*
27.11.2021
Lukáš Sadílek po Budejovicích
27.11.2021
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Budou předvolební sliby chyby?

13.10.2010, středa, 14:48
clanek_znak_slovacko_velky.gif

Na závěr tohoto týdne nás čekají komunální volby, proto jsme se rozhodli a na straně, která je věnována výhradně 1.FC Slovácku, umožnili lídrům stran, které kandidují do uherskohradišťského zastupitelstva, aby zodpověděli tři otázky.

Anketní otázky
1. Sledujete prvoligový fotbal a působení 1.FC Slovácko v něm? Případně navštěvujete fotbalová utkání 1.FC Slovácko?
2. Co dobrého a zlého přináší prvoligový fotbal Uherskému Hradišti a celému regionu?
3. V případě, že budete zvolen starostou Uh. Hradiště, čím konkrétně chcete 1.FC Slovácko podpořit?

Květoslav Tichavský ODS

1.Ano, jsem pravidelným návštěvníkem všech fotbalových utkání 1.FC Slovácko a mám upřímnou radost z jeho úspěchů.

2. Sport a jeho podpora patří k důležitým prioritám Uherského Hradiště, v jehož čele stojí ODS již 12 let. Po celou dobu našeho působení na radnici se snažíme zajistit ty nejlepší podmínky pro provozování všech druhů sportu a těší nás, že z našeho města vzešla celá řada sportovních talentů, kteří se prosadili i na mezinárodní úrovni. Fotbal se svou prvoligovou účastí patří k tomu nejlepšímu, co ve městě máme, a proto chceme i v dalším období pokračovat v jeho podpoře. Prvoligový fotbal představuje pro město dobrou reklamu a zároveň motivaci pro mládež. S fotbalem je bohužel někdy spojeno výtržnictví na stadionech či ve městech. My máme to štěstí, že díky profesionálnímu přístupu všech organizátorů k podobným incidentům v Uherském Hradišti nedochází.

3. Všechny amatérské i profesionální fotbalisty bezpochyby potěší, že plánujeme rozšířit počet menších sportovišť pod širým nebem a zároveň postoupit v investičním záměru Dokončení a dostavba Sportovně rekreačního areálu v Uherském Hradišti, na němž úzce spolupracujeme právě se zástupci 1.FC Slovácko. Požadavky, potřeby a plány fotbalového klubu jsou v projektu samozřejmě zohledněny.

Evžen Uher TOP 09, KRUH

1. Fotbal - nejen prvoligový - sleduji v UH již po řadu let, chodil jsem na zápasy jak na starý stadion, tak do Starého Města. Jsem velmi rád, že město společně s partnery vybudovalo nádherný stadion a že máme důstojný stánek pro první ligu, sám se snažím nevynechat žádný prvoligový zápas. Také mě velmi těší, že v Uherském Hradišti vznikla a úspěšně působí Fotbalová akademie, která vychovává fotbalový dorost. Se zájmem sleduji i fotbalové dění na nižších úrovních, občas zajdu na zápas do Sadů či Mařatic. Můj vztah k fotbalu vystihuje i to, že jsem se letos v létě podílel na uspořádání 1. ročníku TOP Cupu za účasti týmů z Jarošova, Kunovic, Starého Města a Mařatic. Věřím, že tento úvodní ročník založil novou tradici, která si získá své příznivce v řadách hráčů i fanoušků.

2. Když si vybavím, jaká je průměrná návštěvnost na zápas v porovnání s celorepublikovým průměrem, nelituji vynaložených prostředků, které byly věnovány na výstavbu stadionu a kterými naše město podporuje fotbal a sport vůbec. Je to známka toho, že lidé z města, ale i širokého okolí vnímají fotbal jako pozitivní fenomén. Nejvíce si cením toho, že fotbal má širokou základnu a oblibu mezi mládeží. Aktivní provozování fotbalu přináší nejen rozvíjení fyzických sil, ale i utužuje volní vlastnosti mladého člověka. Učí se vyhrávat, učí se ale také přijmout prohru a vždy se snažit být co nejlepší. Mám radost také z toho, že máme u nás i dívčí a ženský fotbal.
K negativním rysům fotbalu jako celku patří chování tzv. fotbalových fanoušků. Naštěstí to u nás v Uherském Hradišti neplatí, protože vystupování našeho fanklubu by mohlo být příkladem pro mnohé jiné kluby!

