28.02.2024
15.02.2024

Bez gólů to nepůjde. Fotbalové Slovácko opět nevyhrálo, s Hradcem remizovalo

05.11.2023, neděle, 10:45

Bezbranková remíza se zrodila v sobotním 14. kole FORTUNA:LIGY se mezi fotbalisty Slovácka a Hradce Králové. Svěřenci trenéra Martina Svědíka ani ve druhém domácím zápase v řadě nevyhráli. První půlka byla téměř bez šancí, ve druhém poločase mohl rozhodnout Juroška, ale svoji šanci znovu zazdil.

Slovácko nastoupilo podruhé v řadě na domácím trávníku. Po remíze s libereckým Slovanem se v zápasu proti hradeckým Votrokům čekala od domácích výhra. Na východočechy se svěřencům Martina Svědíka dlouhodobě daří, v posledních šesti ligových zápasech pětkrát vyhráli. Oproti uplynulému kolu trenér Svědíka zamíchal sestavou. Kvůli čtyřem žlutým kartám stojí domácí Valenta, pozitivní zprávou je, že se do sestavy vrací Cicilia, místo Doskiho hraje Kalabiška a v základu jsou i Daníček s Holzerem.

Aktivněji začal Hradec, ale jeho veškeré umění končilo na vápně domácích. Slovácko se dostávalo do tempa jenom zvolna. Vůbec první příležitost se zrodika na kopačkách domácího týmu, ale Kalabiška z nadějné pozice minul. Hradec se do vážnější příležitosti nedostal vůbec.

Po přestávce pokračovalo Slovácko v útočení, ale paradoxně to byli hosté, kdo zahrozil, ale Čmelík přestřelil. Následně bylo před brankářem Bajzou hodně živo. Pokus Jurošky nejdřív zblokovala po rohu obrana, Daníček o několik desítek vteřin později nezužitkoval velkou šanci ve vápně.