10.04.2024
28.02.2024
15.02.2024
04.02.2024

Slovácko zdolalo lídra, Čáslav poprvé padla (aktualizováno) + ZÁZNAM TISKOVKY A ZÁPASU

09.09.2008, úterý, 18:54

Fotbalisté Slovácka po výborném výkonu, okořeněném dvěma trefami, porazili dnes večer dosud vedoucí tým druhé ligy - Zenit Čáslav 2:0 a revanžovali se tak fanouškům po nepříliš dobrém výkonu v pohárovém zápase v Hulíně. Pro hosty z Čáslavi to byla vůbec první ztráta bodů a porážka v sezóně vůbec.

Slovácko bylo v zápase odhodláno odčinit špatné výkony z Hulína a ač hned několik(4) hráčů bylo sužováno střevními problémy, které také nepustily do zápasu například Perůtku, bylo znát, že pohovory po středečním utkání si vzali k srdci. Vzhledem ke zranění nejlepšího střelce klubu, Aleše Chmelíčka, dostala vepředu šanci dvojice Čtvrtníček, Psohlavec, v základní sestavě se objevil také Stýskala a Kubáň.

První poločas byl ale z obou stran spíše průměrný. Slovácko bojovalo o každý míč, jenže v útočné fázi se nedařilo míč poslat útočníkům a finální přihrávky byly hodně nepřesné. Hosté sbírali míče a vyráželi k brejkům, které jim ale kazili domácí zadáci(jako první šanci Prášila ve 4. minutě) či pozorný golman Filipko(proti několika pokusům z dálky).

Slovácko hrálo trpělivě, čekalo na chybu a snažilo se dostat hosty pod tlak a udeřit. To první se povedlo v rozmezí 20. a 30. minuty, kdy přišpendlili Čáslav k vlastní šestnáctce a bušili a bušili do obrany jako kladivo do železa na kovadlině. Jenže skórovat se nepovedlo ani Formánkovi, jehož pěknou a přesnou hlavičku vytáhl zázračně Malík, na Čtvrtníčkovo prodloužení míče po rohu nestačil nikdo zareagovat a míč proletěl malým vápnem bez dotyku, neujala se ani střela Šimáčka, která skončila těsně nad a v závěru tohoto tlaku neuspěli se střelami Gonda, Čtvrtníček ani Psohlavec, jejichž střely narazily vždy do nohou některého z hráčů v šestnáctce hostí.

Poločas se poté dohrál za častého válení se hostujícíh hráčů na hrací ploše či pomalých odkopů (jako to ostatně hosté předváděli celý první poločas).

Druhá půle začala zřejmě trochu nechtěnou střelou na branku v podání Čtvrtníčka, jehož centr zamířil obloukem pod břevno Malíkovy branky a hostující golman byl nucen zasáhnout a míč odvrátil na roh. Efektně, nikoli však efektivně skončilo Psohlavcovo prodloužení hlavou na Gondu, který vystřihl hezké nůžky v soupeřově vápně, do branky ale nezamířil.

Golman Malík byl neustále v permanenci. Po hodině hry musel znovu zasahovat, když včas vyrazil proti centru Gondy na Čtvrtníčka. O dvě minuty později pak trefil v dobré pozici Gonda tyč. Domácí se stále snažili, nervozitu si přiliš nepřipouštěli a trpělivě se snažili zdolat hostující branku.

A v 66. minutě se necelé čtyři tisícovky diváků dočkaly. Centr z levé strany prodloužil Randa na nekrytého Psohlavce a ten křížnou střelou pod nohama bránících hráčů poslal domácí do zaslouženého vedení.

Hosté logicky přestali zdržovat a vrhli se do útoku, dostali domácí na nějaký čas pod tlak, vážnější šanci je ale domácí vytvořit nenechali a tak nejnebezpečnější akcí zůstala střela, kterou však hosté poslali nad Filipkovu branku.

V 81. minutě musel domácí trenér stáhnout ze hry Hrotka a na hřiště se dostal druhý stoper - Ineman. Ten se stal hrdinou po pěti minutách pobytu na hřišti, kdy si přesně naskočil na centr po rohovém kopu a pojistil tak domácím vedení a definitivně srazil hosty do kolen.

Závěr si už Slovácko pohlídalo a po velmi dobrém a bojovném výkonu si připisuje důležité 3 body.

1. FC Slovácko - FK Zenit Čáslav 2:0 (0:0)

Branky: 66. Psohlavec, 86. Ineman

Sestava: Filipko - Němčický, Hrotek(81. Ineman), Šimáček, Formánek - Kubáň, Randa, Stýskala, Gonda - Čtvrtníček(85. Matůš), Psohlavec(69. Kerbr)