*
15.01.2022
Príprava: Hanácká Slavia Kromeríž - FCS 1:5 (1:1) - Kromeríž 15.1.22
15.01.2022
Príprava: FCS "B" - MSK Breclav 2:0 (0:0) - Belinka 15.1.22
13.01.2022
Pavel Nemcický a novinky v "bécku"
11.01.2022
Michal Kadlec v plné príprave
05.01.2022
Rozhovor: Tomáš Fryšták v FCS
 
Jméno:   Heslo:  
 
*
Registrujte se v mapě fanoušků!
V mapě je celkem 958 fanoušků
*
Poslední články:
07.11.2019, čtvrtek, 08:00
Limitovaná edice mikin FCS JEDEN KRAJ - JEDEN KLUB
17.07.2019, středa, 13:03
Poslední možnost nákupu permanentek do Sektoru B3
14.01.2019, pondělí, 13:01
Do nového roku s novou bundou Sektor B3!
Poslední článek v blogu:
30.10.2020, pátek, 11:02
1. FC Slovácko získalo vý...
Poslední video
18.02.2020- Fanoušci v zápase proti Baníku
Poslední fotogalerie
05.02.2016- Fanaticos Cup 2016
*
25.11.2021
Dekovacka v zápase proti Sparte
25.11.2021
Fanoušci proti Sparte
27.09.2021
Fanoušci proti Gottwaldovu
04.03.2020
Fanoušci v zápase proti Slavii
19.02.2020
Fanoušci v zápase s Baníkem

Úroveň Slovácka má vzestupnou tendenci, těší šéfa klubu Krejčího

09.06.2014, pondělí, 12:20
krejci_velky.jpg

Fotbalisté Slovácka dosáhli druhého nejvyššího umístění ve své historii. Šéf klubu Vladimír Krejčí věří, že některý rok se týmu může podařit i účast v pohárové Evropě.   

Mimořádné prémie slíbilo vedení fotbalového Slovácka týmu, pokud nadějně rozehraný ligový ročník dotáhne k úspěšnému umístění. Kdyby hráči nakonec obsadili senzační čtvrtou příčku a regionální klub by tím získal možnost startovat v Evropské lize, byly by prémie už skutečně značné. I za šesté místo, druhé nejlepší v historii Slovácka, si mužstvo přišlo na velice slušnou bonusovou částku.

"Dostali jsme se na jaře do situace, že jsme byli v podstatě zachránění, tak jsme chtěli povzbudit úsilí týmu. Sezona se dá dokončit různými způsoby, mohli jsme si říct, že máme nahráno a dáme prostor mládeži, což by vzhledem k českému prostředí mohlo být vnímáno, že budeme někomu něco pouštět. My jsme především nechtěli, aby se divák v závěru jara cítil něčím ošizen," řekl MF DNES ředitel Slovácka Vladimír Krejčí.

Když před koncem sezony čtvrté místo přece jen hrozilo, neděsil jste se, že budou prémie stát klub hodně peněz?
Společně s majitelem bychom ty prémie moc rádi zaplatili. Ale nakonec nám na čtvrtý Liberec chybělo osm bodů, byla to hodně vysoko postavená meta.

Ve Slovácku působíte šestým rokem. Byl pro vás ten právě skončený ročník nejúspěšnější?
Jednoznačně. Hodnotím hlavně to, jestli je úroveň klub na vzestupu. A do stavu, v jakém je Slovácko teď, bychom se za jeden dva roky po postupu do ligy mohli dostat jen nějakými nesmyslnými investicemi. Má to své zákonitosti.

Proč se právě letošní rok tak vydařil?
Pomohlo, že jsme loni na jaře přehodnotili dlouhodobou koncepci klubu včetně herního systému. Snažili jsme se zachytit vývojový trend fotbalu, třeba trenér Habanec odvedl sám na sobě velký kus práce. Porodní bolesti nového systému byly patrné ještě na podzim, snažili jsme se to veřejnosti vysvětlovat, ale bylo potřeba dojít do cíle.

Tým také získal nové tahouny. Souhlasíte?
Ano. Třeba vynikajícím počinem bylo zimní posílení o Diviše, i díky němu máme rychlé kraje, což je pro náš systém potřeba. Taky Rada se zabydlel na postu stopera, s ním hrálo mužstvo konstruktivní fotbal. Nesmím zapomenout na Veliče Šumulikoského, to je fenomén. Šumi hraje klíčový post šestky, jakoby defenzivní záložník, ale to už je zastaralý název. Šumi tvoří a zároveň je schopný moc dobře bránit. Pozitiv je opravdu moc. Rezervy ještě máme v tom, že větší hráčský výpadek nedokážeme plně nahradit.

Jak se povedená sezona odrazí na dalším fungování klubu?
Pro nás se nic zásadního nemění. Osobně nikdy nezřízeně neslavím ani nezřízeně nekritizuju. Snažím se uvažovat racionálně ve všech situacích. Takže úspěch se pokusíme vzít s pokorou a navázat na něj.

Jedna věc jsou fotbalové úspěchy. Ale na kolik procent je podle vás nyní využitý potenciál Slovácka z hlediska návštěvnosti zápasů?
V poslední době se začal projevovat fakt, že tady lidem liga jako by trošku zevšedněla. Bylo to evidentní i na počtu diváků. Nezvyšujeme vstupné, přesto jsme zaznamenali určitý pokles návštěvnosti. Důvodem bylo také to, že naše výkony úplně netáhly. To je pro nás tvrdý fakt, jsme regionální klub a proti nám stojí v lize tradiční, silní protivníci. Teď na jaře šla kvalita naší hry nahoru, uvidíme, jakou to bude mít odezvu u veřejnosti.

A jaký je zájem sponzorů o Slovácko?
Ten je tradiční, teď ale přece jen cítíme určité oživení. Sport obecně je v těžké situaci a je jasné, že bez vlivu majitele by liga na Slovácku těžko mohla být. Někdy mě trošku mrzí, že z regionu směrem k panu Zemkovi chybí zpětná odezva, jako by byla jeho podpora fotbalu samozřejmostí. Fotbal je přece naším společným zájmem.   

Je umístění kolem šestého místa pro Slovácko nejvyšší metou?
Říkal jsem už před sezonou, že pro nás coby regionální klub je zásadním cílem osmé místo, ale pokud se uprostřed ligy budeme dlouhodobou poctivou prací držet, může se vše někdy sejít a dopadnout to i čtvrtým místem. Zároveň neříkám, že to nemůže být i naopak a my třeba někdy budeme hrát složitější roli v sestupových místech.

Jmenoval jste hráče, kterým se rok podařil. O koho je nyní zájem?
Je to daň za úspěch, která je na jednu stranu příjemná, hrajeme dobrý fotbal a ten produkuje i některé naše individuality. Dostáváme se tím ale pod tlak, jestli hráči umožnit jít do lepšího klubu, dostat za něj prostředky a ty zase investovat do nového hráče. Diskutovali jsme to na představenstvu a pokusíme se tým v maximální míře udržet, ještě zvýšit konkurenci a zapracovat odchovance. V úvahu připadá jen transfer hráče, který přerůstá hranice našeho klubu. Na cestě do Anglie či Německa mu asi těžko budeme bránit.

Zůstane nejlepší střelec Kerbr, o něhož má zájem třeba Jablonec?
Nechci to specifikovat. Ohledně něj je širší zájem klubů včetně Jablonce, ale zatím nejsme rozhodnutí, jestli jej pustit.

Kdo ještě může odejít?
Chceme mužstvo opravdu stabilizovat, ale u dvou hráčů to není úplně v naší moci. Kubu Petra jsme z Olomouce přivedli ve chvíli, kdy se zranil Došek, bylo to v rozehrané soutěži, a proto jsme přistoupili na hostování bez opce. O Kubu máme zájem i dál, budeme o něm jednat, ale nejsme klubem, který bude za hráče dávat přemrštěné peníze. Druhým hráčem je dlouhodobě Košút, který při prodloužení smlouvy asi před půl rokem od nás dostal příslib, že když se mu objeví kvalitní zahraniční angažmá, uvolníme jej. Není to náš odchovanec a zahraniční ambici měl už při příchodu. Jinak se žádné překotné změny čekat nedají.

A posílení?
Rádi bychom přivedli kvalitní alternativu k Liboru Doškovi. Bylo vidět už na podzim, když se zranil, že tady máme výraznou slabinu. Přitom stále doufám, že bude Libor ještě dlouho pro Slovácko velkým přínosem.

Budete kvůli tomu muset výrazněji zainvestovat?
Není co. (směje se) Musí to být hráč, který nezruinuje klub, i tak to může být velmi zajímavé jméno, to je naše úloha. Jako v minulosti – všichni mohli vzít Švancaru, Doška nebo Trousila, ale nikdo to neudělal. Právě tímto směrem bychom chtěli znovu jít.

Co bude s vašimi hráči, které máte v jiných klubech na hostováních?
Sledovali jsme je, není jich málo, ale nikdo nás nepřesvědčil natolik, že bychom jej měli vzít zpět do kádru. Za jméno nikdo místo mít nebude.

Jak si ceníte toho, že k vašim dorostencům míří z Olomouce velký odborník na mládežnický fotbal Zdeněk Psotka?
Nezlobte se, ale nikdy nekomentuju záležitosti, dokud nejsou uzavřeny.

A o zásadní rekonstrukci stadionu před mistrovstvím Evropy hráčů do 21 let, které budete za rok spolupořádat, už jasno je?
Přípravy jsou v plném proudu, ale situace při tak obrovské investici je složitá. My coby občanské sdružení nemáme jiné prostředky než na svou činnost. O financování se musí postarat především ministerstvo školství, kraj a město, určitým způsobem může pomoct i Fotbalová asociace. V krajním případě si dovedu představit i vstup nějakého soukromého subjektu, ale to už by bylo složité. Rekonstrukce stadionu může začít každým dnem, a klidně i na podzim, ale vše musí být hotovo do 15. března.

Negativem letošní sezony byl nezvládnutý boj Fotbalové asociace s vulgaritami na stadionu. Jaký na to máte názor?
Mám oproti hlavnímu proudu jiný pohled a vadilo mi, že například na sobotní valné hromadě Fotbalové asociace o tomto tématu neproběhla dostatečná diskuse. Podle mě směrem k divákovi musíme být pozitivní, případné problémy je nutné řešit, ale být konstruktivní. Nesmíme zahrnout všechny diváky do jednoho pytle. Štve mě, že z řady vysokých fotbalových míst zaznívá spíš to, že je to náš nepřítel. Občas mi to připadá jako boj s větrnými mlýny.

 Share |
Zdroj: idnes.jpg
Jméno Heslo
text
  • kecipep - 10.06.2014, úterý, 22:36
    (0)

    Skoda ze je v Olmiku Kalvoda, ten si Vasicka urcite bude chtit ponechat, kdyz si tak sedli ve Znojme

  • peetrs - 10.06.2014, úterý, 21:20
    (0)

    Alternativu k Liborovi? Co znojemsko-olomoucký V.Vašíček? Schopný hráč, kterému 2.liga vonět nebude. Otázkou je jek má v Olmiku postavenou smlouvu...

pristi
 Další články:
31.07.2014, čtvrtek, 10:55 - KOTEL: V pátek na permici a slevenku do kotle!
11.06.2014, středa, 09:32 - Slovácko prodávat nehodlá, zatrhlo přestup Kerbra do Jablonce
09.06.2014, pondělí, 09:32 - Fanoušci nepřijdou zkrátka. Chystá se pro ně pilotní projekt věrnostního programu
07.06.2014, sobota, 08:43 - Záložník Slovácka Diviš: Letošní ročník už je pryč, nesmíme usnout na vavřínech
06.06.2014, pátek, 16:27 - Odměna za přihrávkové galeje
* Novější články * * Přidat komentář * * Vytisknout článek * * Odeslat článek * * Starší články
© 2007 Copyright fcslovacko.com & VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., iDNES a MF Dnes, Kurýr, Deník Sport a Slovácké noviny.
Všechna práva vyhrazena - publikování nebo šíření obsahu stránek bez písemného souhlasu je zakázáno
FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe
přidat k oblíbeným - nastavit jako domovskou stránku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace