*
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
Více na fcslovacko.cz
*
včera
Stanislav Hofmann pred Zlínem
13.09.2021
Filip Vecheta po Slavii
13.09.2021
Martin Svedík po Slavii
11.09.2021
U17: FCS-Ml.Boleslav 0:1/0:0/-Širuch 11.9.2021
11.09.2021
U19: FCS-Ml.Boleslav 1:1/0:1/-Širuch 11.9.2021
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 956 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem
29.10.2019
Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
07.10.2019
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019
Fanoušci v zápase proti Gottwaldovu

Euforii necítím. Slovácký šéf o podzimní jízdě, zájmu o Trmala i posilách

17.11.2019, neděle, 15:19
pojezny_slovacko_velky.jpg

V první polovině základní části ligy získali fotbalisté Slovácka vůbec nejvíc bodů ve své historii – 25. Do odvet však vstoupili porážkou, kterou zažili poprvé od poloviny září, a vypadli po ní z elitní šestky.

„Nic to se mnou nedělá, vůbec nic se nemění. Jsme samozřejmě klubem, který by byl hrdý na to, že se drží v šestce, pořád ji máme na dosah. Ale zároveň musíme být obezřetní, liga je vyrovnaná a aktuální umístění nic neznamená. Důležité je pořád sbírat nějaké body a držet se co nejvýš,“ říká v rozhovoru pro MF DNES a iDNES.cz výkonný ředitel klubu Petr Pojezný.

Úspěšnou první polovinu sezony s výhrami – třeba na hřištích Sparty a Plzně nebo v derby proti Zlínu – jste si ale užil, ne?
My si ligu „užíváme“ neustále. Jsme vděční a hrdí, že klub jako Slovácko je schopný dlouhodobě hrát nejvyšší soutěž. Někdy máme období, kdy se nám daří víc, jindy třeba zase takové, kdy se nám nedaří. Je důležité se stále rvát o ligovou příslušnost.

Předpokládám, že až tak podařenou první polovinu základní části jste ani sami nečekali. Přivedlo vás to i ke změně cílů, k myšlenkám na Evropu?
To úplně ne. Naše dlouhodobé ambice už jsem zmiňoval. Zároveň už jsem ale i v minulosti opakovaně říkal, že pokud by se někdy objevila šance na cokoliv, porveme se o to. Že se zatím dokážeme držet s nepoměrně silnějšími kluby, je pro nás příznivé, musíme ovšem především vnímat realitu.

V minulém období klub na veřejnost působil, jako by trochu stagnoval. Berete současnou euforii i jako vítaný impulz? Nechystáte se jí využít například k pozvednutí návštěvnosti, která v poslední době klesala?
Odehráli jsme dobře první polovinu soutěže, je potřeba, abychom zvládli i tu druhou. Pak můžeme hodnotit. Pokud bychom na podařené období nenavázali, šlo by to pozitivní do ztracena. V klubu je hodně práce, kterou je nutno udělat. Řeším reálné věci, žádnou euforii neprožívám.

„Nevím, jak víc nalákat fanoušky na stadion než pozitivními výsledky.“

Ani majitel klubu Zdeněk Zemek?
Myslím, že ani on. Samozřejmě je ale i pro něj pozitivní, že se v tabulce pohybujeme nahoře.

Nepřišel s tím: Zaútočme na poháry, když to máme tak nadějně rozehrané?
Stejně jako jsem s ním nezažil propadání panice, když se nám nedařilo, tak si u něj teď, když se nám daří, nevšímám, že by jej ovládala nějaká euforie. Ta vypadá jinak. Stojí za klubem v dobách lepších i horších, to je pro mě podstatnější.

Sponzoři to mají podobně, nebo se vám jich teď hlásí víc?
Sponzoři i fanoušci jsou bohužel realisty, nevidím ani zvýšenou návštěvnost, což je pro mě trošku zklamáním. Samozřejmě vnímám, že jsme hráli doma s trochu méně atraktivními soupeři nebo v ne úplně šťastné časy, ani počasí teď nebylo bůhvíjaké. Na druhou stranu ale nevím, jak víc nalákat lidi na stadion než pozitivními výsledky. Právě to, že jsme neměli špičkové výsledky, jsme v minulosti slýchali jako argument slabší návštěvnosti. Teď se to významněji nepohnulo ani po výhrách kluků na Spartě nebo v Plzni.

Zmiňoval jste ne úplně šťastné časy domácích zápasů. Jste jediní, komu vadí začátky v brzkém odpoledni i za pěkného počasí?
Myslím, že je víc nespokojených, ale ty v uvozovkách silné kluby hrají stejně vždy v podvečer v televizních zápasech a bez těchto klubů to změnit nedokážeme. Časy jsou dané, nastavení televizních práv to neumožní.

Před rokem, než nastoupil trenér Martin Svědík, byl tým i na posledním místě ligové tabulky. Nabízí se, že za tu proměnu může on. Ale je to tak jednoduché?
Vždycky je faktorů víc. Významné je i to, že se klub z každé zkušenosti poučí. Ale trenér má na tom samozřejmě výrazný podíl.

Co se změnilo?
Malinko jsme museli přistoupit k realitě namísto našich přání a představ hrát to jen s mladými hráči a usilovat o výrazně dominantní fotbal. Trenér Svědík přizpůsobil hru reálnému stavu, tomu, v čem je mužstvo silné. Dokáže být hodně efektivní.

Je těžké vybalancovat dobré výsledky a snahu nasazovat vlastní mladíky? V poslední době se do týmu tolik neposouvají.
V první fázi jsme o tom samozřejmě vedli diskuse, zároveň jsme se rozhodli pro tento typ trenéra vzhledem k situaci. Martin Svědík potvrdil to, s čím jsme jej brali. Pro nás coby vedení je samozřejmě otázkou, jak směřovat klub dál. Ale já jsem přesvědčený, že i s trenérem Svědíkem se dá hrát s mladými hráči. Na druhou stranu on připomíná, že i mladí hráči musí nejprve reálně mít na ligu, pak ji hrát můžou. Proto jsme třeba přistoupili k tomu, že jsme některé mladé hráče poslali na zkušenou do druhé ligy. Místo si musí vybojovat, tak to prostě je.

Martin Svědík byl vyhlášený trenérem měsíce října. Co myslíte, kdy po něm sáhne větší klub?
To nevím. Má tady platnou smlouvu do 30. června 2021, a když se s ním bavím, nepadají od něj myšlenky, že by měl někam odcházet. Ale ve fotbale je všechno možné, pokud by to přišlo, museli bychom si s tím poradit.

Udělal si u vás jméno?
Samozřejmě. Nejen sobě, ale i Slovácku.

Toho, že jste jej loni vykoupili z Jihlavy, údajně za dva miliony korun, předpokládám, nelitujete.
Za transfery hráčů jsme neplatili téměř nic, tak jsme si jakoby koupili trenéra, ale ani tato cena nebyla nějak závratná. Určitě to mělo smysl.

On opakovaně zmiňuje nespokojenost se šíří kádru, chce větší kvalitu na krajích obrany, víc možností v útoku. Splníte mu to?
Ale tak je to u každého trenéra. Udělám maximum pro to, aby se povedlo co nejvíc pozitivních věcí pro Slovácko, ale druhou věcí je říct si, co je reálně možné. Proti minulosti jsme v poslední době přivedli několik hráčů, zároveň však nejsme klubem typu Jablonec, Sparta, Baník, abychom investovali do nějakých vyšších transferů. Uvidíme, co se podaří.

Co konkrétně se s mužstvem bude v zimní pauze dít?
Doufám, že se kádr ještě vyztuží a budeme pokračovat.

Už máte nějaké výztuhy připravené?
Není asi žádným tajemstvím, že jsme se dohodli s útočníkem Václavem Jurečkou z Opavy, kterému končí k 31. prosinci smlouva. Když tam nechtěl pokračovat dál, nabídli jsme mu, jestli by nechtěl jít k nám. Jsme rádi, že se pro nás rozhodl. Uvidíme, jak se tady prosadí. A uvidíme, co se povede i ohledně zmíněného zesílení defenzivy.

V ofenzivě je velmi platný Ondřej Šašinka, který už skóroval pětkrát. Jak reálné je, že jeho roční hostování ukončí mateřská Ostrava už v zimě?
To je zatím ve hvězdách, podle smlouvy musíme vědět do konce prosince, jestli si jej Baník vyžádá zpět, nebo tady bude normálně pokračovat. Pro Slovácko by bylo nejlepší, aby zůstal. A myslím, že pro hráče – a potažmo i pro Baník – je důležité, aby hlavně hrál, a je otázka, jakou by na to tam teď měl šanci.

Když jsem se ptal na kouče Svědíka... Kdy čekáte, že dojde k prodeji brankáře Matouše Trmala?
To se ve fotbale opravdu těžko odhaduje. Může se to stát za dva měsíce, stejně jako třeba nikdy.

V čerstvých 21 letech je suverénně nejmladší brankářskou jedničkou v lize, zároveň při 38 ligových startech už má 17 čistých kont a je stabilním členem reprezentační jednadvacítky. Je kolem něj velký poprask?
Určitě je to zajímavý brankář a jsme za to rádi. Má před sebou velkou budoucnost, ale musí za tím jít, ještě se toho potřebuje i spoustu naučit. A naštěstí Matouš ví, že ještě má co dát Slovácku a taky Slovácko jemu. Je otázka, co a kdy přijde. Pak jde taky o to, správně se rozhodnout, co bude pro všechny nejlepší. Mě u každého hráče především zajímá, aby hrál ve Slovácku. Když ale nabídka stojí za to a měli bychom mu bránit v postupné kariéře, asi by stejně nebylo dobré držet jej tady silou. Vždycky se to ale všechno musí potkat. Hráče nerozprodáváme při první nabídce.

V mládeži se jeví jako velký talent útočník Filip Vecheta. Kdy začne nahlížet do ligy?
Má teprve šestnáct let, s kádrem už občas trénuje, ale pořád ještě hraje za dorost. Zrovna teď budeme s trenérem hodnotit dosavadní část podzimu a už si i řekneme představu, jak s kádrem naložit dál. Zrovna u Vechety určitě budeme diskutovat, jestli ho v zimě neposuneme do dospělého fotbalu, ale myslím, že je to zatím tak na hraně. Ten kluk samozřejmě je zajímavý, ale ještě to má všechno před sebou.

On mluvil v minulosti o zájmu zahraničních klubů, například anglického Fulhamu. To nakonec padlo?
Ne, ale když kluci někam mají jít, měli by být připravení. Zatím se nám to celkem povedlo u Michala Sadílka do PSV Eindhoven i Matěje Kováře do Manchesteru United. Je to i věc rozhodnutí rodičů. Myslím, že Filip s rodiči je soudný, jde krok po kroku. To je vždycky lepší než skočit do neznáma. Možnosti jsou různé, může jít přes naši ligu i přímo. Takových rozhodnutí u mladých hráčů už jsme udělali spoustu, snažíme se z těch zkušeností čerpat a vidět, na co reálně ti hráči teoreticky mají.

Jak moc vám ty zmíněné dva velké přestupy Sadílka a Kováře pomohly? Šlo v nich spíš o prestiž, nebo i vyloženě o peníze?
Bohužel u mladých hráčů je to spíš zajímavé pro ně samotné. Pro nás coby klub je samozřejmě velmi těžké jim to odmítat. Tito dva tu změnu zvládají dobře. Šlo u nich o postupné kroky, Sáďa nejdřív byl v PSV na hostování, až pak přišel postup. Matěj byl zase v Manchesteru asi dvakrát na stáži. Zároveň je potřeba počítat s tím, že podobné transfery by se v klubech, jako jsme my, měly stát tak jednou za deset let. Většina našich kluků by se měla prosadit spíš přes českou ligu. Ale když se ta možnost objeví, proč v tom hráči bránit. Strašně důležité ale je, aby kromě fotbalové připravenosti to měli kluci i srovnané v hlavě, to u fotbalistů často bývá oříšek. Zrovna Sadílek s Kovářem ale jsou charakterově velmi vysoko, takže není náhoda, že právě jim to tak vychází.Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • Vosolys - 20.11.2019, středa, 08:55
  (0)

  Sak se zranil, dobre ze ho nepodepsali...a par golu ve 3. lize není žádné terno. Až to potvrdí v 1. lize, pak můžem plakat.

 • Skein - 19.11.2019, úterý, 13:33
  (0)

  hlavně ty dva odstavce i o slovácku, toš nevím., myslím že Svědík a vedení moc dobře vědělo, prostě se to sešlo..

 • karagavrylydys - 19.11.2019, úterý, 11:41
  (0)

  Harba do Karviné? https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2019-20/371849/harba-je-ve-forme-zamiri-do-karvine-pomohl-by-rika-kouc-vyskova-trousil.html

 • fcs - 18.11.2019, pondělí, 23:17
  (0)

  Nechci odsuzovat ničí nápady pro zlepšení návštěvy,ale jak někdo může napsat že WiFi zdarma zlepší návštěvnost to je s prominutím k smíchu :D

 • Michal fcs - 18.11.2019, pondělí, 20:47
  (0)

  léta se na fanouška kašlalo a momentálně zlepšené výkony mají vše napravit???

 • Šovkovskij - 18.11.2019, pondělí, 19:52
  (0)

  Myslím, že se opravdu shodneme všichni v tom, že klub pro nalákání fanouška nedělá lautr nic. Mám silný pocit, že pan Pojezný žije někde v minulém století, kdy šlo opravdu hlavně o fotbal a dobré výsledky prostě lidi přitáhly. Jenže doba se velmi výrazně změnila a výsledky, či předváděné výkony nejsou zdaleka jen to, co lidi přitáhnou. Pan Pojezný prostě zaspal domu. K tomu si připočítejme obrovskou konkurenci v podobě různých kin, obchodních center, aquaparků, a já nevím, čeho ještě, co dnešní doba nabízí a když to srovnám s tím, co nabízí Slovácko, tak je to Mercedes versus Žigulík. Ať se Vám to líbí, nebo ne, je to tak. Prostě tohle je realita, kterou vedení klubu absolutně nepodchytilo. Ať mi nikdo netvrdí, že investice do nějaké marketingové akce je pro prvoligový klub zničující, že by si ji nemohl dovolit, navíc v případě toho, že se návštěvnost zvedne a o Slovácku se bude i více mluvit (o sponzorech nemluvě - co jim vlastně klub nabízí, když nejeví zájem o vlastní fanoušky, kteří jsou logicky a zákonitě důvodem toho, proč firmy, sponzoři chtějí být vidět).

 • Skein - 18.11.2019, pondělí, 12:29
  (0)

  to fandajakhrom: prvně se na uč číst, za druhé pointa mého příspěvku je jinde ( k wifi).

 • eLucky - 18.11.2019, pondělí, 11:58
  (0)

  Petr má pravdu v tom, že v česku je bohužel základ hra - v drtivé většině nemáme na tribunách srdcaře prostě. To se ostatně potvrdilo nejednou při řadě akcí pořádaných klubem, fanclubem nebo fanoušky, kdy zájem o tyto marketingové byl naprosto mizerný. Na druhů stranu jestli by někdy mělo smysl jít do marketingových aktivit víc, tak je to teď kdy se klubu daří na hřišti více než kdy dřív... A pořád dokola si možeme lhat do kapsy, že děláme pro fanoušky co možeme, nesmysl,... dneska přinášíme ve všech hlediscích pro fanoušky pouze nutné minimum, které navíc z valné většiny drží na té minimální úrovni lidi mimo klub, protože jim to není jedno.

 • Babu - 18.11.2019, pondělí, 10:53
  (0)

  No myslím, že tou větou, že Pojezný neví, jak víc nalákat lidi na stadion, naběhl na vidle... Vždyť klub nedělá pro fanouška vůbec nic, najme securitku, hráči vyběhnou a o poločase je losovačka, ale to je vše. Žádný program, autogramiády hráčů, představení dresů... Já vím, že na to nejsou prachy a lidi, ale plácnout do médií, že už neví, jak víc nalákat lidi.. to si sám podrazil nohy.

 • riedlss - 18.11.2019, pondělí, 10:47
  (0)

  ono je to všechno pěkné, ale jak už každý ví, fanoušek tady nic nezmění. Pokud nebude chtít něco změnit klub tak se nic prostě nezmění a my budeme pořád frflat. Há osobně už tohle vzdal. A budu se stále opakovat, fanoušek si tady zaslouží víc a klub dělá pro tento vztah úplné kulové, sorry.

 • fandajakhrom - 18.11.2019, pondělí, 10:08
  (0)

  Skeine: mimo jsi možná tak ty. Snažím se tady diskutovat, jak namotivovat případné nové fanoušky (i mladší), aby přišli na fotbal.. Neblábol a zkus něco vymyslet ty. Vzhledem k tomu, že tě nenapadne nikdy nic, tak mlč prosím tě.. To, že lidi čumí do mobilů je holý fakt a nic s tím nenaděláš.. je potřeba se jim přizpůsobit....a dát jim něco navíc ... tak to je.. já osobně nic nepotřebuji (a na zápas přijdu vždy).. nic navíc ale nevidím.... na klobásu a pivo čekám 15 minut... zábava (pro mne a děti) před zápasem je nulová... když jdu občas do VIPky, tak se směji .. není tam čeho se napít (o jídle nemluvím).. chápu, že to všechno odpovídá naší ekonomické realitě, ale pokud se nebudeme snažit to změnit, tak to lepší jak vidno nebude

 • GarryR - 18.11.2019, pondělí, 07:36
  (0)

  Nechápu ze tady řešíte takovou koninu. Jak píše ridls, stačí 20mb o poločase na výsledky a je

 • Skein - 17.11.2019, neděle, 19:42
  (0)

  jinak o tomu losování, tady se spíše házejí míčky a jdeš třeba na véču na La Bru...., ale co si vybavuji z minlých let..se právě čísla losovala co byly na programu (5 výher)...asi tak.

 • riedlss - 17.11.2019, neděle, 19:41
  (0)

  Já myslel všude jinde na stadionech u nás :) letos jsem byl, v opavě, na bohemce, slavii, sparte, budejicich, olomouci, všude....a nikde jsem se nepřipojil :)

 • Skein - 17.11.2019, neděle, 19:38
  (0)

  často na stadioně v zahraničí wifi je, ale pozor ne na to, abys mohl jít na fejsbuk, insta a dívat se na youtube. Je to systémově zpracovené, na promo - aplikované třeba partnery slovácka, aktuální info co je na hřišti (gol. žlutá, bez videa), pak například aplikace můž zápasu apod. Vše omezené a další věci blokované. ;) fanda, je trochu mimo.. asi tak. Byla i tomto diskuze, ztm věc budoucna.

 • riedlss - 17.11.2019, neděle, 19:37
  (0)

  Já myslel všude jinde na stadionech. ,,Cesta do pekel,, je myšleno s nadsázkou. Jinak nevím k čemu neomezená, chcete koukat o poločase na seriály??? Já tak někdy kouknu max na výsledky a to je všechno.

 • Bobby - 17.11.2019, neděle, 19:24
  (0)

  Je teda fakt, že o poločase bych wifi využil, ale jinak je to totální kravina. Už tak lidi čumí do mobilů pomalu víc, než na fotbal.

 • fandajakhrom - 17.11.2019, neděle, 19:22
  (0)

  tak wifi není všude zaheslovaná ani náhodou (aquapark, tesco, kfc a mohl bych dlouze pokračovat) a už vůbec netuším, proč by to měla být cesta do pekel.. a kdes přišel na to, že má každý data nechápu. a pokud má, tak zdaleka ne neomezená.... Losování programů (nebo vstupenek) je dobrý nápad

 • riedlss - 17.11.2019, neděle, 19:18
  (0)

  Ale chápu, vztah klub fanoušek rovná se nula. Dovedu si představit, že by se aspoň losovalo na program a výherce by si odnesl půllitr slivky :) aspoň tak lidi motivovat, aby si ten program koupili...

 • riedlss - 17.11.2019, neděle, 18:36
  (0)

  Tak to sorry, ale kdekoliv jsem byl tak wifi neměli a pokud ano tak zaheslovanou....to je cesta do pekel. Navíc má téměř každý data...

 • GarryR - 17.11.2019, neděle, 18:31
  (0)

  Do řiti s Wi-Fi. Fotbal je na hřišti.

 • fandajakhrom - 17.11.2019, neděle, 17:01
  (0)

  Nízké návštěvy: namlsanost fanoušků, špatné časy zápasů, dál mě asi nic nenapadá.. Fanoušek jakožto běžný zákazník ale asi čeká za zaplacené vstupné "něco navíc". Osobně si myslím, že by mohla být na stadionu k dispozici free Wifi (před a po dobu zápasů). Hlavně mladší ročníky by to asi potěšilo (a oslovilo)... Před další sezónou bych nabídl současným permanentkářům slevu, pokud přivedou nového fanouška (který si koupí permici).. Je potřeba to různě zkoušet ;)

pristi
 Další články:
28.11.2019, čtvrtek, 09:11 - Výjezd do Gottwaldova - 5. bus!
24.11.2019, neděle, 10:01 - Inženýr Krejčí se pomalu loučí se Slováckem. A řeší, co dál
20.11.2019, středa, 13:09 -  V Baníku jsem neviděl budoucnost, přiznává stoper Slovácka Srubek
11.11.2019, pondělí, 11:00 - Hellebrand: Zápas v Budějovicích se zlomil našim neuznaným gólem
11.11.2019, pondělí, 10:05 - Regulérní gól, myslí si Navrátil. Je to až vtipné, přidal se Trmal
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace