Z PLOCHY | Tomáš Břečka po zápase v Hradci Králové

15.02.2024
04.02.2024

Slovácký brankář Melichárek: Penalta být neměla. Na tisíc procent

12.11.2013, úterý, 12:20

Ve dvacáté minutě zápasu se znojemský Vašíček při brejku vřítil s míčem do pokutového území, pod nohy mu skočil slovácký brankář Dušan Melichárek, nejprve vyrazil míč a pak přes něj přepadl soupeř. Za stavu 1:0 pro Slovácko to byl jeden z klíčových okamžiků zápasu.

Znojemští se dožadovali penalty. Melichárkova reakce? "Nejdřív jsem vzal balon a až pak Vašíčka. Penalta to být neměla, tím jsem si na tisíc procent jistý," prohlásil slovácký gólman.

Jak jste viděl situaci ohledně vyloučení vašeho spoluhráče Rady?
Ležel jsem na zemi, soupeř do mě totiž kopl, když jsem držel míč. Takže jsem moc neviděl, co se kolem mě děje. Než aby odpískal rozhodčí faul na mě a dal kartu soupeři, úplně zbytečně jsme si nechali dát červenou kartu. Pak jsme pětačtyřicet minut bránili jako při házené, na hřišti to vypadalo, jako by hráli dorostenci proti mužům.

To jste si způsobili sami, ne?
Samozřejmě, dostali jsme červenou a museli jsme se s tím nějak vypořádat. Naštěstí to skončilo dobře, ale tři body jsou asi jediným pozitivem tohoto zápasu.

Cítí Znojmo křivdu kvůli verdiktům rozhodčích oprávněně?
To těžko můžu posuzovat. Viděl jsem trenéra Znojma, že lítal jak býk urvaný ze řetězu. Čertil se, že to měla být penalta, ale když se zeptá Venci Vašíčka, určitě mu řekne, že to penalta být neměla. Že se rozčiloval při našich gólech, to nemůžu komentovat, protože na druhou stranu hřiště nevidím.