*
25.09.2022
MSFL: FCS B -SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:3 (1:0) - 8. kolo - Bělinka 25.9.2022
21.09.2022
FCS "B" před HS Kroměříž
20.09.2022
UECL: Ohlédnutí za domácím zápasem proti Partizanu Bělehrad
18.09.2022
Marek Havlík po Jablonci
18.09.2022
Martin Svědík po Jablonci
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 968 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
07.09.2022
Fanoušci v zápase proti Slávii
31.08.2022
Fanoušci v zápase proti Liberci
19.08.2022
Děkovačka po zápase proti AIK
19.08.2022
Fandění v zápase proti AIK Stockholm
19.05.2022
Finále poháru - SLOVÁCKO VÍTĚZ POHÁRU

Partizan vs Slovácko

Přihlaš se na výjezd

03.11.2022 od 21:00

Bělehrad

Přihlášeno
14
fanoušků

Co vyšlo v Kurýru

05.01.2010, úterý, 18:04
noviny_velky.jpg

Slovácko zahajuje přípravu

S Andrejem Heskem jede na soustředění do Velkých Losin také Dušan Nulíček

Dnes ráno zahájí fotbalisté 1.FC Slovácko přípravu na jarní odvetné utkání 1.Gambrinus ligy. A úvod přípravy začne pěkně zostra. Hned po srazu si fotbalisté zabalí tréninkové propriety a odjedou na kondiční soustředění do Velkých Losin, kde je čeká perný týden. Už odpoledne vyběhnou na hřiště a večer si přidají i posilovnu. V dalších dnech pak budou mít naplánovány čtyři fáze. Střídat se budou na hřišti, v terénu, posilovně a v regeneraci. Ke slovu dojdou možná i běžky. „Podle posledních informací sníh sice v Losinách je, ale není jej zase tak mnoho, aby se dalo na běžkách. Přesto si je hráči berou s sebou a pokud se podmínky zlepší, dojde i na ně,“ slibuje zimní třešničku na dortu náročného týdne trenér Slovácka Josef Mazura. Ten s sebou bere dvaadvacet hráčů, mezi nimiž nebudou avizovaní Kubásek, Smetana a Racko, ale také Šimáček se Struhárem. Na transfer listinu k nim přibyli i hostující Görner a Grim. „Všichni tito hráči byli dáni na transfer listinu a mohou si hledat nové angažmá. Samozřejmě v hledání jim pomůžeme,“ doplňuje ředitel 1.FC Slovácko Vladimír Krejčí. Do wellnes hotelu Diana zamíří také trojice mladíků, kteří se už v závěru podzimu v kabině A-týmu objevovali. Tvrdý chleba zimní přípravy si vyzkouší trojice talentovaných dorostenců Daníček, Hlůpik a Jeleček.

Kádr by měl okysličit i příchod nových tváří. Na soustředění odjedou s mužstvem teplický Andrej Hesek a také jablonecký jednadvacetiletý útočník Dušan Nulíček, který se blýskl v loňské sezoně na hostování v Čáslavi. „Hesek i Nulíček mají souhlas mateřských klubů k přípravě u nás. Zatímco s Teplicemi máme i dohodu a nyní už jen hledáme formu působení u nás, Nulíčka si budeme celý měsíc testovat. Jedná se o mladého hráče a chceme jej porovnat s našimi mladíky. Pokud se ukáže, že je kvalitou převyšuje, budeme jednat i o jeho působení u nás,“ naznačuje Krejčí, jakou cestou se bude ubírat přestupová politika Slovácka v jarním období. V průběhu týdne by se k mužstvu měli připojit další hráči ze zemí bývalé Jugoslávie, kteří by měli v následujících dvou týdnech přesvědčit o svých kvalitách.

