Z PLOCHY | Tomáš Břečka po zápase v Hradci Králové

04.02.2024
30.11.2023

Reinberk: Nastartovali jsme Baroše i Řezníčka, Trávník musí počkat

30.10.2015, pátek, 13:26

Levý bek Slovácka Petr Reinberk patří v podzimní části Synot ligy mezi nejvytíženější hráče Habancova výběru. Mimo tří minut proti Liberci odehrál bez vystřídání všechny zápasy. V počtu odehraných minut je před ním jenom gólman Milan Heča, který nestřídal vůbec.

Důvěra trenéra hráče pochopitelně těší. „Jsem rád, že hraji, snažím se odvádět, co nejkvalitnější výkony. Jsem spokojený, ale kdo by nebyl, že? Odpovídá otázkou 26letý chlapík, který debutoval v dresu Slovácka na podzim před pěti lety. Stý ligový zápas mohl slavit v letošním podzimu proti Liberci. „Mám stovku, jsem za to rád, ale nijak jsem to neslavil, ani nebyl čas," povídá.

Důvod k oslavám neměl ani na hřišti Mladé Boleslavi v uplynulém kole. Slovácko se probralo až po dvou brankách nabuzeného Milana Baroše, ale na zvrat už to nestačilo. Po přestávce přidali Středočeši další dva góly a bylo vymalováno.

„Vůbec jsme nezachytili začátek zápasu. Během deseti minut jsme dostali dvě branky, to se pak hraje špatně. Libor Došek sice vstřelil kontaktní gól, ale místo toho, abychom vyrovnali, tak dostaneme třetí branku. To už bylo hodně těžké. Když to tak vezmu, tak jsme si ty góly dali sami – třetí byl tečovaný a čtvrtý také," hodnotí Reinberk s odstupem času zápas a přiznal, že duel měl jenom jednoho hrdinu. „Barošovi se zápas povedl. Dal gól už po čtyřech minutách, hrál s chutí, byl hodně aktivní, ale je to naše chyba, měli jsme ho uhlídat."

Po čtyřech inkasovaných brankách v Mladé Boleslavi by se chtěli hráči Slovácka na svém stadionu vrátit na vítěznou vlnu. V cestě bude stát Jablonec. Mančaft, který je sice v tabulce za Slováckem, ale svými ambicemi, ani zdaleka nenaplňuje představy svého šéfa Miroslava Pelty. „Na jaře jsme doma prohráli, strašně těžký soupeř, máme jim co vracet. Momentálně se jim nedaří, asi nejsou úplně spokojení s postavením v tabulce. Budou chtít vyhrát za každou cenu, ale to my také," plánuje odchovanec slovácké akademie a ukazuje na největší sílu Jablonce. „V útoku Vágner, Tecl nebo Doležal – to jsou zkušení hráči, ale musíme si dávat pozor na každého. Mají strašně silné mužstvo, podobné jako Boleslav. Je to hodně ofenzivní mančaft," upozorňuje obránce osmého mužstva tabulky.

• Pedro - 31.10.2015, sobota, 22:03
    (0)

zápas bojovný, mnohokrát díky za bod, Heča bravurní, ale zase ten strašný začátek...koledujeme si a koledujeme. Neumíme vnutit soupeři hru, obrana hlavní problém, který je nutno řešit přes zimu o proměňování šancí nemluvě.

• ostuda slovácka - 31.10.2015, sobota, 19:52
    (0)

Dneska velice dobrý zápas, bod je dobrý, navíc je super že se rozstřílel Jarda Diviš - už bylo na čase! :D Jen tak dál

• andretti - 31.10.2015, sobota, 19:22