23.04.2024
Fanoušci v zápase proti Plzni

Domácí ligová premiéra proti Ústí kouči Jurkemikovi zhořkla

09.08.2008, sobota, 21:29

Slovácko po roce opět nedokázalo porazit Ústí nad Labem, v samém závěru navíc gólem Volka přišlo i o bod a podlehlo 0:1.

1.FC Slovácko - FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

Branky: 90. Volek

Sestava Slovácka: Filipko - Lysoněk, Ineman, Šimáček, Němčický(63. Psohlavec) - Kubáň, Randa, Berger(85. Stýskala), Gonda - Matůš, Chmelíček

První poločas nabídl několik zajímavých akcí, každopádně diváci Slovácka určitě předpokládali jednoznačnější průběh a nějakou tu branku v hostující síti. Jenže nic takového se nekonalo.

Mladý ústecký kolektiv bojoval s domácími borci hráče Slovácka svou bojovností zaskočil.  Chyb se sice hosté nevyvarovali, díky špatné koncovce domácích hráčů ale drželi hráči Ústí po pětačtyřiceti minutách pro ně výhodný bezbrankový stav.

Nic na tom nezměnila ani akce Gondy po Škodově ztrátě míče, Matůš totiž jeho přihrávku v gól nepřetavil. Podobně si domácí vedli v 38. minutě. To nebezpečnou Gondovu střelu vyrazil Porcal a ani napodruhé domácí nedokázali zakončit přesně, Matůš totiž místo přihrávky raději střílel z otočky nad.

Slovácko se kombinacemi dostávalo přes hráče hostí, jenže po zemi se v první půli hrálo mnohem méně, než vzduchem. Nešvar z dřívějších zápasů, nakopávané míče, se neustále vkrádal na kopačky hráčů Slovácka a tato taktika se neukázala příliš účinnou, což potvrdil také hostující kouč Svatopluk Habanec: "Nakopávaných míčů bylo ze strany domácích hodně a z toho my jsme profitovali. Měli jsme odražené balony a mohli jsme držet balon. Od domácích mi chybělo více centrů ze strany a nabíhajícíh hráčů."

Ústí si mnoho příležitostí nevytvořilo, skórovat ale také mohlo. Po jednom z centrů ze standardní situace se míč dostal do šestnáctky k volnému Bartošovi, z několika kroků ale poslal míč mimo.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří v prvních minutách drželi míč na domácí polovině a nebezpečně pálili Volkem, kterému střelu stačili obránci zblokovat. Čas Slovácka přišel mezi 50. a 60. minutou, kdy si vytvořilo tlak i šance, jenže ta koncovka... Gonda několikrát prošel obranou hostí, ale jednou míč převzal Matůš a akci nedokázal dokončit, podruhé z voleje pálil nad. Ani Matůšovi se dnešní zápas nedařil. Randův perfektní pas za obranu také využít nedokázal a i přes bojovnost chybělo zakončení.

Po hodině hry měl velkou příležitost Rudnytsky, Šimáček ve spolupráci s Filipkem ale jeho akci zastavil. Poslední desetiminutovka opět patřila Slovácku. Největší příležitost v té době vypracoval pro Psohlavce Kubáň, první jmenovaný ale poslal míč vedle.

Dnes bojovněji hrající hosté se dočkali, podobně jako před rokem, v posledních minutách zápasu. Psohlavec ztratil míč na vlastní polovině, přestal hrát, čekal na hvizd rozhodčího. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá a míče se tak zmocnil Volek. Ten, nikým netísněn prošel s míčem na "dostřel" Filipkovy branky a levačkou téměř v ní vymetl pavučiny.

Slovácko už v posledních minutách na gól odpovědět nedokázalo a první domácí zápas tedy prohrálo 0:1 a znovu tedy s Ústím klopýtlo (potřetí v posledních dvou sezonách). Premiéra před domácím publikem tak trenéru Jurkemikovi příliš nevyšla a určitě si ji představoval úplně jinak. Příští týden se tým Slovácka bude pokoušet zaváhání napravit v Jihlavě, kde se v pátek střetne s místní Vysočinou.