Článek zde

Hráčům dnes skončila dovolená

Znovu zakusí, jak chutná Mazurova příprava na sezonu

Slovácko má za sebou urychlenou letní přestavbu týmu a nepříliš vydařený podzim.
Vedení přesto podrželo trenéra Mazuru, který by měl dovést tým minimálně k záchraně. Slovácko navíc angažovalo nového sportovního ředitele, který by měl pomoci kádr prvoligového nováčka zkonsolidovat a pomoci svými zkušenostmi i v jiných oblastech. Právě dnes se po zimní pauze a dovolených znovu sejde kompletní kádr, aby se pod Mazurovým vedením ponořil do přípravy na nelehkou cestu za vyššími příčkami v tabulce Gambrinus ligy. V kabině se však hráči příliš neohřejí. Hned ráno si sbalí svoje věci a vyrazí na kondiční soustředění.

Kondiční soustředění – Velké Losiny
„Populární“ dýchánek všech hráčů, na který se všichni vždy moc a moc těší. Fotbalisté spalují to, co si do těla uložili přes Vánoce, a nabírají fyzickou kondici. Samotnému soustředění předcházelo několik individuálních tréninků se sport testery. „Nachystal jsem klukům individuální plány, takže na kondiční soustředění jedeme s tím, že toto už mají za sebou,“ prozradil trenér Mazura. „Hráči by měli ještě před zahájením přípravy v osmi dnech absolvovat asi pět tréninkových jednotek a na soustředění už tak můžeme pracovat na dalších věcech,“ dodává.
Trojfázové tréninky ve Velkých Losinách, které Slovácko už tradičně pro přípravu využívá, zahrnují tréninky na hřišti, dynamickou průpravu v tělocvičně, obecnou vytrvalost na běžkách, běh, posilovnu a v závěru dne regeneraci. To vše by mělo pomoci vytvořit hráčům fyzické rezervy na boje o jarní body.

Zimní turnaj
Ihned po skončení soustředění naskočí fotbalisté do zimní ligy. V brněnské skupině zahájí proti sousednímu Zlínu, aby pak v rámci stejné skupiny narazili na Olomouc a domácí Brno. Že turnaj nebude jen pouhou přípravou, naznačil i trenér Mazura. „Prestižní je to vždycky - navíc máme letos už ve skupině prakticky tři derby. Hrajeme se Zlínem, Olomoucí a Brnem a předpokládám, že hlavně kluci a asi i fanoušci to budou brát docela vážně. Přesto je to ale příprava, takže pokud budeme mít nějaké hráče na zkoušku, tak je prostě vyzkoušíme. Na to tyhle zápasy jsou. Je to „soutěžní“ zápas a budeme si moci kvalitu hráčů otestovat lépe než v klasickém přáteláku.

Turecko
Po skončení zimního turnaje se Slovácko týden bude připravovat v domácích podmínkách a sehraje ještě dva přípravné duely. Poté poletí za teplem do Turecka, kde už bude na řadě herní a taktická příprava. „V Turecku budeme deset dní, odehrajeme tam tři zápasy, rád bych, aby byly proti třem kvalitním soupeřům,“ upřesňuje trenér Slovácka, který počítá před odletem s možným zeštíhlením kádru.
„Pokud přijdou vytipovaní hráči a hráči na zkoušku, tak by mělo do Turecka odjet asi dvaadvacet až čtyřiadvacet lidí ze zhruba sedmadvaceti, kteří by mohli celkem naskočit do přípravy. Hlavním cílem pak bude to, že by se nám měla vykrystalizovat základní sestava pro ligu,“ dodává.

Zranění
Ta byla nejčastěji zmiňovaným slovem podzimu 2009. A jak že se stav marodky měnil v průběhu zimní přestávky?
„U zraněných hráčů jsme se snažili je dostat co nejdřív zpět, takže měli speciální léčebné programy v Luhačovicích, regeneraci, bahna a jediným, kterého se toto netýkalo, byl Jirka Perůtka, který teprve začátkem prosince sundával sádru. Doufám ale, že kádr bude pro začátek přípravy zdravý, a to včetně Michala Gondy, kterému našli nějakou bakterii v krvi, tak měl ještě tři týdny antibiotika.“

Cíle pro jaro
Po generálce v Bratislavě už začne Slovácku standardní týdenní ligový režim, takže v pondělí už bude následovat příprava na první jarní ligový duel.
„Začínáme v Olomouci a pak máme doma Brno, takže bychom se rádi pokusili co nejdřív dostat trochu nahoru a měli klid,“ přeje si Mazura.
„Na podzim se mi zase potvrdilo, že vstup do sezony je velmi důležitý. Když tohle vyjde, pak je to vidět na psychice, herním projevu, lehkosti týmu a jinak se pracuje.
My měli herní vstup dobrý, ale dlouho chyběly výsledky, pak se zase objevily jiné okolnosti a pomalu jsme ochabovali. Pak už dost záleželo na psychice a na úrovni fotbalu to bylo znát. Věřme, že jaro bude bodově bohatší a my se co nejdřív dostaneme do klidných vod.“

Článek zde


Na fotbal nezapomínám

V době zimní dovolené o vánočních svátcích Josef Mazura doma nabíral fyzické a psychické síly, přesto na fotbal úplně zapomenout nemohl. Kdy jindy přemýšlet o možných posilách, taktice a plánech na nadcházející soustředění?

Jak jste strávil letošní svátky?
Tentokrát to bylo doma a v klidu.

Takže spíše odpočinek a nabírání sil na jarní část sezony?
Zcela určitě, budou potřeba.

Ale myšlenky na fotbal asi byly v hlavě stejně, že?
Jinak to vlastně ani nejde. Dáváme dohromady programy kondičního soustředění, na které jedeme vlastně hned po začátku přípravy, takže už jsem byl několikrát i v Hradišti, abych dohlédl na to, aby bylo všechno připravené a nic jsme nezapomněli.

A samozřejmě se řeší i stránka kádru.
To je kapitola sama o sobě. O posilách člověk vlastně přemýšlí ve dne v noci. Musíme probrat a hlavně vybrat hráče, kteří by vyhovovali našim představám, hráče, kteří by nám pomohli k postupu v tabulce, byli pro klub přínosem i perspektivou a hlavně byl reálný jejich příchod sem na Slovácko. S tím pak souvisí i naše příprava týkající se taktické stránky hry klubu. Podle toho, jaké hráče budeme mít, můžeme taky měnit taktiku.

V tomto směru asi můžete těžit i se spolupráce s panem Soukupem, který přibyl do týmu coby sportovní ředitel, že?
On se o všechny věci týkající se přípravy a taktiky zajímá, protože se v této oblasti velmi dlouho pohyboval. Hráčská stránka klubu a posily jsou teď navíc i jeho parketou a kompetencí, takže o všech těchto aspektech diskutujeme a snad se povede je dotáhnout do konce ku prospěchu klubu.

Jak markantní bude posilování kádru?
Rádi bychom přivedli několik hráčů, aby se kádr Slovácka ještě více zkvalitnil a nemusel bojovat o záchranu. Některé hráče máme vytipované, další chceme vyzkoušet v přípravě.
O tom, co potřebujeme, není potřeba dlouho přemýšlet. Momentálně je naší prioritou koncový útočník. Mysleli jsme, že bychom jej mohli najít ve Smetanovi, což nám bohužel nevyšlo, a tak musíme hledat dál hráče s obdobnými parametry.

V kuloárech se už o některých konkrétních jménech mluví.
Jak daleko jsou jednání ohledně příchodů hráčů, o kterých se mluví (Hesek, Došek nebo Mišínský - pozn. red.), bohužel v tuto chvíli nevím a uvidíme na začátku přípravy nebo v jejím průběhu, kdo se k nám připojí. Posilování nefunguje tak, že se v pondělí sejdeme a bude tam osm nových lidí. S tím není možné počítat. Já jen doufám, že se povede do té doby zrealizovat nějaké jméno ze seznamu našich potenciálních posil a hráčů na zkoušku a další že přibudou v průběhu přípravy. Konkrétní jména ale říct nemůžu.

Uvažujete o doplnění kádru i z vlastních řad?
Vytáhli jsme si pro přípravu taky trio dorostenců - Jeleček, Hlůpik, Daníček, takže i s těmi chceme pracovat. Uvidíme, jak budou snášet prostředí a hlavně plnou tréninkovou zátěž.

Článek zde

Jak se těšíte na zimní přípravu, potažmo sezonu a co byste popřáli do nového roku sobě, klubu a fanouškům?

Pavel Němčický
Na přípravu se moc netěším, ale na druhou stranu vím, že to je potřeba a pro fotbalistu obzvláště. Nemám s ní problém, protože můj styl je na fyzičce založený.
Sobě i hráčům bych popřál hlavně pevné zdraví, protože to mně i celému týmu trochu na podzim chybělo, a fanouškům přeju, aby rok 2010 byl pro ně co nejúspěšnější a abychom spolu prožívali hlavně šťastné a příjemné chvíle.

Tomáš Abrahám
Po pěti letech jsem si užil konečně hezké svátky s rodinou, a tak se na přípravu docela těším. Protože na jaře nebudou žádné přestávky, musíme nabrat kondici teď, protože z toho budeme moct těžit po zbytek sezony. Stejně tak se těším i na sezonu, protože vím, že jsme na podzim asi nepředvedli úplně to, co v nás je.
Všem přeju pevné zdraví, protože s ním je jednodušší plnit si své sny a představy v novém roce, a fanouškům přeju, a budeme se o to snažit, abychom získali co nejvíc bodů hned v úvodu soutěže a mohli v závěru hrát pro fanoušky a na krásu bez nervozity.

Vít Valenta
Je to sice jen čtrnáct dní, ale musím říct, že mi fotbal už chybí, takže se na sezonu moc těším.
Co se týká přípravy, tak pro mě to bude zase něco nového, protože v Holandsku jsme hrávali i přes zimu, tam zimní příprava prakticky nebyla. Takže uvidíme, jak to bude vypadat, ale už se těším.
Do roku 2010 bych všem hráčům, čtenářům i fanouškům rád popřál zejména zdraví - to je věc, od které se odvíjí vše ostatní a je to to nejdůležitější. Takže pevné zdraví, našim fandům pak navíc i kopec bodů.

Lukáš Zelenka
No, na přípravu se moc netěším, ale na druhou stranu (přemýšlí) vlastně i jo. Já nemám rád jen to běhání. Musím ale přiznat, že teď na Slovácku cítím docela velkou motivaci a zdravé naštvání. První měsíce jsem se docela rozkoukával a „hrál hodného“, ale to budu muset změnit a vzít na sebe i víc zodpovědnosti.
Do nového roku přeju fanouškům kvalitní, líbivý fotbal a dobré výsledky a všem samozřejmě zdraví, které potřebuje každý a je nejdůležitější.

Článek zdeShare |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
07.01.2010, čtvrtek, 14:06 - Slovácký sportovní ředitel Soukup: U zkoušených Makedonců jdeme do rizika, další posily máme vyhlédnuté i v lize
06.01.2010, středa, 20:47 - Mazura chce do kádru ještě dva stopery, na zkoušku přijdou také hráči ze zemí bývalé Jugoslávie
06.01.2010, středa, 12:26 - Skončí Milan Kerbr ve Slovácku?
05.01.2010, úterý, 18:07 - Trenér Soukup si ve Slovácku vyzkouší roli sportovního ředitele
04.01.2010, pondělí, 22:35 - Ondřejka: Běžky? Z těch mám strach. Ještěže není sníh
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace