30.11.2023
Fanoušci v zápase proti Baníku

Brankář Filipko zase vypomáhal v útoku, za tvrdý faul viděl kartu

21.03.2011, pondělí, 08:13

Když je nejhůř, přeběhne na konci zápasu celé hřiště a snaží se vypomoci spoluhráčům při zoufalé snaze o gól. Tak velká je touha brankáře fotbalového Slovácka Miroslava Filipka po úspěchu.

Zkusil to minule při nevydařeném souboji v Ústí nad Labem i v sobotu při remíze 1:1 s Jabloncem. Do soupeřovy šestnáctky přitom stále častěji míří dřív, než jen na poslední akci. Třeba i šest minut před hvizdem.

"Je to způsobené tím, že hrajeme o záchranu a teče nám do bot. Snažím se soupeře nějak rozhodit nebo ho přečíslit," vysvětlil Filipko. "Kvalitou moc pomoci nemůžu, zkouším to aspoň psychicky."

Při dohánění jednobrankové ztráty se Filipko dostal k zakončení. V předposlední minutě hlavičkoval po rohu, jeho pokus hostující brankář Valeš lapil. Při následném pokusu o dorážku domácí gólman zasáhl hostujícího brankáře kopačkou do hlavy, vzápětí se na hřišti strhla menší mela. Potrestaný byl pouze Filipko, který uviděl žlutou kartu.

"Nebudu tvrdit, že jsem se ho nedotkl," uvedl brankář Slovácka. "Bylo to v zápalu boje. Rozhodčí Damková to nějak posoudila, víc nemám co dodat," podotkl.