18
fanoušků

Slovácko zahájilo jaro bezbrankovou remízou

18.02.2017, sobota, 19:07

Velmi dobrý výkon předvedli v úvodu jarní části ligy fotbalisté 1. FC Slovácko, na zisk tří bodů to ale nestačilo. Domácí sice dostali Jablonec pod velký tlak, jenže neproměnili několik nadějných šancí, a když dvacet minut před koncem přišli o velmi přísně vyloučeného Daníčka, museli se spokojit s bezbrankovou remízou.

Stadionem se po přísném vyloučení Daníčka několikrát neslo hromové „Pelta ven!"

1. FC SLOVÁCKO – JABLONEC 0:0

Už ve čtvrté minutě domácí naznačili, kudy by mohla vést cesta k úspěchu. Po rychlé křídelní akci utekl svému strážci Navrátila nabízel míč do šance Konému, toho ale jablonecká obrana stačila na poslední chvíli pokrýt. Míč se ještě vrátil před hostující bránu, Civič ale hradbu těl neprostřelil.

Hned vzápětí poslal Šumulikoski krásný balon za obranu na Navrátila, nejmenší hráč na hřišti ale hlavičkoval těsně vedle.

Slovácko si v prvním poločase vytvořilo velkou územní převahu, kdyby se hrálo na ledě, tak by rolba na jeho polovině ani nemusela jezdit. Hosty bylo možné pochválit jedině za pozornou obranu, která domácí hráče do šancí moc nepouštěla.

Až v závěru poločasu se prodrali do slibných pozic dvě černé perly Slovácka, Koné ani Tetteh ale míč mezi tři tyče neprotlačili.