3. Za současné nepříliš příznivé ekonomické situace se budu především snažit zachovat podporu města Fotbalové akademii. Pokud se jedná o dostavbu stadionu, připravuje se studie, jejímž cílem je na základě zkušeností s dosavadním provozem zjistit, zda zde ještě něco schází, co je nutné dostavět a dokončit a také jaké je pořadí naléhavosti jednotlivých kroků. Za tímto účelem již proběhlo několik jednání mezi klubem a městem a v tomto jsem připraven pokračovat. Ale pozor, i zde musíme počítat se současnými omezenými finančními možnostmi města. Z nejnovějších zpráv mám velkou radost, že Uherské Hradiště obdrželo nabídku stát se jedním z pořádajících měst mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let. Tento projekt určitě podpořím!

Zdeněk Procházka KDU-ČSL

1. Ano, prvoligový fotbal sleduji, stejně jako působení týmu 1.FC Slovácko. Utkání prvoligového týmu občas navštěvuji.

2. Určitě je to propagace města v rámci celé republiky. Její význam stoupá s dobrými výsledky týmu. Z pohledu negativ je to chování rádoby fanoušků některých hostujících týmů, a to jak v ochozech stadionu, tak i ve městě. Je nutné, aby dotčené týmy ve spolupráci s fotbalovým svazem začaly urychleně řešit příčiny takových jevů. Doposud se řeší jen důsledky. Ty stojí naši společnost nemalé finanční prostředky, které by bylo možno využít mnohem efektivněji, třeba i na podporu fotbalu.

3. 1.FC Slovácko není jen prvoligový fotbal, týmů v různých kategoriích je nespočet. Jednou ze součástí je i Fotbalová akademie, která vychovala a vychovává úspěšné fotbalisty. V rámci podpory volnočasových aktivit je zachování podpory i pro Fotbalovou akademii.

Vít Křižka Věci veřejné

1. Fotbal a působení 1.FC Slovácka nesleduji, nicméně jsem si vědom faktu, že fotbal zde má spoustu fanoušků. Město musí nejen fotbal, ale sport obecně podporovat. Zejména ve vztahu k mladým lidem.

2. Jednak je sport pro mnoho lidí formou zábavy, ať už se bavíme o pasivním sledování nebo přímo hraní fotbalu. Mladí mají možnost se realizovat, což považuji za obzvlášť důležité. Prvoligový fotbal také zvyšuje prestiž města. A v neposlední řadě je sport, prvoligový především, spojen s penězi. Ty bohužel přináší i riziko korupce.

3. Odpovím pouze v obecné rovině, protože nejsem odborník na sport. Sport v Uherském Hradišti byl a je štědře podporován, což přináší i již zmíněnou korupci. Chci se tedy zasadit především o to, aby přerozdělování peněz pro sport bylo spravedlivé a transparentní. Spravedlnost znamená, že podpory se dostane nejen fotbalu, ale i méně oblíbeným sportům. Transparentnost znamená, že budou přijata jasná a přesná pravidla pro rozdělování peněz.

Pavel Kroča KSČM

1. Přiznám se, že fotbal nepatří k mým oblíbeným sportům, ale působení 1.FC Slovácka v lize samozřejmě jako občan sleduji. Osobně ale na fotbal nechodím. Přednost, hlavně v zimě, dávám hokeji. Přesto oceňuji, že i touto formou má možnost se Uherské Hradiště zviditelnit ve sdělovacích prostředcích. Pokud budeme hrát dobrý fotbal, bude to dobrá reklama i pro město. Získáme hlavně mládež, které tak dáme alternativu k jiným, někdy negativním aktivitám. Všeobecně chápu sport jako dobrou protidrogovou prevenci.

