17. 2. 2019
Fanoušci v zápase proti Karviné

Trmal chytil třetí penaltu v řadě. „Vždycky je to loterie,“ připomíná

9. 12. 2018, neděle, 12:41

Stává se z něj penaltový specialista. Postrach všech exekutorů pokutových kopů. Dvacetiletý brankář Matouš Trmal ve FORTUNA:LIZE zneškodnil třetí jedenáctku za sebou.

Po Sparťanech Kangovi a Rističovi vychytal také olomouckého útočníka Martina Nešpora. Ani povedený zákrok talentovaného gólmana ale fotbalistům Slovácka body nepřinesl. Celek z Uherského Hradiště prohrál v Olomouci 0:1 a dál se ohlíží za sebe.

„Sice mi to teďka vychází, ale body nemáme, takže panuje smutek,“ uvedl těsně po sobotním zápase gólman Slovácka Matouš Trmal.

Při penaltě Nešpora v 71. minutě správně tipnul pravou stranu, nepříliš umístěnou ránu bravurně vyrazil a dokázal chytnout také Dvořákovu dorážku.

„Do poslední chvíle jsem čekal. On to nedal v úplně ideální výšce. Spíše to kopl dobře pro gólmana,“ popsal důležitý moment jeho hrdina.

Tasovický rodák v nejvyšší soutěži září. Před týdnem vychytal v bláznivém šlágru Spartu, teď zase čaroval v Olomouci. Za penaltového mága se ale pořád nepovažuje.

„Teď se zadařilo, zase mi to vyšlo, ale pokutový kop je vždycky loterie,“ připomíná starou pravdu mladý gólman.

Databázi střelců si nevede. Strany tipuje zásadně podle pocitu a pohybu hráče.

„Žádné kouzlo v tom není,“ usmívá se.

Dobrou náladu mu pokazily pouze rychlá trefa Nešpora a konečný výsledek. Těsná porážka hosty pořádně štvala.

„Bohužel nám to nic nepřineslo,“ mrzí Trmala.

Jinak moc práce na Andrově stadionu neměl.

„Celkově to byl vyrovnaný zápas bez šancí. Rozhodla jedna akce, při které byl soupeř důraznější. Utkání by slušela remíza,“ míní ligový objev.

Slovácko v důležité bitvě nezvládlo hlavně úvod. Po Zahradníčkově centru z pravé strany vrátil míč před branku Pilař a Nešpor zblízka hlavou ukončil tři zápasy a 278 minut dlouhé čekání Sigmy na ligový gól.

„Bohužel jsme nezachytili pohyb Pilaře, který pro mě nepochopitelně vyhrál hlavičkový souboj a pak už to neodvrátili,“ štve Trmala, který spoluhráče podržel hlavně ve druhém poločase, kdy kromě penalty zlikvidoval také tutovku Nešpora.

„Nevím, jestli to šlo do branky, ale konečky prstů jsem to vyrazil,“ uvedl.

Kromě dvou zásadních momentů ale nic řešit nemusel. V brance se nudil a udržoval v teplotě. „Zima mi nebyla,“ pravil.
Výkon týmu ho však nezahřál.

„První poločas byl z naší strany hrůzostrašný. Takto se nemůžeme prezentovat. Bylo to úplně něco jiného než proti Spartě,“ ví Trmal.