*
včera
Lukáš Sadílek po Budejovicích
včera
Martin Svedík po Budejovicích
25.11.2021
Magazín TVS: Miroslav Mikšícek pred Budejovicemi
24.11.2021
Milan Petržela 437. prvoligové utkání - zdravice pred zápasem
21.11.2021
Václav Jurecka po Sparte
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Baník věděl, kudy běží Zajíc. Osvědčený útočník za „nulu“ je výborný tah

29.04.2020, středa, 09:11
zajic tomas_velky.jpg

Nejen dohrání FORTUNA:LIGY, ale i následné letní přestupové období budí rozpaky a otazníky. Budou si kluby moct dovolit razantní posílení v ekonomicky tíživé době? Nebo spíš budou mít výhodu ty celky, které už dosud disponovaly širokým kádrem, a ti, kdo dovedou umně přivést fotbalisty se slevou? „Bé“ a „cé“ jsou správné varianty. Proto je podpis Tomáše Zajíce po konci jeho smlouvy ve Slovácku ze strany Baníku povedený tah. Možná majstrštyk.

Na úvod pár faktů: Tomáš Zajíc nepatří do širšího kádru reprezentace, není otestován velkým klubem, protože dosud hrál jen za průměrné Slovácko, nevyhýbají se mu zdravotní problémy a limitují jej technické dovednosti, kvůli kterým se ještě nezařadil mezi absolutní český top.

Přesto jde pro Baník vzhledem ke všem okolnostem o velmi dobrý přestup, jehož pozitiva výrazně převažují.

Zaprvé: cena. Sehnat slušného útočníka za relativně příznivých podmínek? Hráčští manažeři i kluboví funkcionáři vám řeknou, že se jedná o jednu z nejtěžších disciplín na fotbalovém trhu. Stačí na sebe upozornit pár góly, nemít třicítku na krku a hned je vaše cenovka x set tisíc eur.

Ne však, když berete volného hráče po skončení smlouvy bez finanční náhrady. Samozřejmě, nikdy nejde o čistou „nulu“, protože je třeba počítat podpisový bonus, provizi pro agenta a mnohdy o to větší základní mzdu. Velmi snadno se rázem dostanete k sedmimístné cifře.

I tak však Ostravští na celé záležitosti vydělali, teoreticky by je totiž Zajíc například před rokem stál třeba deset milionů korun, o čemž svědčily i tehdejší nabídky z Polska. Mnohem nákladnější by jednoznačně byl i nákup brněnského Antonína Růska, jehož jméno se na Bazalech taky skloňuje. I nákladný lednový přesun Romana Potočného, jemuž přitom dobíhal kontrakt v Liberci, je toho důkazem.

Nevěřte tomu, že Mladou Boleslav neštve, že jim Zajíc utekl mezi prsty na poslední chvíli. A ještě k tomu do kádru ryzího konkurenta s podobnými možnostmi a ambicemi. V dnešní „koronavirové“ době, kdy se obrací každá koruna a rovněž automobilka Škoda počítá ztráty, to musí mrzet všechny tamní bafuňáře, kteří brali transfer za hotovku.

Optimismus schovaný za případný návrat Murise Mešanoviče je jen zástěrkou z nepovedeného „dealu“. Dosud mám před očima, jak trenér Jozef Weber na Maltě kvůli několika zraněním a odchodu Nikolaje Komličenka vyslovil upřímné přání mít Zajíce hned pro jaro, nikoli až v červenci. Paradox, že?

Další plus: věk a zároveň zkušenosti. Zajícovi bude v srpnu teprve 24 let, přesto už stihl odehrát 100 ligových zápasů a nastřílet v nich 25 branek. Splňuje tedy hned dva předpoklady v jednom. Existuje totiž velká šance, že jeho výkonnostní vrchol teprve přijde a Baník na něj může dlouhodobě spoléhat. Viz tříletá smlouva s opcí. A navíc již nejde o žádného nezkušeného zajíce, který by se s nejvyšší soutěží teprve seznamoval. Kvalitu a čich na góly již ukázal.

A za třetí: herní styl. Zajícova rychlost a pracovitost bude do systému trenéra Luboše Kozla sedět, koučova náročnost dává naději, že z někdejšího člena jednadvacítky vymáčkne minimálně tolik co Martin Svědík ve Slovácku. I navzdory ne úplně vytříbené technice splňuje atributy moderního fotbalu, alespoň co se týče domácí úrovně.

Velkým bonusem je, že si Zajíc na podzim vyzkoušel spolupráci s Ondřejem Šašinkou, která klapala na výbornou. Slezané by se určitě nezlobili, kdyby útočné duo ve Vítkovicích předvádělo podobnou show jako například v srpnu v Plzni, kdy favorizovanou Viktorii sami sestřelili. I sportovní ředitel Marek Jankulovski přiznal, že i tohle byl důležitý faktor, jenž ve finále pomohl Ostravským v rozhodování a v intenzivnějším jednání v posledních dnech.

Znamená to samozřejmě velmi složitou situaci pro Tomáše Smolu, definitivní smíření s koncem kapitána Milana Baroše a rovněž další krok v budování nového, mladšího a atraktivnějšího Baníku.

Teď ještě ta nejsložitější fáze: postupně zabudovat do sestavy i své vlastní talentované odchovance.Share |
Zdroj: blesk.jpg
Jméno Heslo
text
pristi
 Další články:
06.05.2020, středa, 15:26 - Slovácko chce sezonu dohrát. Třeba i bez nadstavby. Roky se tak hrálo
02.05.2020, sobota, 17:13 - Lidé jsou hladoví po fotbalu
29.04.2020, středa, 15:20 - Navrátil v pauze prodloužil smlouvu
29.04.2020, středa, 11:47 - V Česku hrál pouze za Slovácko a nastoupil i proti Xhakovi z Arsenalu
29.04.2020, středa, 09:09 - Slovácko opouští nejlepší střelec. Zajíc podepsal smlouvu v Ostravě
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace