18
fanoušků

Slovácko zvítězilo nad Znojmem, i když hrálo druhou půli o deseti

10.11.2013, neděle, 20:29

Fotbalisté Znojma prohráli ve 14. kole první ligy v domácím azylu v Brně se Slováckem 1:2. Hosté položili základ k výhře v úvodním poločase, ve kterém skóroval z penalty Kerbr a druhý gól přidal Ondřejka. Znojmu se podařilo snížit až v nastavení druhé půle zásluhou Nepožitka, soupeř přitom hrál od 42. minuty bez vyloučeného obránce Rady.

Znojemský ligový nováček nenavázal na předchozí domácí vítězství nad Mladou Boleslaví a Příbramí, po čtyřech utkáních bez porážky vyšel bodově naprázdno a v tabulce zůstal poslední.

„Zbytečně jsme v prvním poločase ztráceli míče. Šancí jsme měli dost. V přesilovce jsme se střelecky neprosadili, ale někdy je horší hrát v deseti, protože soupeř po získání míče spoléhal na nebezpečné brejky," litoval znojemský obránce Cihlář.

Oba celky vsadily v úvodu na ofenzivní hru a ve svižném tempu se rodily i brankové příležitosti. Už ve 2. minutě po rohovém kopu Slovácka se dostal ke střele volný Daníček, ale netrefil branku. Obranu Slovácka naopak po rychlých brejcích zlobil rychlý útočník Vašíček, jeho dvě střely vždy v poslední chvíli vyrazil brankář Melichárek.

Do první krize se dostalo Znojmo v 10. minutě, kdy po zákroku Hnaníčka nařídil rozhodčí Paták pokutový kop, který s přehledem tvrdou střelou k tyči proměnil Kerbr. Poznamenalo to další dění na hřišti. Slovácko více zabezpečilo zadní řady a přenechalo ve středu pole iniciativu soupeři.