16. 12. 2018- Fanoušci v zápase proti Dukle
Děkovačka po zápase FCS - Sparta
28. 8. 2018

Trmal chytil další penaltu. Slovácko ale v Olomouci padlo

9. 12. 2018, neděle, 12:33

Kouzlo trenéra Martina Svědíka vyprchalo. Fotbalisté Slovácka pod vedením nového kouče poprvé v lize padlo. Celek z Uherského Hradiště nedokázal na Hané navázat na předcházející triumfy v Ostravě a doma se Spartou, na Andrově stadionu podlehl Sigmě 0:1. Sobotní duel už v 7. minutě rozsekl domácí útočník Martin Nešpor.

Olomouc skórovala po třech zápasech. Ani jí nevadilo, že autor vítězného gólu v 71. minutě neproměnil pokutový kop.

Hostující trenér Svědík vítěznou sestavu od bitvy se Spartou nezměnil, Slovácko tak šlo do utkání ve stejném složení.

Naopak Sigma vyrukovala na moravského rivala s křídelníkem Pilařem. Bývalý reprezentant nemohl v Plzni nastoupit kvůli dohodě klubů, nyní se do sestavy Olomouce vrátil.

Hanáci moravského rivala zaskočili hned v úvodu, když udeřili z první střely na bránu. Střelecký třízápasový půst utnul Martin Nešpor. Důrazný forvard Sigmy dotlačil balon do sítě po centru Zahradníčka a přihrávce Pilaře.

Celek z Uherského Hradiště v první půli vůbec nebezpečný nebyl. Domácího brankáře Buchtu vyzkoušel ve 36. minutě Navrátil. Jeho pohotová rána z hranice šestnáctky však šla přesně do míst, kde stál připravený Buchta.

Hostující kouč Svědík se snažil hru mužstva oživit střídáním. Po přestávce šel do hry útočník Kuchta, jenž nahradil mladého středopolaře Janoška.
Byl to právě slávistický odchovanec, který mohl po hodině hry srovnat. Kapitán Daníček přihrál na kraj šestnáctky Navrátilovi, jenž na malém vápně hledal Kuchtu. Hostujícímu útočníkovi chyběl krok, aby na balon ve vyložené pozici dosáhl. Následně po standardní situaci Havlíka hlavičkoval Kalabiška zblízka nad.

Na druhé straně stoper Krejčí nedosáhl na dlouhý balon, chytrý lob Nešpora připravený brankář Trmal skvěle vyrazil na roh.

Klíčová chvíle přišla v 71. minutě. Sudí Zelinka po faulu na Dvořáka odpískal proti hostům pokutový kop. Nešpor ale na famózního Trmala nevyzrál. Mladý gólman Slovácka vystihl směr střely k levé tyči, následně zneškodnil i dorážku Dvořáka. Pro dvacetiletého brankáře šlo o třetí vychytaný pokutový kop v řadě.

Hosté v závěru sahali po vyrovnání, hlavičku střídajícího Kuchty chytil Buchta, rána Daníška šla nad a bomba střídajícího Rezka mířila pouze do připraveného olomouckého gólmana.
Slovácko i přes těsnou prohru 0:1 zůstalo v tabulce FORTUNA:LIGY dvanácté. Podzimní část zakončí doma v sobotu proti poslední Dukle.

FORTUNA:LIGA, 18. kolo –

SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branky: 7. Martin Nešpor
Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hájek
Žluté karty: Jemelka, Houska, Plšek – Janošek, Juroška, Kalabiška
Diváci: 2985
Olomouc: Buchta – Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Vepřek – Falta (90+3. Chvátal), Plšek, Houska, Pilař (89. Lalkovič) – Dvořák, Nešpor (77. Yunis).
Slovácko: Trmal – Juroška (81. Petr), Krejčí, Hofmann, Divíšek – Daníček – Navrátil (62. Rezek), Janošek (46. Kuchta), Havlík, Kalabiška –Zajíc.