2. Osobně se mi nelíbí, že se v současné době točí ve sportu tolik peněz. Nedělá to dobré jméno ani samotnému sportu a narušuje to i měřítka hodnot ve společnosti a hlavně u mládeže. Škoda že tyto finanční prostředky nejsou ve školství, vědě, výzkumu nebo třeba lékařství.
V kladném smyslu prvoligový fotbal přináší, kromě již zmíněné určité formy propagace města, celorepublikově i propagaci sportu mezi mládeží. Oceňuji i rekonstrukci celého sportovního areálu se stadionem v minulých letech.
Mezi jednoznačně negativní jevy počítám tzv. „fanoušky“, jejichž jediným cílem je prostřednictvím fotbalových utkání ventilovat svou agresivitu, vandalství a chuligánství. Jen pevně věřím tomu, že právě naši fanoušci mezi takové nepatří.

3. Pokud se jedná o podporu 1.FC Slovácko, pak na prvním místě je pravděpodobně finanční podpora ze strany města. Další formy jsou určitě závislé na vzájemném jednání a dohodách obou stran tak, aby zvítězila myšlenka sportu ku prospěchu všech obyvatel města.

Stanislav Mikula Zdravé Hradiště

1. Na fotbal v Hradišti chodím jako rodilý Hradišťák téměř padesát let, tedy opravdu od útlého dětství, kdy mne na fotbal začal brávat můj táta.Takže navštěvuju a fandím. Dříve diviznímu nyní i prvoligovému fotbalu.

2. Dobrá je určitě možnost vidět první ligu ve fotbale v našem městě, včetně občasných reprezentačních zápasů. Líbí se mi i fanouškovská kulisa, kterou nemají nikde v republice. Nelíbila se mi a mrzí mne korupční aféra spojovaná s FC Synot. Ten měl skvělý tým a neměl potřebu takové „pomoci“. Nelíbí se mi taky častá změna trenérů, což vypovídá o nepříliš jasné koncepci vedení FC Slovácko.

3. Čím bych ho chtěl konkrétně podpořit, nevím, protože napřed bych se musel podrobně seznámit s fungováním klubu a jeho veškerými problémy. Rozhodně není možno počítat s žádnou extra finanční pomocí. Každopádně jako reprezentantu města můžu klubu slíbit, v případě dobrých výsledků, že klub budeme brát jako dobrého partnera při plánování rozpočtu města a samozřejmě s ním počítáme jako se skvělou možností pro uplatnění a výchovu mládeže.

Bronislav Vajdík ČSSD

1. Prvoligový fotbal sleduji jako fanoušek týmu 1.FC Slovácko, pokud mně to časové možnosti dovolí, většinou v televizních přenosech.

2. Tím, že se v Uherském Hradišti hraje prvoligový fotbal, je více známé širší veřejnosti, a to nejen fotbalovým fanouškům. Zvyšuje to atraktivitu města i celého regionu z hlediska turistického ruchu. Za negativní průvodní jev prvoligových utkání lze považovat výtržnické chování některých fanoušků, což nemá nic společného se zdravým povzbuzováním svého týmu.

3. V případě, že bych se mohl podílet na rozhodování o podpoře města prvoligovému fotbalovému týmu 1.FC Slovácko, chtěl bych se prostřednictvím jednání s vedením fotbalového klubu lépe seznámit s jeho hospodařením, skutečnou potřebou a způsobem podpory ze strany města Uherského Hradiště.

Radek Mlejnský Strana zelených

1. Prvoligový fotbal sleduji, ale bohužel jsem pracovně natolik vytížen, že se ani o víkendu nejsem schopen dostat na utkání 1.FC Slovácko. Každopádně tomuto mužstvu fandím.

2. Dobré - zviditelnění města a regionu v celostátním měřítku, zvýšení počtu návštěvníků UH s příznivými dopady na místní obchodníky a živnostníky. Také si myslím, že je vynikající práce fanoušků podporujících 1. FC Slovácko. Ty nám mohou ostatní kluby závidět. Špatné - nic zásadního, pouze v případě problematických hostujících fanoušků je nebezpečí ničení majetku města i soukromého. Zde musím pochválit práci Policie ČR i Městské policie za vynikající ochranu.

3. Nemám ambice stát se starostou města Uh. Hradiště. Jako zastupitel města sport každopádně podporuji, rád bych podpořil veškerý mládežnický sport ve městě.Share |
Zdroj: ddk.jpg
Jméno Heslo
text
 • snopek - 22.10.2010, pátek, 21:11
  (0)

  Pajik: Tichavsky nejhorsi co mohlo byt :( Chtel sem Uhera...

 • Brutik - 22.10.2010, pátek, 21:09
  (0)

  Pajik: myslím, že to dopadlo asi nejlíp jak mohlo..hlavně, že tam nejsou socani!!

 • Pajik - 22.10.2010, pátek, 20:39
  (0)

  rozhodnuto: http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/podepsano-hradisti-povladnou-ods-lidovci-top--a-kr.html

 • Babu - 17.10.2010, neděle, 17:31
  (0)

  dopadlo to na nic.. a v topolné jakbysmet.. je tam pár dobrých a pár, co nikdy nic pro obec neudělali a pomalu je ani neznáme nebo neumí říct názor na nic..

 • Pajik - 16.10.2010, sobota, 21:02
  (0)

  http://volby.denik.cz/volby-zo-10-okres/?okres=68&obec=592005

 • stolmor - 16.10.2010, sobota, 20:53
  (0)

  tak jak dopadly volby v UH a okolí, u nás na dědině to dopadlo dobře tak jak mělo a ty co jsem kroužkoval jsou v zastupitelstvu :))

 • Moravian - 14.10.2010, čtvrtek, 15:59
  (0)

  eLucky: Máš recht, radši kurnik pořádně zabezpečim.

 • spartan - 14.10.2010, čtvrtek, 09:01
  (0)

  já když to čtu tak je jedno jest.li volit komunisty nebo ODS, Slovácko má podporu zajištěnou všude, jen by mne zajímalo jak to dělali doposud ty politické straný? Proč až nyní před volbama maj takovou starost o fotbal v Hradišti. Jinak Slovácku samozřejmě přeji vše nej, fandím jim.

 • eLucky - 14.10.2010, čtvrtek, 08:38
  (0)

  to Moravian: tvoje slepky su ohrozene zas jinyma vylupkama;)

 • Moravian - 14.10.2010, čtvrtek, 08:23
  (0)

  Z všeobecného hlediska vítám tyto příspěvky. Člověk získá přehled a dotyčné persony lze pak "tahat za slovo". Je to fér a nestranné. Z rozhovorů je zřejmé, že Hradiště a s ním i 1.FCS čeká skvělá budoucnoust. Ať občané zvolí kohokoli všechno bude dobré. Nic méně slépky bych raději rovněž zavřel, ale nejsem z Hradiště, tak se snad nemám čeho bát ...

 • tarantule - 14.10.2010, čtvrtek, 08:07
  (0)

  to Artigas: tak to je krásné. Tak prima geg jsem už dávno neslyšel . Jdu také zavřít slépky.

 • tarantule - 14.10.2010, čtvrtek, 06:44
  (0)

  to Pecan : měli odpovědět na položené otrázky. Všechny se týkaly fotbalu a 1.FC Slovácko.Nikdo se neptal ani na chodníky,aquapark,či věznici. Ale ČÍM CHCETE A JAK PODPOŘIT 1.FC Slovácko. Tak si tu nezdůvodňujme proč a co nejde.

 • Artigas - 14.10.2010, čtvrtek, 00:23
  (0)

  jako vždycky slinty před volbama... jak sa na Slovácku říká, každý z nich je věcéj podobný na zloděja než na krávu, mosím jit zamknút slépky...

 • Babu - 13.10.2010, středa, 22:50
  (0)

  Pecan: no já ti nevím.. kandidát na starostu by měl mět aspoň nějaký názor na dění ve městě typu sport, divadlo, politika, ekonomie, rozvoj města, památky.. jo a jinak.. aquapark už je teďka zpožděný a nikdo ze zastupitelů města nepodal stížnost, která by zaručovala (skrz smlouvu) vymáhání penále!!! Tak jak město nemá prachy?? Toto je vyhazování do luftu.. a mega velké

 • Pecan - 13.10.2010, středa, 22:36
  (0)

  Nevím, proč v posledních příspěvcích zaznělo, že je špatně, že se někteří nezajímají o fotbal. To, že člověk kandiduje do zastupitelstva ještě neznamená, že musí být hnedka zaujatý do všeho co je v UH. Nedělejme si iluze, že město někdy bude klub přímo nějka finančně podporovat - na to nemají prachy, musí se věnovat jiným věcem. Co se týče dostavby stadionu, tak stálo by to hodně peněz a oni se teď pouštějí do jiných projektů - aquapark, věznice atd. Stejně já teda nevím jak vám, ale me se ten náš stadion libí aj když není úplně hotový. Chtěl bych někde někdy vidět jak by ten stadion měl vypadat po té dostavbě - nějaka vizualizace by se hodila. Sice u nás chodí dost lidí, ale na většíně zápasů není tolik lidí, aby byly potřeba i zakryté rohy. Nicméněn bylo by to ais dobré, ale zase to nepovazuju za uplne nejdulezitejsi vec.

 • tarantule - 13.10.2010, středa, 20:54
  (0)

  Aspoň že se někteří přiznají, že je fotbal nezajímá, nebo jen okrajově, či že občas zajdou. Všem vadí negativní jevy fanoušků, ač cizích, musí to sem slinit. A někteří by rádi nahledli do hospodaření klubu ( proč asi ???) Nenadchl mě nikdo. Ti co nemají ambice být dobře placeni státem tato problematika zajímá pramálo, ti co je mají, jsou tak ZKUŠENÍ , že to dovedou prodat a bazilišsky odppovědět.

 • Babu - 13.10.2010, středa, 20:31
  (0)

  to je sraček :-) líbí se mně, jak půlka lidí nemá co říct k tomu.. je to dost zásadní téma pro UH a oni že tomu nerozumí.. docela drsné, když sou to lídři stran!! Ale na druhů stranu je lepší, dyž člověk přizná, že se v tom neorientuje, než dyž říká výblitky a lži jak mistr Květoslav.

 • pablol - 13.10.2010, středa, 19:24
  (0)

  Tu vaši politiku si strčte do prdele a necpete to do fotbalu,nás to nezajímá. Mi jsme 1.FC Slovácko

 • Mirek - 13.10.2010, středa, 18:42
  (0)

  nevolit Tichavského a dát hlas TOP09 je jasná volba!

 • Šovkovskij - 13.10.2010, středa, 17:46
  (0)

  JUVE: Nedělejme si iluze, že rohy budou někdy zastřešené, obzvlášť v dnešní době. Ty náklady by byly asi až příliš velké.

 • JUVE - 13.10.2010, středa, 16:01
  (0)

  Uz sest let neni stadion dodelany coz je hruza, furt sa ceka kdy budou konecne dodelany ty rohy tribun !!!

 • Valheru - 13.10.2010, středa, 15:50
  (0)

  by mě fakt zajímalo, s kým na Slovácku ten Tichavský(čti levák Bob) spolupracuje, když tam na stadionu dělají jen ty nejnutnější opravy... :-/

 • Buriss - 13.10.2010, středa, 15:22
  (0)

  jen pro doplneni, procetl jsem nejen tady tuhle anketu, ale obecne volebni programy a vyjadreni jejich lidru...a k tichavskemu me nenapada zadne slusne ani neslusne prirovnani...tomu cloveku chybi jen bradavice na ksichtu se trema chlupama jako tomu druhemu parchantovi!

 • Buriss - 13.10.2010, středa, 15:18
  (0)

  takze predem, vse jsem peclive procetl a musim rict, ze nikdo me vylozene neprekvapil a celkem jim i vsem neco malo verim...az na "pana" tichavskeho!!! to je pro me jen bezpaterni lhar a slizky clovek!!!! za to co rekl, by si mel jit okamzite sam vyzkouset defenestraci, odstehovat se na velikonocni ostrovy a tam ty svoje blaboly muze prezentovat vsem tem socham Moai ( ci jak se jmenuji), jelikoz u tech mu nehrozi vrazda,smrt,zabiti...Navrhuji pro tohoto "pana" usporadat verejnou sbirku na letenku, rad prispeju a myslim, ze bych nebyl jediny...

pristi
 Další články:
15.10.2010, pátek, 07:59 - Hradiště je o kousek blíž ke spolupořádání ME
14.10.2010, čtvrtek, 12:34 - Fotbalový šampionát v Hradišti?
12.10.2010, úterý, 19:41 - Po stopách bývalých hráčů
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace