostane nic, je ve sportovní komisi a radě města neveřejné a na zasedání zastupitelstva už nikdo nevysvětluje, proč někomu peníze ano a někomu ne.

"Když se podívám na fond sportu, tak moc transparentní pravidla tam neexistují," stěžoval si například Antonín Seďa z opoziční ČSSD.

"Je smutné, že na některé se vůbec nedostalo. Je zřejmé, že tzv. velké sporty opět vítězí nad těmi drobnějšími. Těm, kteří o peníze žádali, jsme přece jenom měli dát nějaký signál, že o nich víme a že je chceme podpořit, a to alespoň symbolickou částkou. Přesto nedostali vůbec nic," podotkl Stanislav Mikula ze sdružení Zdravé Hradiště.

Také starosta města Květoslav Tichavský připustil, že by mohlo dojít i ke změnám v systému rozdělování. Zároveň ale tvrdí, že sportovní komise i rada vybíraly mezi žadateli o peníze pečlivě a objektivně.

"V komisi jsou zástupci všech volebních stran a mnoha druhů sportu, vše se probíralo velmi podrobně, určitě to nebylo tak, že by někdo někoho prosazoval," brání se kritice Tichavský.

Suverénně největší částka po schválení zastupitelstvem putuje do fotbalového klubu 1. FC Slovácko - 1,85 milionu korun. Tyto peníze mají jít například na dopravu mužstev na utkání a tréninky, pronájem sportovišť, ostrahu i na provoz sportovních zařízení v Hradišti, Mařaticích a Sadech.

Opoziční zastupitel Mikula žádal prověřit tu část peněz, která jde na dopravu. "Když jsem pracoval v kontrolním výboru a několikrát jsme kontrolovali 1. FC Slovácko, tak jsme zjistili, že na dopravu si najímají autobusy majitele klubu pana Zemka. Ten má společnosti v Luhačovicích a dál, a autobusy dojíždějí velké vzdálenosti na to, aby odvezly kluky pět kilometrů," řekl Mikula a požadoval, aby klub využíval místní dopravce za nižší ceny.

Mluvčí klubu Aleš Mazůrek tvrdí, že o předražených službách nemůže být v jejich případě vůbec řeč. "Na tréninky či drobné vzdálenosti po městě a nejbližším okolí je vyčleněn z dopravní firmy autobus, který parkuje na stadionu. Přijíždí pouze řidič, takže těžko bychom mohli udělat nějakou ještě úspornější variantu. Autobus slouží jak pro dopravu mužů, tak také všech mládežnických týmů, počínaje žáky," řekl Mazůrek.

Žádat o peníze z fondu sportu je možné dvakrát do roka. Nyní zastupitelé schvalovali žádosti, které přišly do konce roku. Bylo jich celkem 48 od 30 žadatelů, a to ve výši 7,6 milionu korun. Sportovní komise a rada vybraly 16 žadatelů, kterým doporučily poskytnout 4,3 milionu korun.Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • eLucky - 21.02.2011, pondělí, 08:34
  (0)

  to Goor: na atletiku sa na meste od urcite doby nesaha, pokud sis nevsiml... cim to asi bude;):D

 • Goor - 21.02.2011, pondělí, 07:58
  (0)

  Malé sporty tak jako tak vyhynou. Ne snad proto, že nemají peníze, ale spíš proto, že o ně nebude zájem. Fotbal, na to jakou dělá reklamu a kolik ho sleduje lidí, dostává finanční podporu směšnou. Vezmu to jinak. Na Slovácko chodí každý zápas skoro 6000 diváků, tak proč Slovácké divadlo může dostat 10 milionů od města a fotbal ne? Nejde o sport, jde o kulturu... Nic proti Slováckému divadlu. Jsem jeden z několika tisíců předplatitelů a myslím si, že podpora divadla je OK. U podpory fotbalu mi chybí zahrnutí diváckého faktoru. Ale když už jsme třeba jen u té blbé dopravy. Kolik musí Slovácko projezdit, nejenom na tréninky, ale na zápasy. Kolik se tu hraje soutěží od přípravek, přes ženy až po muže. 300 dětí v akademii. Tak ať se to vždy rozpočítá podle toho, kdo kolik najezdí + kolik má oddíl členů a klidně bych bral i divácký faktor, protože zatím co 2 milionová dotace od města na fotbal putuje pro 300 mládežníků a několik tisíc diváků, tak u atletiky to jde jen na sportovce, kteří se možná nikam nedostanou a navíc na ně nedojde za celý život tolik diváků, jako ne jedno utkání Slovácka.

 • juancarlos - 20.02.2011, neděle, 23:09
  (0)

  bane Survival a ač pana Bartoníčka neznám musím se zastat Šovkouna,přestože diskutuje dosti plamenně:-) Je to prachobyčejný tendeční pitvačlánek,který má naladit lidi jako do toho,že jako všechno schramstne už tak bohatý fotbal a my chudí malí sportovci nemáme co jíst.Prdlajz skutečnost,ta se dá popsat tísíci způsoby. Skutečnost je jen jedna a to že těch peněz je prostě málo. A za cenu rodinného domu nelze postavit 33 sportoviště. To je prostě směšné a úplně zbytečné kalení vody a že se k tomu přídá Seďa se ani nedivím.

 • Survival - 20.02.2011, neděle, 20:35
  (0)

  Jinak nevím, co se Vám na tom nadpisu nezdá. Prostě je to skutečnost, že čím víc peněz pro naše Slovácko, tím méně pro jiné menší sporty, tudíž "Fotbal versus menší sporty". Nesmíte brát všechno tak útočně a pesimisticky...

 • Šovkovskij - 20.02.2011, neděle, 20:34
  (0)

  Skutečně ho moc neznám, ale myslím, že takto zbytečně bojovat proti Slovácku nemusí:-)

 • Survival - 20.02.2011, neděle, 20:32
  (0)

  Šovki jde vidět, že p. Bartoníčka neznáš, jinak bys toto nemohl tvrdit :)

 • Šovkovskij - 20.02.2011, neděle, 19:10
  (0)

  Já si především myslím, že pan Bartoníček je proti holdingu Synot a Nadaci DKS vysazený už z principu. Měl by si především uvědomit, co Synot pro celý region znamená a kolik lidí živí. Rovněž by mu mohlo docvaknout, kolik lidí 1. FC Slovácko zajímá a kolik na něj chodí lidí a jakou dělá reklamu. A je fakt, co říká RNA, Bartoníček a jemu podobní rádoby "novináři" jsou prostě pičusové. Místo aby si vážili, co tady máme, tak hážou klacky pod nohy. Je smutné, že když nás někdo chválí a podporuje, tak jsou to lidi z jiných koutů republiky. Tito závistiví špinavci jen blbě pindají. Tohle je prostě záměrně tendenčně napsaný článek, jako by Slovácko mělo proti někomu bojovat, při tom o tom to vůbec není, což z článku nakonec vyplývá. Pan novinář by si taky měl zjistit, kolik dávají na fotbal v jiných ligových klubech. Zjistil by totiž, že oproti nim jsou tyto necelé dva miliony naprosti směšné. Co se týče té dopravy, tak to je prostě trapné. První si zjistím základní informace a potom na někoho hážu špínu. Pokud majitel vlastní dopravní společnost, tak je naprosto nelogické najímat si jiného dopravce, to je pak vyhazování peněz z oken.

 • Mr. Fulham - 17.02.2011, čtvrtek, 00:20
  (0)

  Sordas: Já si moc dobře nedokážu představit, že by to tak, jak jsem to okomentoval já, udělal někdo z města, protože by to ještě někdo napadl, že je v tom bůhví co a kdesi cosi. Proti panu Bartoníčkovi nic nemám, jen mi ten jeho článek přišel prostě divný. Jako by snad někdo chtěl, aby se to takto psalo. Ale to je jedno. Každopádně za portál SlovackoDNES.cz má u mě jedničku jak vyšitou! :-)

 • Moravian - 16.02.2011, středa, 21:34
  (0)

  Řekl bych, že je to ošemetné téma. Podpora fotbalových klubů z veřejných prostředků byla a nejspíš vždy bude závislá na koncepci volených zastupitelů. Určit jednotný model je nereálné a de-facto i nedomakratické. O tom, kolik by město mělo dávat na jednotlivá odvětví je sporné. Navíc o tom nerozhoduje jeden člověk a zoodpovědnost na přidělenou částku omezuje reálné možnosti. Jak píše Pecan, tyto peníze pro subjekt typu 1.FCS nejsou (díky Bohu) ztěžejní a proto je tato diskuze trochu od věci.

 • Pan Puk - 16.02.2011, středa, 21:27
  (0)

  Sordas> Ja proti panu Bartonickovi nic nemam a jeho aktivity na webu SlovackoDnes se zajmem sleduju, ale od jiste doby se jeho novinarsky zajem o nadaci Deti Kulura a Sport a Synot presunul do osobni roviny coz pro novinare neni nikdy moc dobre.
  Na druhou stranu po clanku pana Johanika, ktery se snazil cilene pospinit Slovacko, se nelze divit ze jako fanousci jsme citlivi na clanky, krere se snazi (at uz jenom pochybnym nadpisem) spinit nebo shazovat Slovacko.

 • RNA - 16.02.2011, středa, 21:26
  (0)

  Sordas: zdravím Radku

 • Sordas - 16.02.2011, středa, 21:14
  (0)

  RNA: Prosil bych p. Bartoníčka neurážet. Je to dobrý novinář a naopak je potřeba takových více. Pan Puk: Tak to je bohužel naprosto běžné, že nadpisy článků dělá úplně někdo jiný než redaktor co ho napíše. Dokonce i mění texty v článku, takže to pak může vyznít jinak než autor chtěl. Na druhou stranu p. Bartoníček soustavně bojuje proti různým utajováním při zacházení s veřejnými penězi. Takže to u něj nemají radnice lehké :-) Mr.Fulham: Když bylo město hloupé a nebylo schopné to vysvětlit a navíc poskytlo jen trapné vyjádření, tak se nemá čemu divit.

 • Pan Puk - 16.02.2011, středa, 19:06
  (0)

  No ono je to na iDnes s nadpisama celkem sradna. Casto je tam clanek s nejakym nadpisem a za chvili ho nejaky vrchni editor zmeni na neco lakavejsiho, akcnejsiho, vyhrocenejsiho atd. Treba "Spratansti fotbalisti zahajili pripravu" na "Repka priznava ze priprava je pro nej peklo." Coz se mohlo stat i zde. Ten nadpis je v pravde bulvarni

 • Pecan - 16.02.2011, středa, 19:04
  (0)

  Moc to řešíte vždyť je to blbost. Pro Slovácko jsou ty prachy zanedbatelné, ostatní kluby nemají nic, my jsme na florbal taky nikdy od města žádné prachy nedostali a když jsme ten sport chtěli dělat, tak jsme se museli poskládat sami. Tak to hold chodí. Stejně tady ve měst žádný jiný pořádnů klub není, tak bych to 4 mega dal klidně Slovácku celé, kdyby mu to mělo nějak zásadně pomoct, ale nepomůže, celková částka 4 mega na sport ve městě je ubohá. To je to co je na tom ais tak nejvíc směšné. Slovácko by mělo dostat aspoň tak 20 mega a ostatní sportovní kluby by si měli rozdělit dalších 20 mega, to si myslím, že by byla adekvátní podpora sortu v tomto městě.

 • Mr. Fulham - 16.02.2011, středa, 18:49
  (0)

  goor: Taky mně to příjde jako hodně nešťastný nadpis, který působí dojmem, jako by měla být válka.

 • Goor - 16.02.2011, středa, 18:40
  (0)

  Na tomto článku je nejhorší ten nadpis "Fotbal versus menší sporty. V Uherském Hradišti se přou o městské dotace" Ale žádný spor ve smyslu, že by nějaký jiný sport chtěl prachy na úkor fotbalu.

 • Survival - 16.02.2011, středa, 18:33
  (0)

  Nechápu, proč tady ryjete do pana Bartoníčka. V článku pouze píše, jak by to mělo být podle zastupitelů...

 • eLucky - 16.02.2011, středa, 18:32
  (0)

  No je videt, ze je okurkove obdobi... zadny Koller do Slovacka neprisel, tobogan v UH uz asi ide, toz neni o cem psat... tak vytahnu kravinu no... jen nevim, proc se nepopta treba v konkurencnim zline kolik prispiva mesto, i kdyz prece jen je krajske, na fotbal. Panove na radnici by se meli spis stydet, ze Slovacku, ktere dela mestu neocenitelnu reklamu, davaju takove kapesne...

 • Slovácko Kingdom - 16.02.2011, středa, 18:28
  (0)

  A co když nás chtěl Bartoníček pošťouchnout k tomu, že bysme měli bojovat za více než jen směšné necelé 2 miliony?

 • Mr. Fulham - 16.02.2011, středa, 18:26
  (0)

  Pan Puk asi narážíš na článek o tom, jak Město UH neuplatňuje možnost kasírovat za automaty. Taky nechápu proč se někdo rýpe v něčem, co je dobrovolné. pokud je mi známo, tak toho města využívat mohou, nikoliv musí! A řekněme si to na rovinu, společnost Synot dává tomuto městu víc než kolik by město mělo z beden, takže selským rozumem, proč brát trochu, když mohu mít více...

 • The Reds - 16.02.2011, středa, 18:16
  (0)

  To Bartoniček: Jako fanouška 1.FC Slovácko MNE URÁŽÍ, že není dotace od Města UH mnohem větší a ne naopak ...

 • The Reds - 16.02.2011, středa, 18:12
  (0)

  Tak tohoto novinářského šťourala Bartoníčka jsem už na tištěných stránkách MFD několikrát zaznamenal. Nyní se snaží otevřít kauzu, která vlastně ani neexistuje. Asi proto, aby měli zaměstnavatelé pocit, že něco dělá ... Proboha chlape, zjistil jsi si, kolik se ve srovnatelných městech vynakládá na podporu podobně velkých a v celostátním měřítku úspěšně vedených klubů? Pravděpodobně ne. Částka necelých 2M je pro mne směšná v pohledu na vynaložené koruny na vybudování třeba slavného Akvaparku. Chápu nářek menších sportovních klubů, které třeba ostrouhaly úplně, ale bohužel je to tak a příště budou muset zabojovat o část městského krajíce lépe :-)

 • Pan Puk - 16.02.2011, středa, 18:10
  (0)

  tak autor je Radek Bartonicek, kteremu leze vse kolem Synotu krkem. Myslel jsem ale, ze kdyz uverejnuje na svem webu Slovackodnes clanky o Slovacku od pana Dufky, tak nebude na neho nesmyslne utocit. Ale asi jsem se spletl.

 • RNA - 16.02.2011, středa, 18:02
  (0)

  P.S. trošku mně to připomíná situaci ve Veselí, kde se soustavně hází klacky pod nohy Brittermu a kde dvojnásobné mistryně ČR nedostaly několik let ani korunu

 • RNA - 16.02.2011, středa, 18:01
  (0)

  Ted to chcu psat, že ten článek nějak tak nechápu, k čemu má sloužit? Je mně jasné, že k pošpinění Slovácka. Místo toho, aby se tu na jediný vrcholový sport v regionu nahlíželo k respektem a dělalo se maximum pro rozvoj klubu, tak se mu hází klacky pod nohy. Zkurvení Bartoníčci, Johaníci a další. Je zajímavé, že pokud slyším chválu ne tento klub či jeho fanoušky vychází vždy z jiných koutů republiky, než je Slovácko, což je na tom to nejsmutnější! A komentář k fotce v článku je všeříkající: Fanoušky Slovácka nejspíš dotace pro jejich klub neuráží.

 • Mr. Fulham - 16.02.2011, středa, 17:32
  (0)

  Mě hlavně tento článek příjde jako naprostá hloupost. Nikdo z těch, co se v něm vyjadřují, neřekli proti fotbalu ani půl slova, akorát pan Mikula, který se domníval, že autobusy jezdí z Luhačovic nebo z kama, ale je fakt, že autobus stojí za tribunou D. Klidně se tem běžte podívat. Navíc v tom článku je to objasněno mluvčím klubu Alešem Mazúrkem, který to snad vysvětlil jasně. Takže jediné co mi na tomto článku není jasné je to, co tím autor sleduje...

 • Pan Puk - 16.02.2011, středa, 17:26
  (0)

  Jeste ze nevlastni Slovacko mesto. To by muselo dat rocne cca 20 milionu a to by kazdy rok rvali uplne vsichni, ze fotbal vyjida mesto a ze radeji nez cutalistom to dat detem, chudym, umelcum, mladym, starym ... To stavajicich 1,85 mio za zakladni vydaje klubu a stadionu je vlastne pohoda. Slovacko je nejvetsi sportovni klub ve meste, tak je preci jasne ze by melo dostat nejvetsi prizpevek. Navic pokud hraje na mestskem stadionu. Nic proti opozici a jejimu hlidani rozhodnuti vladnouci koalice, ale meli by se podivat kolem, kolik ostatni mesta davaji ligovym fotbalovym ci hokejovym klubum. To by asi pan Mikula hledel.

pristi
 Další články:
21.02.2011, pondělí, 12:33 - Švancara: Nezdar Komety mně teď kluci dávají pořádně sežrat
21.02.2011, pondělí, 10:07 - Generálka Slovácka: remíza s účastníkem Ligy mistrů
18.02.2011, pátek, 12:14 - Moje nejlepší příprava, raduje se desetigólový kanonýr Slovácka
17.02.2011, čtvrtek, 17:49 - Zelenkova anabáze končí, fotbalista Slovácku odpustil část milionového dluhu
15.02.2011, úterý, 23:32 - Fotbalový záložník Lukáš Zelenka se stal posilou budapešťského Honvédu
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace