*
včera
Lukáš Sadílek po Budejovicích
včera
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Díky holkám jsem se naučil trenérskému řemeslu, tvrdí Vlachovský

02.06.2018, sobota, 10:15
pet vlachovský_velky.jpg

Dlouhých deset let se trenér Petr Vlachovský věnoval ve Slovácku dívkám a ženám. Nejprve čtyřiatřicetiletý kouč vedl v Uherském Hradišti žákyně, potom po kamarádce Jitce Klimkové převzal první tým, se kterým proháněl dva dlouhodobě nejlepší české celky, Spartu a Slavii. V nové sezoně se rodák z Moravan u Kyjova postaví elitním pražským týmům znovu.

Jenom kulisy budou poněkud jiné. Vlachovský totiž mění nejvyšší ženskou soutěž za HET Ligu. Respektovaný a úspěšný kouč přijal nabídku hlavního trenéra Michala Korduly, kterému bude u mužů Slovácka pomáhat v roli asistenta.

„V první řadě už jsem na sobě cítil, že bych potřeboval v trenérské kariéře změnu. Prvoligovou atmosféru znám jako divák a moc se těším, až ji zažiji i jako trenér,“ říká Petr Vlachovský.

Kdy vás trenér Kordula oslovil s nabídkou, abyste mu pomáhal v roli asistenta?
S Michalem se známe od vidění poměrně dlouho. Nejvíce nás spojilo studium trenérské profi licence, kde jsme pořád diskutovali o fotbale. Dlouho se bavíme o možnostech mého zapojení do chlapeckého fotbalu, ale já holky nechtěl opouštět. Proto jsme se domluvili, že si znovu sedneme až v dubnu, kdy jsme všechno probrali a domluvili se.

Rozmýšlel jste dlouho?
Přiznám se, že ne. Jen mě zajímala náplň mé činnosti a hlavně to, co bude s ženským fotbalem na Slovácku dále. S kolegou Svaťou Mackem jsme zde ženský fotbal budovali deset let a moc by mě mrzelo, kdyby se všechno rozpadlo jako domeček z karet. To teď nehrozí, jelikož v ženském fotbalu na Slovácku budou schopní lidé.

Jaké byly reakce nejbližšího okolí, děvčat z týmu?
S některými hráčkami jsme se o tom bavili, ale spíše okrajově. Jinak okolí mi převážně gratulovalo ke kariérnímu posunu, i když já to beru jinak, jelikož jsem vedl i národní tým dívek a této pocty jsem se po kvalifikaci vzdal.

Odrazoval vás někdo z kolegů nebo vašich blízkých?
Ne, to ne, s takovými reakcemi jsem se nesetkal.

Co vás na práci u prvoligového týmu láká nejvíce?
Je toho hodně. V první řadě už jsem na sobě cítil, že bych potřeboval v trenérské kariéře změnu, a tak se na ni těším. U týmu budeme tři trenéři a je skvělé, že jsme na podobné fotbalové vlně a moc mě činnost s těmito kolegy láká.

Už víte, jaké budete mít kompetence a co všechno budete mít na starosti?
U týmu jsme dva asistenti, jsme de facto servis pro hlavního trenéra. Co on si bude přát, tak to splníme. A je toho vážně hodně. Tréninky jsou pomocí nejmodernější techniky zaznamenávány a vyhodnocovány, to stojí hodně času. Slovácko má ve svém středu spousty mladých hráčů, a proto je naším úkolem tyto hráče posouvat na vyšší fotbalovou úroveň. Věříme, že přijdou i dobré výkony a výsledky.

Slovácko letos hrálo pouze o záchranu. Co je potřeba udělat pro to, aby se v dalších letech tým pohyboval ve vyšších patrech tabulky?
Myslím si, že jarní část sezony byla dobrá. V jarní tabulce skončilo Slovácko na šestém místě. Proto by bylo fajn na tento půlrok navázat a prožít klidnější sezonu, než byla ta letošní.

Dá se vůbec srovnat práce s muži a ženami?
Je to sice stejná hra se stejnými pravidly, ale ta činnost u žen má svá specifika. Psychika dívek je v mnoha ohledech velmi křehká a od trenéra je potřeba více porozumění. Hráčky Slovácka jsou amatérky, hrají zadarmo, přesto trénují, co se týče kvantity tréninků, podobně jako jejich mužští kolegové. Fotbalu hodně dávají, stěhují se za ním do Uherského Hradiště, obětují mu spousty volného času a hlavně trénují s obrovským zaujetím.

Ženy Slovácka každým rokem proháněly Spartu a Slavii. Mohou něčeho podobného v blízké budoucnosti dosáhnout i muži?
Každý na Slovácku by si to přál, ale přední týmy mají úplně jiné možnosti než my tady v Uherském Hradišti. Prohánět tyto soupeře v tabulce je troufalé tvrzení, ale i letos na jaře jsme se přesvědčili, že se dá hrát s každým. Slavia, Sparta a ani mistrovská Plzeň nedokázaly Slovácko porazit.

U týmu Slovácka žen jste působil dlouhých deset let. Jak na toto období vzpomínáte?
Ve Slovácku jsem začínal, když se zde zakládala dívčí mládež, měl jsem na starosti přípravku a žákyně. Po třech letech jsem se posunul na trenéra žen a celé období bylo velmi krásné. Díky holkám jsem se naučil trenérskému řemeslu. Poslední dva roky jsem si vážně užíval, jelikož mě tréninky s nimi velmi bavily. Vztahy realizačního týmu a hráček fungují ve Slovácku na přátelské vlně a v tomto rodinném prostředí je pro každého radost být.

Jakého úspěchu si nejvíce vážíte?
Vzpomínám si na překvapivé vítězství s žákyněmi na turnaji Sparťanka cup, pak jsme s ženami dvakrát porazili Spartu, postoupili přes Slavii do finále poháru…Cenných výsledků je více, ale pro mě bylo největším zážitkem to, že jsem s hráčkami mohl vůbec být a to jejich tréninkové nasazení a chuť se stále učit mně utkví v paměti do konce života. Jediné, co mě mrzí, je to, že nikdy nezjistím, jak dobří jsme skutečně mohli být. Loni v létě jsem tušil, že to může být má poslední sezona a těšil jsem se, až to rozbalíme v plné síle, ale družstvo se nám po zdravotní stránce rozpadlo, jelikož spousta hráček utrpěla vážná zranění.

I tak sezona dopadla poměrně dobře. Postoupili jste do finále poháru, v lize skončili třetí. Mohlo to být ještě lepší?
Jak už jsem nastínil, kvůli absenci spousty důležitých hráček jsme ze sezony vytěžili zřejmě maximum. Postup do finále přes mistrovskou Slavii byl skvělým úspěchem a i ve finále jsme odehráli se Spartou slušnou partii. . Pražská „S“ jsou ženské týmy, které fungují na profesionální úrovni, hráčky se fotbalem živí a jakýkoliv bodový zisk je pro Slovácko velkým úspěchem. Navýšil se i rozdíl mezi námi a ostatními ligovými týmy. Finanční možnosti máme podobné, přesto ten sportovní rozdíl je po dobu několika let výrazný a těší mě, že jsme ve výchově hráček napřed.

Poslední zápas s Plzní jste ovšem nezvládli. Nečekal jste výsledkově lepší rozlučku?
Přáli jsme si lepší výsledek, dokonce to i na něj první poločas vypadalo, ale přišla chyba v rozehrávce, penalta, červená karta a my pak museli dotahovat gólové manko a i přes řadu střeleckých příležitostí jsme gól nevstřelili.

Co říkáte na to, jaké vám holky přichystaly na závěr překvapení v podobě speciálních rozlučkových triček?
Bylo to hezké, když tak holky vyběhly na rozcvičku. U ligových týmů žen jsou trenéři spíše odvoláváni a tak je to něco, co se opravdu nevidí a o to více mě to těší.

Už víte, kdo po vás převezme družstvo žen?
Můj nástupce je Filip Hančík, v klubu působí už dva roky. Ví jaká je identita a kultura Slovácka. Jsem si jistý, že to je správný člověk na správném místě.

Stihnete si před letní přípravou vůbec odpočinout. Máte v plánu dovolenou?
Liga žen finišuje o víkendu, pak mě čeká reprezentační soustředění v Rakousku, které končí desátého června. Příprava mužů startuje o den později, takže letos pojedu nonstop bez dovolené (úsměv).

U ženské reprezentace do devatenácti let ale končíte, ne?
Ano. Po dubnové kvalifikaci jsem na asociaci oznámil můj konec. Vést národní tým se nepovede každému, proto to nebylo lehké rozhodnutí. Hráčky a realizační tým do devatenácti let mi budou moc chybět.Share |
Zdroj: denik.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
07.06.2018, čtvrtek, 13:59 - Překvapivá posila pro Spartu, ze Slovácka získala brankáře Heču
06.06.2018, středa, 22:23 - Liga národů s Ukrajinou na Slovácku
06.06.2018, středa, 22:14 - Břečka do Jablonce, Heča do Sparty?
02.06.2018, sobota, 11:45 - Hodnocení fotbalistů Slovácka: Heča je největší klenot, Zajíc měl rozpačité jaro
02.06.2018, sobota, 09:49 - Slovácký Heča touží po změně, pomáhá mu i spoluhráč
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace