*
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
05.01.2022
Rozhovor: Tomáš Fryšták v FCS
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Co Bohemka vytáhla, bylo hodně kruté, řekl potrestaný Švancara

05.09.2009, sobota, 13:05
svancara_velky.jpg
O pověstné žertíky připravil mimořádně tvrdý trest od svazové disciplinární komise útočníka Slovácka Petra Švancaru. Aktuálně nejlepší střelec ligy si po srážce s obráncem střížkovských Bohemians Jakubem Heidenreichem musí od fotbalu odpočinout na šest zápasů. Podle závěru komise napadl při utkání protihráče loktem.

"Tuto křivdu by nespravilo ani nějaké ožrání," povzdechl si Švancara zastřeným hlasem krátce poté, co jednání komise opustil. "Kontakt přiznávám celou dobu, ale vím, že to bylo neúmyslné a ani náhodou nějak brutální. A dostal jsem šest zápasů. Co si mám o tom myslet?"

Jaké teď máte pocity?
Jsem teď hodně naštvaný, i když je mi jasné, že se rozhodnutí disciplinárky musím podřídit. Ale vím, že disciplinárka postupovala podle něčeho, co si Bohemka vymyslela. Tento klub si v mé popularitě opět polepšil o dvacet tisíc míst směrem dolů.

Jak jednání probíhalo?
Měli jsme k případu nějaké stanovisko, ale Bohemce se přesto podařilo to, o co jim šlo, aby mi byla co nejdéle zastavená činnost. Budu vlastně měsíc bez fotbalu, jsem z toho obrovsky smutný a zklamaný, od disciplinárky je to strašná rána.

S čím jste na jednání disciplinární komise jel?
Snažil jsem se obhájit své jméno, ukázat, jaký mám styl hry. Ale došlo k tomu, že Bohemka na mě vytáhla věci, které jsem o sobě třicet let vůbec nevěděl.

Co to znamená?
To bych si chtěl nechat pro sebe, o tom ani nedokážu mluvit. Ale Bohemce se to zkrátka povedlo. Musel jsem se na disciplinárce hodně očisťovat a nakonec komise aspoň přihlédla k tomu, že jsem nikdy nebyl vyloučený za faul. To byla polehčující okolnost.

Co vám komise k incidentu řekla?
To nedokážu přesně popsat. V řádech, za které své rozhodnutí schovali, se úplně nevyznám.

Jaká slova jste použil na svou obranu?
Kontakt jsem samozřejmě nepopíral, ten jsem potvrdil hned po zápase. Bohužel ke kontaktu došlo tak nešikovně, že se při něm Jakub zranil. Dělal jsem pak vše pro to, abych se Jakubovi omluvil. Nejprve telefonicky, pak i SMS zprávou. I když vím, že to celé bylo nezaviněné a neúmyslné. Určitě tam nebyl loket, jak se všude psalo. Proč bych ve třetí minutě zápasu do soupeře úmyslně jakkoliv vrážel? Je tam strašně moc věcí, kterou jsou a zůstanou záhadou. Bohužel.

Říkal vám teda Heidenreich něco k té situaci?
Hned po tom kontaktu jsem cítil, že došlo k nějakému jeho zranění, zřejmě to byl ret, protože jsem viděl krev. Hned jsem proto k němu přiběhl a on sám se mě ptal, jak to v jeho obličeji vypadá. Normálně jsme spolu komunikovali. Nebyla tam z jeho strany žádná nenávist. Hned na hřišti jsem se mu omlouval a on mi na to řekl: V pohodě.

Nečekal jste tedy od něj, že před komisi předstoupí a řekne, jak to všechno bylo?
Bohemians předložili nějaké oficiální vyjádření, které označili jako výpověď Jakuba. Ta slova ale byla pro mě tak krutá, že je ani nechci medializovat. Můj osobní názor je, že to nebylo z Jakubovy hlavy. Ani se na něj nějak nezlobím. Stojí za tím někdo jiný z klubu Bohemians.

Očekáváte, že po vašem případu ligu čeká pověstný hon na čarodějnice a různých udání bude strmě přibývat, když kluby vidí, že to jde?
Myslím si, že to je více než jasné. Je velká pravděpodobnost, že se bude dít přesně to, co říkáte.

Co teď budete dělat vy?
Vůbec nevím. Musím zapracovat na tom, abych si formu, kterou jsem měl na začátku ligy, udržel i pro návrat. Už teď vím, že mi budou nejvíc chybět spoluhráči a atmosféra, kterou si při zápase na Slovácku vždycky užívám. Pro celý region je to nepříjemné, protože jsme se vydali společnou cestou, která se nám dařila. Teď musíme hlavně najít nějakou cestu, aby to šlo beze mě. Budu se snažit pomáhat v šatně i při trénincích během celého týdne, abych kluky co nejlíp nachystal.

Budete se snažit odvolat, případně žádat o prominutí části trestu?
Jestli taková možnost bude, samozřejmě ji s klubem využijeme. Ale to jsem ještě nestudoval.Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
 • ToJaF - 08.09.2009, úterý, 13:06
  (0)

  Zde muzete hlasovat o svem nazoru na trest po Petra Svancaru: http://fotbal.sport.cz/fotbal/gambrinus-liga/155650-svancara-nesmi-hrat-za-zraneni-soupere-sest-zapasu.html

 • juancarlos - 07.09.2009, pondělí, 14:20
  (0)

  taky se buhužel jednoznačně ukázalo,že současná DK ČMFS( a nejspíš nejen ona) je hodně slabá,takže velmi snadno ovlivnitelná a manipulovatelná,když udělá takto tvrdé rozhodnutí na sporném základě,především na interpretaci jedné strany,tak to prostě není v pořádku. A to,že takový pseudoklub jako je Střížkov, je takto silný v zakulisí,ve mě spíš vyvolává zděšení. Pemíku snažit se být objektivní v něčem co vůbec objektivní není, je fakt haluz:-)))

 • juancarlos - 07.09.2009, pondělí, 11:17
  (0)

  to Pema: sice máš v lecčem určitě pravdu,ale nemůžu souhlasit s tím,že bychom se měli jaksi pořád držet při zemi,abychom náhodou "někoho" nenaštvali a ten se nám pak nemstil.A koho vlastně?? Sakra proč by si k tomu Švanci nemohl říct svůj náhled,když DK evidentně poslouhá jen jednu starnu?? Vždyť je to očivedné svinstvo a jediná možnost jak se tomu bránit,je stejně jako u Střížkovských medializace.Copak se pořád budem bát nějakých panáků v různých komisích,kteří si myslí,že budou kroutit fotbalem, jak se jim to hodí?? Pro koho ten fotbal je ?? Pro jejich ulisné prdele??Tak to teda ne!!Naopak při každé příležitosti dávat hlasitě najevo, co si o tom myslíme!!. Kašlat na přiždisráčství,ti nás nebudou mít rádi,ani když jim polezem do zadku,protože se jim prostě nehodíme do krámu a jejich kalkulací,takže nemáme co ztratit .Právěže tito zákulisní vlci počítájí s tím,že nechceš mít s něma problémy a budeš držet hubu.Jenže tímto způsobem se náš fotbal nikdy z toho marastu nevyléčí. Mě osobně už tyto móresy všemocných a rádobynenahraditelných uředníků lezou pekelně krkem. Je to prostě banda,neprůhledný systém,kde se šolíchájí podezřelé kšeftíky a kamarádíčkování a fotbal je až na druhém místě,hráči na třetím a fanoušci možná na pátém a fotbal je předvším pro ně,Jenže tyto soudruzi o tom umí akorát líbivě kecat do novin a v reálu je jim to úplně ukradené.

 • pema - 05.09.2009, sobota, 18:39
  (0)

  Tak tady tedy něco nesedí, proč by se Disciplinární komise ČMFS měla zabývat ,, nějakými věcmi z podnětu Střížkova, které o sobě pan Švancara 30 let neviděl..."- zajímalo by mne tedy, zda pan Švancara uvedl před DK co píše v článku, že mu Heindeireich... odpověděl: ,,v pohodě" proč tedy nežádá konfrontaci s uvedeným hráčem..? Zarážejíc je také skutečnost, že tak zkušený plajer neví, ,,že je taková možnost jako např. odvolání proti rozhodnutí DK, či po polovině trestu žádost o prominutí zbytku trestu / tedy případně i změnu trestu/...A pokud není někomu zcela jasné ,,za co v řádech své rozhodnutí komise schovala" nechť vyčká na oficiální zprávu či písemné sdělení a pak nechť pošle řádné odvolání proti rozhodnutí DK..//bude pak možná zajímavé co zjistí prošetřením při odvolání - VV ČMFS a jaký bude jeho závěr...//. Samozřejmě, že jako příznivec Slovácka si přeji, aby bylo rozhodnuto ve prospěch Švancary - ale jak jsem již psal v dřívějších svých příspěvcích, bude znovu záležet, jak provinění bude kvalifikováno při odvolání a propó - mám takový dojem - že mediální, předčasné vyjádření Slovácka v tomto případu bude spíše dajánským darem... ale budu rád, když se budu mýlit...

 • gangster24 - 05.09.2009, sobota, 13:51
  (0)

  ty kraaavooo..chlapci strizkovsti su cestni a mili chlapci jak to tak vypada:) dacani jedni plesnivi..

pristi
 Další články:
11.09.2009, pátek, 15:20 - Slovácko vyrukuje na Teplice s novým gólmanem
10.09.2009, čtvrtek, 15:10 - Do Hradiště bychom se s reprezentací zase rádi vrátili, přál si Kadlec
09.09.2009, středa, 10:30 - Tak se hraje za Švancaru!?
05.09.2009, sobota, 13:08 - Potrestaný Švancara fandí v kotli, klub za něj náhradu nehledá
02.09.2009, středa, 08:37 - Slovácký brankář Kubásek: Premiéru jsem si představoval jinak
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace