27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Slovácko zdolalo v poháru Ústí až na penalty

9. 8. 2017, středa, 22:32

Trenér ligového Slovácka Stanislav Levý dal podle očekávání ve druhém kole Mol Cupu příležitost hráčům širšího kádru.

Z ligového zápasu proti Jihlavě se v pohárové sestavě objevili jenom Hofmann, Divíšek a Daníček.

Slovácko začalo plnit roli favorita po devatenácti minutách hry. Svůj první soutěžní gól dal Juroška, který před sezonou přišel z pražské Dukly. Třetiligový nováček se rychle oklepal a během osmi minut srovnal Součkem.

„První půlka se hrála na jednu branku, ale bohužel jsme nedali šance. Jenom Vasiljev měl dvě stoprocentní příležitosti. Domácí srovnali po standardní situaci,“ okomentoval první půlku asistent trenéra Jiří Dekař.

Po změně stran se diváci branky nedočkali a šlo se do nastavení. Ani v prodloužení gól nepadl, o postupujícím tak rozhodly penalty. Rozhodující penaltu proměnil střelec úvodní branky Jan Juraško.

„Ve druhé půlce se domácí jenom bránili. V nastavení už jenom stáli na hranici velkého vápna. Od prohry je zachránil gólman, který byl nejlepší hráč na hřišti. My jsme dali všechny penalty, domácí zaváhali ve třetí sérii,“ hodnotil duel Jiří Dekař.

Svěřenci trenéra Levého tak postupují do třetího kola, která je na programu 21.9.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - 1. FC Slovácko 1:2 PK (1:1)

Branky: 29. Souček – 19. Juroška. Rozhodčí: Hrubeš – Vlček, Petřík. ŽK: Souček – Suchý, Juroška, Yu. Diváci: 1340.

1.FC Slovácko: Daněk – Suchý, Hofmann, Divíšek, Juroška - Vasiljev (68. Havlík), Daníček, Petr, Sadílek (61. Hellebrand) – Rezek, Kubala (61.Yu). Trenér: Levý.