27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Slovácko ztrácelo, pak mu ale vystřelil Diviš bod

1. 11. 2015, neděle, 21:08

Trenér fotbalistů Slovácka Svatopluk Habanec si před utkáním s Jabloncem přál získat aspoň bod, což se mu splnilo. Jeho svěřenci po první půli zaslouženě prohrávali, po přestávce se ale jejich výkon diametrálně zlepšil a výsledkem bylo vyrovnání z kopačky Jaroslava Diviše.

„Jsem rád, že jsme se dokázali nakopnout a vyrovnat, bodu si cením," řekl domácí kouč.

Začátek mělo Slovácko strašidelný, po deseti minutách mohlo klidně prohrávat o dvě branky. První tutovku Doležala ale zneškodnil tygřím skokem Milan Heča, vzápětí hlavičce jabloneckého útočníka scházelo snad dvacet centimetrů.

„Opět jsme byli v začátku utkání neaktivní a měli ve hře spoustu chyb," nechápal Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci odpověděli nebezpečnými standardkami. Po první z nich si hosté málem dali vlastní gól, když na svou bránu hlavičkoval kdo jiný než Doležal, podruhé mířil metr nad Došek.

Nejblíže gólu byli modrobílí po volném přímém kopu Jiřího Valenty z poloviny hřiště. Gólman Hrubý ho špatně odhadl a měl co dělat, aby ho uklidil do bezpečí.

Jinak ale měli navrch hosté. Přestože domácí trenér provedl v obraně změny, když na stopera vrátil Košúta a Břečka se posunul na levou stranu místo Reinberka, defenziva nadále působila nejistým dojmem.

Po dvaceti minutách hry svým nedůrazem nabídla šanci Pernicovi, ten naštěstí jen otřel míč o pravou tyč. Po rychlém kontru Severočechů ve 38. minutě už se ale skóre měnilo. Tecl našel zcela volného Pospíšila, který nedal Hečovi šanci – 0:1.

„Utkání se pro nás vyvíjelo velmi dobře, mohli jsme jen litovat, že jsme prohospodařili velké šance. Mělo to být 3:0," posteskl si jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Slovácko mohlo hned vzápětí odpovědět, po ostřelování branky Jablonce ale Hofmann o milimetry minul levou šibenici. Srdce fanouška Slovácka ještě zaplesalo i při elegantním průniku Chvátala, který se po zidanovsku zbavil dvojice protihráčů.

„Asi vždycky potřebujeme prohrávat, abychom začali hrát naši hru po křídlech," pokrčil rameny kouč Slovácka

Modrobílí byli po přestávce jednoznačně lepším týmem. Rána Doška a efektní nůžky Diviše ještě neměly gólové parametry, Havlíkův přímý kop už však ano. Když už fanoušci zvedali ruce nad hlavu, skvěle u levé tyče zasáhl gólman Hrubý a radost jim pokazil.

Jednou se však Slovácko ocitlo na hraně propasti, Heča ale své spoluhráče podržel. „To, že vychytal Doležala, bylo stěžejním bodem k našemu zlepšení," řekl Svatopluk Habanec.

Pak přišlo vyrovnání. Na Chvátalův oblouček za obranu si naběhl Diviš a parádní ranou ke vzdálenější tyči dokázal, že ve druhé polovině podzimu dostal střeleckou slinu – 1:1.

„Ve druhé půli nás soupeř dostával díky standardkám pod tlak. Svou výškou a kvalitou nás zlobil hlavně Došek. Udržel míče, sklepával je, byl nebezpečný, díky němu se domácí dostávali do šancí," smekl trenér Jablonce před výkonem dvoumetrového veterána.

Byl to právě on, kdo mohl deset minut před koncem dovršit obrat. Jeho volej po centru Daníčka ale se štěstím zády zblokoval stoper Pernica.

„Druhý gól, to by byla velká paráda. I když jsme ho ale nedali, jsem spokojený," nechal se slyšet Svatopluk Habanec.

Jeho tým se navíc v závěru musel bránit přesile hostů, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Juraj Chvátal. Hned vzápětí hosté po velkém závaru dotlačili míč do sítě, gól ale nemohl pro předchozí ofsajd platit. A tak si oba soupeři rozdělili po bodu.

1. FC Slovácko – FK Jablonec 1:1 (0:1)

Branky: 67. Diviš – 38. Pospíšil.
Rozhodčí: Zelinka – Dobrovolný, Antoníček.
ŽK: Břečka, Chvátal, Došek – Mingazov,
ČK: 86. Chvátal (Slovácko).
Diváci: 3720.
1. FC Slovácko: Heča – Chvátal, Hofmann, Košút, Břečka – Šumulikoski – Diviš (90. Hlúpik), Havlík, Valenta (87. Kuncl), Kovář (74. Daníček) – Došek. Trenér: S. Habanec.
Jablonec: Hrubý – Karavajev, Pernica, Kysela, Romera – Hübschman – Tecl, Pospíšil (83. Masopust), Trávník (76. Wágner), Mingazov (59. Greguš) – Doležal. Trenér: J. Šilhavý.

Hlavní moment

ZMAŘENÉ ŠANCE

Kdyby hostující Doležal proměnil své velké šance na začátku utkání, takřka jistě by se po utkání duněl jabloneckou kabinou vítězný pokřik. Domácí ale díky výbornému zákroku Heči a nepřesnosti pětadvacetiletého útočníka zůstali ve hře.

Hvězda zápasu

JAROSLAV DIVIŠ

Po pár zápasech nov sezony ho drtivá většina fanoušků nejraději viděla na lavičce náhradníků. Záložník Slovácka ale dřel a dočkal se odměny. V posledních pěti zápasech zaznamenal čtyři branky, stává se opět jedním z motorů týmu. Tribuny pobavil i efektními nůžkami.

Číslo utkání

1

V šestém utkání na domácím hřišti v této sezoně si fotbalisté Slovácka připsali premiérovou remízu. Předtím jednou prohráli a čtyřikrát zvítězili, když ve všech těchto zápasech prohrávali. Pátý dokonalý obrat se jim tentokrát nepovedl, i když od něj nebylo daleko.