Fanoušci v zápase proti Baníku

Slovácko v euforii! Baník smetlo pěti góly

14. 8. 2017, pondělí, 09:32

Takovou euforii hradišťský stadion už dlouho nezažil. Fotbalisté Slovácka postavili předzápasové prognózy na hlavu a nasázeli ostravskému Baníku pět branek.

Hosté sice dokázali dvěma trefami zareagovat na tříbrankový nástup domácích, pak už ale pálili ostrými jen svěřenci kouče Stanislava Levého.

„Lhal bych, kdybych řekl, že jsem čekal, že dáme pět gólů. Potěšilo mě, že jsme dokázali to, co se nám daří v tréninku, přenést do zápasu. Bylo nepříjemné poslouchat, že jsme už devět zápasů nevyhráli, teď budeme mít trochu klid,“ mnul si ruce domácí trenér.

1.FC SLOVÁCKO – BANÍK OSTRAVA 5:2 (4:2)

Ve fantastické atmosféře měli domácí neskutečný nástup do zápasu. Po Susově nepovedené malé domů sice gólman Vašek vychytal Havlíka, odraženého balonu se ale zmocnil Zajíc a zamířil přesně k levé tyči – 1:0. Útočník Slovácka skóroval i ve druhém domácím zápase sezony, tentokrát navíc v den svých jednadvacátých narozenin.

„Povedl se nám začátek, tentokrát jsme ale po prvním gólu nevyklidili střed hřiště jako proti Jablonci. Byli jsme dál agresivní a donutili jsme je k chybám. Rychlou kombinací jsme otvírali prostory a zaslouženě navýšili naše vedení až na tříbrankový rozdíl,“ pochvaloval si Stanislav Levý.

Jeho svěřenci na hřišti skutečně dominovali. Po nádherném pasu Machalíka sice ostravský gólman zneškodnil tutovku Navrátila, opět mu to ale nebylo nic platné. Šumulikoski totiž vrátil míč na volného Daníčka, který podruhé rozvlnil síť – 2:0.

Hráči Baníku byli z vývoje zápasu totálně zaskočení a další šílenou hrubkou nabídli domácím třetí gól. Daníček po snadném zisku elegantně obešel Vaška a naservíroval míč do prázdné brány zcela volnému Havlíkovi – 3:0.

„Začali jsme vlažně a lehkovážnými chybami jsme nabídli soupeři góly. Slovácko bylo důrazné a trestalo nás. Vypadalo to hrůzostrašně,“ zlobil se po utkání ostravský trenér Radim Kučera.

„Zdálo se, že budeme na kolenou, ale postavili jsme se na nohy,“ ocenil ale hned vzápětí.

Jeho tým se totiž rychle vrátil do zápasu, v rozmezí osmi minut skórovali hlavou Šindelář a Baroš z penalty – 3:2.

Nevídaný první poločas přinesl ještě jeden gól, který po Divíškově centru zaznamenal Hofmann – 4:2. Byl to jeho druhý ligový gól v kariéře, ten první dal v dubnu 2016 také Baníku.

Mimochodem, čtyři branky za poločas vstřelilo Slovácko v lize vůbec poprvé v historii!

„Bylo strašně důležité, že jsme do přestávky přidali čtvrtý gól, který nám vrátil sebevědomí,“ oddechl si kouč Slovácka.

Jeho protějšek přesto věřil, že situace ještě není beznadějná.

„Je škoda, že jsme poločas nedohráli bez inkasování, ale ani čtvrtý gól s námi nezacloumal. Kdyby Baroš po přestávce snížil na 4:3… Ale to jsou jen kdyby,“ nechtěl se kouč Baníku pouštět do teorií.

Ostravané se sice dál tlačili dopředu, domácí jejich útoky ale včas zastavovali a sami chodili do nebezpečných brejků. Druhým gólem ještě mohl vylepšit oslavu narozenin Tomáš Zajíc, sám před Vaškem ale mířil jen do hostujícího gólmana.

Následně ještě zazdil jednu šanci hostů de Azevedo a pak už přišla velká chvíle slováckého mladíka Kubaly. Ten v souboji generací přetlačil Baroše a vybídl Havlíka ke druhé trefě v zápase – 5:2.

„Baník hrál na dvě špice a my jsme díky dobré kombinaci dokázali využít početní výhodu ve středu hřiště, což bylo klíčové. Hráči na trénincích dřou, těším se kvůli nim, že byli za svou práci odměněni. Nesmíme se ale jednou výhrou nechat uchlácholit. Už v pátek nás čeká Sparta, to bude jiný fotbalový svět,“ zůstal Stanislav Levý nohama pevně na zemi.

Kouč Baníku věděl, že s takovými chybami se vyhrát nedá. „Tři góly byly od nás dárky pro Slovácko. Prohra je pro nás krutá, ale zpackali jsme si to sami,“ uzavřel Radim Kučera.

Branky: 22. a 90.+1 Havlík, 5. Zajíc, 11. Daníček, 45. Hofmann – 27. Šindelář, 36. z pen. Baroš. Rozhodčí: Franěk – Paták, Pelikán. ŽK: Navrátil, Divíšek, Reinberk – Granečný, Baroš, de Azevedo, Hlinka. Diváci: 6115.

Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček, Šumulikoski – Navrátil (90. Juroška), Machalík, Havlík – Zajíc (80. Kubala). Trenér: Levý. Ostrava: Vašek – Breda (76. Mičola), Pokorný, Šindelář, Sus (46. de Azevedo) – Granečný, Hlinka, Hrubý, Stáňa – Poznar (46. J. Šašinka), Baroš. Trenér: Kučera.

HVĚZDA ZÁPASU: Vlastimil Daníček

Vyhlášený bojovník se v utkání blýskl nádhernou trefou na 2:0, vzápětí soupeři sebral míč a naservíroval třetí gól na zlatém podnose Marku Havlíkovi. Často ho vyvolávali dokonce i fanoušci soupeře. Nebo že by křičeli „Baníček“?

HLAVNÍ MOMENT: Hofmannova hlavička

Domácí se po famózním začátku dostali po snížení Baníku na 3:2 do nepříjemné situace. Poslední akce první půle, na jejímž konci byla Hofmannova hlavička, jim ale vrátila klid.

ČÍSLO UTKÁNÍ: 3

Fotbalisté Slovácka odehráli zápas ve velké pohodě. O tom svědčí i tři „zidanovky“, které si během utkání dovolili. Kličkou z dílny slavného francouzského záložníka se blýskli Zajíc, Divíšek i Navrátil.