*
27.11.2021
Lukáš Sadílek po Budejovicích
27.11.2021
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Bitva o zkušeného útočníka Faldynu pokračuje

21.08.2008, čtvrtek, 06:04
stadion_velky.jpg

Časy se mění a přestupová politika s nimi. Alespoň tak lze chápat aktuální postoj jihlavského fotbalového klubu v případě zkušeného útočníka Petra Faldyny. I když dosud na Vysočině platilo, že žádného hráče nebude vedení držet proti jeho vůli, v případě obávaného druholigového kanonýra je zřejmě situace odlišná. "Chci odejít," vzkazuje Faldyna.

Nemáme zájem tě vyvázat ze smlouvy," odpovídá ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis.

Ofenzivní lídr a od nové sezony i kapitán Jihlavy má přitom možnost přestoupit blíže domovu. Nabídku dostal z Uherského Hradiště, nedaleko nějž žije u své přítelkyně. Od místního klubu 1. FC Slovácko.

"Je mi třicet dva let a cestování mě už unavuje. Rád bych se usadil," vítá tuto možnost Faldyna. "Na jednu stranu chápu Jihlavu, ale na druhou musí taky oni pochopit mě."

Faldynovi by navíc měla nahrávat také smlouva, ve které má podle svého agenta tvrzení klauzuli, na základě níž je při splnění určitých podmínek během přestupního období volný. "Je tam stanovena pevná částka. A tu Slovácko akceptuje a je připraveno ji vyplatit," říká Faldynův zástupce Daniel Hanus.

"Ta klauzule je tam daná, ale v případě, že bude klub souhlasit s jeho odchodem. A my chceme, aby zůstal. Je naším stěžejním hráčem," reaguje Tulis.

"O souhlasu klubu tam není ani slovo," kontruje Hanus. "Ale to už by asi bylo pro advokáty, nebo pro arbitrážní komisi," dodává.

Co se tedy bude dít dál? Jak potvrdil svazový právník Marcel Petrásek, přestupní lístek bez jihlavského podpisu nebude platný. Takže zbývá dohoda mezi kluby nebo právě arbitrážní řízení.

"Snažíme se s Jihlavou dohodnout," tvrdil v pondělí sportovní ředitel 1. FC Slovácko Petr Pojezný. "K žádnému oficiálnímu jednání mezi námi a Slováckem dosud nedošlo," kontroval ještě včera Tulis. Na čí straně je pravda?
 

Kanonýr má jasno: Chci domů

Jako portugalský záložník Cristiano Ronaldo, který se v létě marně snažil vydobýt vytoužený přestup z Manchesteru United do Realu Madrid, si v těchto dnech musí připadat fotbalový útočník Petr Faldyna.
 

Dvaatřicetiletý kanonýr, jenž v posledních dvou letech odváděl cenné služby Jihlavě, kde dvakrát obhájil pozici nejlepšího střelce soutěže, by rád odešel do týmu jiného účastníka druhé ligy – 1. FC Slovácko, působícím v Uherském Hradišti.


"Říkal jsem to řediteli klubu Tulisovi, říkal jsem to trenéru Markovi: kdyby mi volal kdokoliv jiný ze druhé ligy, nikam bych nešel. I kdyby to byla třeba Bohemka. Ale tohle je prostě něco jiného," hájí se Faldyna.


"Žiju tam u své přítelkyně, řeším i nějaké rodinné problémy. Takže prostě chci domů!" O produktivního hráče stojí také Slovácko, které je připraveno nabídnout stanovené odstupné, které má Faldyna podle tvrzení ve smlouvě.


Vedení jihlavského klubu však na tuto nabídku nechce slyšet. "Z jednání FC Vysočina jsem rozčarovaný. Když mám něco ve smlouvě, tak jsem si myslel, že to má platit," ohrazuje se zkušený forvard. "Nevím, co k tomu víc říct."


Podobně nejasné odpovědi dává tento týden Faldyna nejen novinářům, ale i fanouškům, kteří se jej na jeho možný odchod ptají. "Je to každý den. A já stále opakuji to samé, protože mi nic jiného nezbývá."


Společně se svým agentem Danielem Hanusem však věří, že se nakonec podepsání přestupních lístků od FC Vysočina nakonec dočká. "Ta klauzule ve smlouvě je a platí. Takže mi případně arbitrážní komise dá za pravdu," má jasno Faldyna.


Ten prý podporu cítí i u jihlavských spoluhráčů. "Co jsem s klukama mluvil, přejí mi to. Myslím si, že většina z nich by to udělala stejně, šla by za lepším," tvrdí Faldyna.


"Někteří už si dokonce zamlouvají i moje číslo, desítku," dodává s úsměvem. Jasný vzkaz má i pro jihlavské příznivce, kteří by měli problém se s jeho odchodem vyrovnat. "Fotbal je o přestupech. Ale život půjde dál. Bez Faldyny, jako s ním."


"...kdyby mi volal kdokoliv jiný ze druhé ligy, nikam bych nešel. I kdyby to byla třeba Bohemka. Ale tohle je prostě něco jiného." Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
23.08.2008, sobota, 09:24 - Otevřou střelci Slovácka konečně oči?
22.08.2008, pátek, 15:32 - Premiéra nevyšla, povede se reparát?
22.08.2008, pátek, 10:32 - Dekaře mrzí ztráta s Bohemians
21.08.2008, čtvrtek, 10:46 - Stanovisko 1.FC Slovácko
20.08.2008, středa, 23:05 - Kauza Faldyna: Řešení je v nedohlednu, schyluje se k arbitráži?
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace